Firewind

Ψιλομαπα το συγκεκριμενο κομματι,δεν μου αρεσε ουτε εμενα.Το κακο με τους firewind εχει αρχισει να γινεται με την γενικοτερη υπερπροβολη τους και φυσικα ρολο εχει παιξει οτι ο gus αναποφευκτα λογω ozzy ακουγεται συνεχεια με αποτελεσμα αρκετους fans η μη να τους εχει κουρασει αυτο κατα καποιο τροπο.

Exclusive: Firewind Streaming New Album, ‘Few Against Many’

Ξεχωρισα τα Losing my mind,Glorious,Destiny,Long gone tomorrow,τα υπολοιπα κομματια ειτε μου φανηκαν αδιαφορα,ειτε δεν με ικανοποιησαν.

Μετριο συνολικα,δηλαδη υπαρχουν 3-4 καλες στιγμες αλλα μονο τα solo του gus δεν δειχνουν ικανα να σωσουν τον δισκο γενικα.

…καλός δίσκος, καλή κιθαριστική δουλειά από Γκας, και πολλή καλή η κίνηση με τους Apocalyptica…ωραίο αυτό το κομμάτι…απλά και αυτός ο δίσκος πάει στην απέραντη θάλασσα του συμπαθητικού, χωρίς να δίνει κάτι το εξαιρετικό-ξεχωριστό:):!:

Δεν εχω ασχοληθει με την συγκεκριμενη μπαντα, παρα του οτι εχω ακουσει τα χιτακια τους τριγυρω.
Αλλα μολις γυρναω απο το γυμνααστηριο της γειτονιας μου (Καλαμαρια) οπου πετυχα τον Gus G και τον μπασιστα νομιζω (ο ψιλοντερεκης με τα μουσια) να κανουν τζογκιγκ στο διαδρομο.
Οποτε αν θελει καμια να "δανειστω"κανα μποξερακι τους απο τα αποδυτηρια, πειτε μου :stuck_out_tongue:

γατάκι! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ο Gus G. μένει 2 τετραγωνια απο το σπιτι μου! Τον έχω πετυχει στον δρόμο να κουβαλαει τα ψωνια απο τον Μασουτη!

APOLLO PAPATHANASIO QUITS; REPLACEMENT VOCALIST ANNOUNCED FOR UPCOMING TOURING! (read press release below):

FIREWIND have announced Kelly Sundown Carpenter (Adagio, Beyond Twilight, etc.) as new vocalist for their upcoming North American touring activities, after longterm vocalist Apollo Papathanasio parted ways with the band.

FIREWIND comments:
?Today we are in the unfortunate position to announce that Apollo has decided to step down permanently from the vocal duties in FIREWIND. For the past few years it was evident that Apollo could not keep up with FIREWIND?s ever growing and demanding touring & promotional schedule. Several times we’ve had to recruit replacements in order to continue touring the world and keep playing for our fans. We’re lucky enough to have worked with some of the best Metal singers out there!

Although we’re sad to announce Apollo’s departure and we sure will miss him, at the same time we feel that the show must go on! FIREWIND is a band that has gone thru lots of ups and downs the past 10 years, but is still going strong!

With that said, we’re happy to announce that Kelly Sundown Carpenter (Adagio, Beyond Twilight, Darkology) will be singing for us on the upcoming N. American tour with Turisas! This guy’s a phenomenal singer and we can’t wait to get out there and Rock! We’re looking forward to our return in America. See you all soon!?

Ερχόμουν να το ποστάρω … (βασικά έψαχνα το thread κάνα τέταρτο :stuck_out_tongue: )
Για να δούμε τι θα λέει ο καινούριος !!! :-s

Καλά σιγά την τρελή φωνάρα τον Apollo. Είναι από τους βασικούς λόγους που δεν μ’ αρέσουν οι Firewind. Πάντα μου ακουγόταν σαν να ζορίζεται στην τουαλέτα ξερω 'γω…:stuck_out_tongue:

Εντωμεταξύ αυτός που πήρανε είναι τεράστια φωνή. Από τους Beyond Twilight τον ξέρω προσωπικά - μεγάλη μπάντα.

Αυτο.

Χειροτερη φωνη απο του Απολλο δεν παιζει να επαιρναν.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είχα πρόβλημα με τον Apollo, ποτέ δεν μου φάνηκε καλός.

ωραια νεα…!!! τουλαχιστον θα εχει κατι ενδιαφερον το καινουργιο τους αλμπουμ…!!

Μαζι σου, απαλευτος…
Μονο ο πρωτος ηταν λατρεια και φωναρα!
Το Burning Earth μακραν ο καλυτερος δισκος.

εντάξει, μην αρχίσουμε να τα ισοπεδώνουμε τώρα, φωνάρα προφανώς δεν έχει αλλά μια χαρά ταίριαξε στους firewind. allegiance και premonition δισκάρες, από εκεί και πέρα έκαναν κοιλιά νομίζω οπότε περιμένουμε να δούμε τι θα δούμε με τον καινούριο

+1926

…ωραία, για να τον δούμε-ακούσουμε:):!:

Nαι ρε εννοειτε κλασεις ανωτερος απο τον απολλο…

Αναμενόμενη η αποχώρηση. 'Ηταν φανερό στα live ειδικά, ότι το παληκάρι δεν το είχε. Τιμή και δόξα στον Απόλλωνα, είπε μερικά σπουδαία άσματα, αλλά με αυτή τη φωνή τα τελευταία χρόνια, είχε ημερομηνία λήξης.

Kρίμα που για άλλη μια φορά αλλάζει το lineup, η αλήθεια είναι πως ο Apollo έχει ωραία φωνή αλλά όχι τόσο ταιριαστή σε αυτό που θέλουν να κανουν oι Firewind.

Ο νέος τραγουδιστής είναι φοβερή φωνάρα, ήδη έβγαλε 2 demo τραγουδια με τους Adagio και δίνει δείγμα του ταλέντου του. Μακάρι να στεριώσει και να εμπνεύσει και τους άλλους μουσικά μετά τις πατάτες που έβγαλαν τελευταία.

Απο λαθος συγκροτημα εφυγε ο Απολλο.