Five Finger Death Punch

Το “Lift Me Up” είναι όντως πολύ ωραίο τραγούδι.

Σύντομα θα έχει και παρουσίαση του δίσκου…:wink:

Μου άρεσε το προηγούμενο αρκετά, σίγουρα λιγότερο καλό από τα 2 πρώτα. Το Lift Me Up είναι πολύ ωραίο κομμάτι οπότε περιμένω με αγωνία το καινούριο τους.

[B][U]Εδώ[/U][/B] και το review για το νέο άλμπουμ.

Δισκάρα. Όσοι τους γουστάρουν σαν μπάντα δύσκολα δε θα πορωθούν με το άλμπουμ.

Έχω πορωθεί μόνο και μόνο από αυτά που διαβάζω! Έχει “βγει” ;;;

Σχολειο στο yt για το νεο δισκο.

[SPOILER]this album is gonna drop harder than the greek economy[/SPOILER]

Nαι ρε γαμωτο !! υπαρχει πουθενα ; μονο κατι δειγματα εχω ακουσει και δεν κρατιεμαι λεμε !!!

Εγω δεν εχω ακουσει τιποτα απο το καινουργιο ακομα αλλα απ αυτα που λετε εχω ψηθει ασχημα και θα ψαχτω αμεσα

Αυτο ειναι το πληρεστερο που βρηκα …

30/7 κυκλοφορεί κανονικά.

Πέραν του “Lift Me Up” και μερικών μικρών samples δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο.

Πάντως, είναι μπόμπα. Από τις λίγες περιπτώσεις που με κερδίζει δίσκος, χωρίς να έχει τίποτα ιδιαίτερα καινούργιο να πει επί της ουσίας. Απλά, αυτό που κάνουν το κάνουν πολύ καλά εδώ.

Ωραιος ρε αλανι drenie!!!

Ειναι εκει εξω επιτελους !!

Δυναμη ο δισκος οι συνεργασιες εξαιρετικες και ο τσαμπουκας που βγαζουν ακουγεται φρεσκος και οχι επιτηδευμενος οπως στο American Capitalist.

Περισσοτερες λεπτομερειες μολις τον λιωσω λιγακι .

Υ.Γ. περιμενουμε Avenged Sevenfold,Alter Bridge τον Οκτωβριο και το δευτερο μερος του Wrong side μεχρι τελος του χρονου … Αν ειναι σε τετοιο επιπεδο εγω μαλλον μιλαω για την τριαδα της χρονιας…

And Justice For None ο νέος δίσκος βγαίνει τον άλλο μήνα

Λέει τίποτα το δεύτερο; Γιατί το πρώτο παραήταν generic

δεν ειναι τοσο groovy . το πρωτο τωρα που το ξανα ακουσα , μου αρεσε περισσοτερο. Μην περιμενεις τιποτα τρελα πραγματα. Αλλα ειναι ευχαριστοι οι ατιμοι.

Φαντάζομαι κανείς δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία στο νέο δίσκο (εκτός του @drenie) προσωπικά τον ακούω σχεδόν κάθε μέρα και χωρίς να είναι κάτι φοβερό είναι ακριβώς ότι μας έχουν συνηθίσει, λίγο πιο μελωδικό και με περισσότερες μπαλάντες, δύο διασκευές αυτή τη φορά, στο γνωστό γαμάτο επίπεδο που μας έχουν μάθει ( Gone Away από Offspring και Blue On Black από Kenny Wayne Shepherd) , απλοϊκούς στίχους που πολλές φορές με κάνουν να λέω “γιατί;;” αλλά οκ κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ.
Θεωρώ ότι είναι από τις μπάντες που μαζί με 5-6 ακόμα (Ghost, Disturbed,Avenged Sevenfold Volbeat, κτλ) θα πρωταγωνιστήσουν όταν οι παλιές μεγάλες μπάντες μας αφήσουν, φυσικά στην Ελλάδα αυτό το είδος δεν έχει καμία τύχη αλλά τι να κάνουμε.

1 Like

τον άκουσα το δίσκο μια φορά, δεν με έπεισε, μετρίως μέτριος, κάποια στιγμή ίσως τον ξανακούσω…(δύσκολα) Το Gone Away είναι ύμνος, δεν διασκευάζονται τέτοια τραγούδια, αδιάφορη προσπάθεια.

Γενικά είναι love/hate μπάντα, συμφωνώ ότι είναι ύμνος το Gone Away αλλά βρίσκω αξιοπρεπέστατη την προσπάθεια τους, βασικά και κάτι παραπάνω. Το έχουν με τις διασκευές.

1 Like