Firefox vs Chrome vs Opera vs IE vs Safari

firefox!!! IE δεν αντέχετε με τίποτα

Τελευταία έχω ένα πρόβλημα με τον firefox. Κυρίως στο youtube βασικά αλλά και γενικά με το streaming. Στα περισσότερα βίντεο ο ήχος κάνει μικρές διακοπές, περίπου όπως ένα γρατζουνισμένο cd έκανε στο stereo. Δεν έχω βάλει πολλά πρόσθετα που θα μπορούσαν να τον επηρεάσουν, βασικά αυτά που έχω είναι καιρό μέσα ενώ τα προβλήματα υπάρχουν εδώ και κανένα μήνα. Ειδικά στο youtube πλέον αποτελεί γεγονός το να παίξει βίντεο χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασα και με chrome και εκεί παίζει μια χαρά.

Any ideas??

Δοκίμασε να κάνεις reinstall τον firefox…

Σκέφτομαι να δόσω μια ευκαιρία στον καινούριο IE… έχω διαβάσει ότι πλέον σε ταχύτητα βάζει κάτω και Chrome και Firefox πολύ άνετα και γενικά ακόμα και από άτομα που έθαβαν IE τώρα ακούω πολύ καλά λόγια…

Προσωπικά ο Chrome με είχε εντυπωσιάσει παλιότερα αλλά έσκαγε πολλά προβλήματα ειδικά σε διάφορα laptop που τον έβαζα οπότε πήρε πόδι.

Firefox και Internet Explorer 9 είναι οι δύο top αυτή τη στιγμή για μένα.

done that… βασικά άρχισα να ξηλώνω πρόσθετα που δεν μου είναι και τόσο χρήσιμα και κυρίως ένα εμφάνισης που είχα που ήταν γαμάτο αλλά πολύ βαρύ το γαμήδι. Σαν κάτι να έγινε.

Καλο χρυσο το Firefox αλλα αυτα τα προσθετα ειναι πολυ προκλητικα και καταληγεις
να εχεις τα απειρα και μετα να κολλαει το συμπαν.

Ναι ρε γαμώτο

Start - > Run

firefox -profilemanager

Φτιαξε νεο προφιλ, καθαρο.

Βαλε οτι θες, και δες αμα κανει τα ιιδα.

Dead όποτε μου είχε εμφανίσει πρόβλημα το firefox το addon που έφταιγε συνήθως ήταν το adblock plus. Οπότε αν το έχεις δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις αρχικά και αν στρώσει ο browser κάνε επανεγκατάσταση του adblock.

Προς το παρόν το ξήλωμα των προσθέτων βοήθησε, το Ad block δεν το έχω πειράξει ακόμα, αν συνεχίσει θα είναι το επόμενο. Αν συνεχίσει φτου και από την αρχή με νεο προφιλ και αν παλι τα ίδια… welcome google chrome

chrome με το ctrl+shift+N σε προστατευει απο μυστικους πρακτορες…

Chrome φυσικα,το συνιστουν και οι Katatonia αλλωστε

Τα έχω πάρει τόσο πολύ και με chrome και με firefox που στο τέλος θα επιστρέψω στον explorer.

Γύρισα στον chrome αφού η άλλη η μαλακία ότι και αν κάνω κολλάει, ειδικά στο youtube που πλέον δεν παίζει σχεδόν τίποτα. Αλλά με το chrome τώρα έχω άλλα προβλήματα. Στην αρχική σελίδα της google μου τα εμφανίζει όλα τεράστια, μιλάμε για μια γραμματοσειρά που και τυφλός ξαναβρίσκει την όραση του. Με την ίδια γραμματοσειρά εμφανίζει και τα αποτελέσματα αναζήτησης. Πόνεσαν τα μάτια μου λέμε. Πως αλλάζει αυτή η αηδία ξέρει κανείς. Δεν είναι από τις γενικές ρυθμίσεις αφού όλες οι υπόλοιπες σελίδες εμφανίζονται κανονικά.

Δεν ξέρω για άλλους browsers, αλλά τον τελευταίο καιρό ο Firefox πάει πιο αργά κι απ’ τον θάνατο.

10 λεπτά είμαι με chrome και ήδη σιχάθηκα την ζωή μου, δεν μου φορτώνει η σελίδα με το web store της chrome λόγω γραφικών λέει. Μόλις τον έκανα απεγκατάσταση από τα νεύρα μου. Σοβαρά αυτος ο browser πάντα μου έσπαγε τα νεύρα περισσότερο και από τον explorer. Μάλλον πάω opera, πόσο πιο χάλια μπορεί να είναι;

endexetai naxeis kanei ctrl+scroll panw se palaioterh selida tou google kai na souxei meinei to automato zoom. To chrome krataei tis selides pouxeis kanei zoom kai panta zoumarismenes stis bgazei.

Na milas loipon kalutera gia tous kuriarxous tou planhth.

/library_post.

όπως και να έχει ο chrome απορίπτεται αφού δεν μου επιτρέπει να βάλω Ad block. Ούτε στην σελίδα δεν με βάζει

ti na pw, kati la8os kaneis.

mia xara mou trexei menane to adblock kai genika o chrome.

kai twra pou 8a ginei kai to integration tou google drive, oooou, poios me pianei.

edit: de xerw poia selida psaxneis, alla to chrome exei diko tou store, pou apo kei ta briskeis ola ayta. tzampa kai mh.