Firewind

2 φορες που τους ειδα λαιβ μ αρεσε παρα πολυ ο ηχος π βγαζουν…και ο ντραμμερ!!! λυσσα!!!

Πραγματι! , +1 :slight_smile:

ΝΕΟΣ DRUMMER ΓΙΑ ΤΟΥΣ FIREWIND

Ο Michael Ehre είναι ο καινούριος ντράμερ των Firewind μετά από ανακοίνωση του συγκροτήματος, η οποία αναφέρει ότι η αλλαγή αυτή στη σύνθεση της μπάντας έγινε λόγω προσωπικών διαφορών με τον Mark Cross. Το βιογραφικό του Ehre περιλαμβάνει συμμετοχές σε Uli Jon Roth, Metalium και Kee Marcelo. Το συγκρότημα θα κυκλοφορήσει την καινούρια του δισκογραφική δουλειά μέσα στο 2010 και θα περιοδεύσει στην Αμερική.

Λογω προσωπικων διαφορων η λογω οτι παιζει στη νεα μπαντα του κατσιωνη? Ηταν καλος ντραμερ και κακως φευγει.

Να δουμε τι θα λεει το νεο αλμπουμ… Ο Gus G θα κυκλοφορησει 2 αλμπουμ με Firewind και Ozzy μεσα στο 2010, καλη φαση…

Το άλμπουμ είναι με Κρος, ηχογραφημένο;:):!:

Ωχ…γιατι δεν μου αρεσει αυτο;

Τι εννοεις?

Μάλλον ,οτι δεν του αρέσει…

Πιστευει δηλαδη οτι λογω Ozzy ο Gus G. θα αφιερωθει λιγοτερο στους Firewind?

Η ομαδα που αποτελουσε την μπαντα σε αυτον τον δισκο ηταν ενας και ενας.Ο Chity Somapala του οποιου τα φωνητικα λαρευω(Οτι βρειτε απο Avalon,ακουστε το)Ο Gus G. που ηταν σε μια εποχη γεματη ιδεες και παθος με ορεξη να δημιουργησει κατι δικο του,Ο Πετρος Χριστοδουλιδης (Breaking Silence RULES),o Μπαμπης '‘εχω παιξει ολα τα ειδη και οργανα επιτυχημενα’'Κατσιωνης και ο ντραμμερ των Pagan’s Mind.
Το αποτελεσμα??Η αρχη πραγματοποιηται με 2 κοινοτυπα power metal κομματια που ξεχωριζουν μονο τα σολο του Καραμητρουδη.Επεται το μικρης διαρκειας και μεγαλης καταναλωσης χιτακι Tyranny.Καλοφαγωτο,δεν λεω…!!Τα πραγματα βελτιωνονται με τοThe Forgotten Memory με το ευκολομνημονευτο ρεφραιν και τα απιστευτα σολο του James Murphy και του Gus.Στην συνεχεια,το Hateworld Hero,με αργες ταχυτητες (και τον Πετρο να ακουγεται συντομα αλλα εντονα) ωστε να μην ξεφτιλιζεται σε διπλομποτιες και τραλαλοφωνηματα,προσφερει ενα τραγουδι που ακουγεται με ενδιαφερον.Τα υπολοιπα κομματια συνεχιζουν χωρις να ειναι κατι το αξιοσημειωτο εκτος του ορχηστρικου Feast of the Savages που κοντραρεται ο Gus με τον Friendman(ξεκαθαρες οι ικανοτητες και των 2) και το Στρατοβαριουσικη μπαλλαντα The Land of Eternity.
Εξωφυλλακι αλλα Final Fantasy (Γιαπωνεζος το κανε,τι περιμενα??) και αφιερωση του δισκου στον Dimebag Darell.Δεν ειναι δισκος που ξεχωριζει για την διαφορετικοτητα του(για να τους κανει καποιος οικονομικη καταθεση) αλλα ειναι πολυ καλυτεροι απο τους τοσους χιλιαδες power δισκους που κυκλοφορουν απο αλλλους ψοφιους Ευρωπαιους.Ασε που στο cd,εκτος απο το αθλιο βιντεακι του tyranny,εχει ενα γαματο documentary με αποκορυφωματα τα greek jam και την προσπαθεια του chitty εξηγησει σε κινεζα την διαφορα κρυου με ζεστου.Πολυ γελιο!!!

Mόνο εμένα μου φαίνεται με διαφορά η χειρότερη κυκλοφορία τους;;;

μα και γω δεν λεω τα καλυτερα :)!!!Μιλαω για καποια καλα σημεια αλλα γενικοτερα πολυ κοινοτυπια:-k

Εμένα αυτό το άλμπουμ απλά ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ…
Από την πρώτη στιγμή ως την τελευταία.

[B]FIREWIND Featuring Vocalist MATS LEVÉN[/B]

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=163113

κακός ο ήχος, αλλά καταλαβαίνει κανείς με την μια οτι ο mats τραγουδάει άνετα…8)

Γαμάτο εξώφυλλο! Και τα δείγματα από το live στο Fuzz ήταν άκρως ενθαρρυντικά και θετικά!!!:D:D

[B]Wall Of Sound (OFFICIAL VIDEO)[/B]

μετριο το κομματι παντως

Τι μετριο???
Αυτο ειναι επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
:wacko: :wacko:

ειπα να ειμαι ευγενικος :stuck_out_tongue: