Flash Games-Κάψιμο!

χαχαχαχα Γαμάτο

To τελείωσα το πάνω και άρχισα [U]αυτό[/U] που είναι σε παρόμοιο ύφος
Εξεταστική, όλα τώρα θα τα παίξω:p

Για Tower Defense ΜΟΝΟ Bloons.
Τρελο καψιμο.

^Θα τσεκαριστεί σίγουρα τις επόμενες μέρες

Με έχει γαμήσει τη ζωή το παιχνίδι… Λιώσιμο εδώ και καιρό

Το 4 έχει διεκδικήσει κάμποσες ώρες απ’ την ζωή μου.

Τα Sonny 1&2 τρελο καψιμο και ανυπομονουμε για το 3 8)

Επιτέλους είπα να ασχοληθώ λιγάκι με το Bloons το 5. Τρελό κάψιμο λέμε! Ice Towers λέμε!

http://www.kongregate.com/games/Ninjakiwi/bloons-td-5 (ναι το ξέρω ότι το πόσταρε κι ο θέριον)

Παίζει να μεταφερθεί το θέμα στα technology;

καλά ρε βγήκε νέο submachine και δεν λέτε τίποτα;
http://www.submachineworld.com/sub.php?id=8

[B]edit[/B] πολύ εύκολο σε σχέση με τα προηγούμενα

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι flash, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πιο κατάλληλος χώρος να το ποστάρω.

http://elementsthegame.com/

Για όσους αρέσκονται σε CCG παιχνίδια στυλ Magic, είναι ίσως το καλύτερο που έχω βρει στα νετς. Σχετικά μικρό card pool, αλλά με κάθε κάρτα να παίζει τον δικό της ρόλο στο παιχνίδι, πολύ καλό balance και πολλές επιλογές για synergies και πειραματισμούς. Το μόνο κακό είναι ότι θέλει αρκετό grinding από ένα σημείο κι έπειτα για να μαζέψεις το gold για όλες τις κάρτες που χρειάζεσαι. Το ότι το είχα πρωτοξεκινήσει πριν κοντά 2 χρόνια και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο με κάνει να επιστρέφω κάτι λέει. Ή απλά είμαι άμπαλος. :stuck_out_tongue:

πω ρε φίλε, είναι πολύ κάψιμο :Ρ

Καψιμο αλλα το γαμηδι το cpu εχει πολυ τύχη και δεν μπορω να ισοροπήσω το score μου

Ισχύει για δυνατό AI στις περισσότερες περιπτώσεις, ειδικά από ένα σημείο κι έπειτα(lv.4, fake gods) που τα decks είναι και τέρμα rigged εναντίον σου γίνεται λίγο ψέμα. Το βασικό για αρχή είναι να φτιάξεις ένα καλό rush deck για να φαρμάρεις όσο πιο εύκολα ή γρήγορα γίνεται. Για μένα δουλεύουν περισσότερο Firefly Queen, mono-entropy και mono-Aether decks, έχω καταλήξει περισσότερο στο τρίτο μιας και το πρώτο είναι βαρετό και το δεύτερο έχει πολύ χειρότερα ποσοστά νίκης τελευταία. Βασικά έχει wiki με μπόλικες ιδέες για decks και στρατηγικές και για να καταλάβετε τι στο διάλο λέω, ψαχτείτε. :stuck_out_tongue:

εγω παιζω Darkness με secondary Fire , ειχα darkness , death aethar αλλα τα πεταξα για να μειωσω και το ντεκ.

Εγώ παίζω βασικό time με δεύτερα darkness-death. Γενικά πάντως παίζουν αρκετές τσατσιές:p Και εγώ πλέον μόνο με 3ο level παίζω. με κύριες κάρτες parasite με voodoo doll (κάνοντας poison στα HP του άλλου) και scarabs. Ε μετά vampire stilleto μεγάλη πουστιά όπως και τα poison8)

μέχρι στιγμής έχω:
score 999
won 259
lost 111

Το time σπέρνει αν το παίξεις σωστά(κι αν δεν πετύχεις κανέναν τυπά με earth που σου θερίζει τα pillars) κι έχει και πολλές επιλογές. :wink:

Εγώ τώρα πήρα την μεγάλη απόφαση και άρχισα να κάνω upgrades στο ένα lobo μου(είχα 6:p) και aether pillars για να χτίσω upgraded mono aether.

Ειμαι Score 384 Won 113 lost 99

Ευκολο φαρμινγκ μονο με τριτο λεβελ αν και 1/4 χανετε .

Πουστια το time με φαραω … ! πως κανω upgrade καρτες ? (δεν εχω τελειωσει το quest που πρεπει να παω score 500 , μηπως το βγαζει μετα.)

Για τους γνωστες , ειναι καλο να εχω πολλες καρτες και διαφορετικες , λιγες και διαφορετικες ή λιγες και ιδιες περιπου ; εγω το τελευταιο εχω

Ναι, τα upgrades βγαίνουν στο τέλος των quests, μαζί με τους fake gods και κοστίζουν 1500 electrum για μία κάρτα(σκότωμα, το ξέρω).

Είναι καλύτερα οι κάρτες που έχεις να δένουν μεταξύ τους και να έχουν συγκεκριμένη στρατηγική, μην πασχίζεις να αγοράσεις τα πάντα από κάρτες, με τα slots θα μαζέψεις μπόλικες, κι όταν χρειαστεί/θελήσεις να δοκιμάσεις κάτι συμπληρώνεις με ότι χρειάζεσαι.

Α, και για farming μπορείτε να δοκιμάσετε ένα pillarless immolation rush deck:
6 Immolation
6 Photon
6 Lava golem
6 Nova
6 απ’ ότι θέλετε ψιλοχαμηλού κόστους(μαξ κάπου στα 4/5 quanta), καλύτερα θα 'λεγα κάρτες φάσης quintessence(για μένα υπεραπαραίτητο), steal, pandemonium, κανένα arsenic κι έτσι

Ναι, ο φαραώ είναι μεγάλη πουστιά. Η μαλακία είναι ότι δεν στο βγάζει να τον αγοράσεις. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μουμια και με reverse time να την κάνεις φαραω :Ρ.

Πάντως τα earth δεν με δυσκολεύουν τόσο πολύ. πιο πολύ με δυσκολεύουν fire-entropy. το πρώτο γιατί έχει το disintegration που σου διαλύει τις κάρτες και το άλλο γιατί έχει πάρα πολλές πουστιές που σου γαμάνε τα creatures.

Ektora εξαρτάται το παιχνίδι που κάνεις. εγώ π.χ έχω πολλές (60) και πάνω-κάτω ίδιες. βέβαια τα περισσότερα είναι Pillars. Το θέμα είναι να προσαρμόζεις τον αριθμό των καρτών σου αναλογά με τις κάρτες που παίζει. Το κάθε deck που κάνεις έχεις τα συν και τα πλην. Αν έχεις λίγες και ίδιες είναι περιορισμένες οι δυνατότητές σου αλλά είναι πιο σταθερό το ντεκ και το παιχνίδι που κάνεις γιατί ξέρεις τι να περιμένεις οπότε οργανώνεις καλύτερα το παιχνίδι. Αν έχεις πολλές και διαφορετικές είναι πολύ πιθανό να έχεις π.χ πολλά pillars αλλά να μην έχεις να παίξεις creatures.

Ναι κατι φασεις που εχεις γεμισει quanta και δεν σου ερχονται τα creatures , ή που εχεις ολα τα γαμτα σου creatures και εχεις 1pillar