Flash Games-Κάψιμο!

Μπα ρε, αρκετά εύκολα πέφτουν οι Pharaohs, μέσα σε 2-3 βδομάδες πρέπει να είχα συμπληρώσει εξάδα και γενικά τα rare weapons, με εξαίρεση vampire stiletto, trident(τεράστια παλούκια) πέφτουν πολύ πιο συχνά από παλιά. Ειδικά τα Owl’s Eye έχουν ξεφτιλιστεί, 12δα συμπληρώνεις για πλάκα αν θες. Το χοντρό θέμα είναι να βρεις Nymphs, που πέφτουν ΜΟΝΟ απ’ το Oracle :stuck_out_tongue:

Γενικά το μεγάλο προτέρημα του παιχνιδιού είναι ότι όλα τα elements με τις κάρτες τους έχουν αδυναμίες. Εγώ προτιμώ να έχω 30, αφήνω τα πράγματα λιγότερο στην τύχη αν θες και δεν έχει κι ιδιαίτερο νόημα 60ρι deck για farming. Αλλά όντως έχει να κάνει και με το deck που παίζεις.

ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ γαμημέονς φαραω δεν μου έχει έρθει ρε πούστη μου :stuck_out_tongue: και από rare weapons μου έχουν έρθει τρεις φορές vampire stilleto και 2 φορες morning star :confused:

Καλά για nymph δεν το συζητάω καν. ούτε για δείγμα. H καλύτερη πιστεύω είναι η Grey Nymph. Κάνεις sacrifice ενα μιρκό craeture και γεμίζεις malignat cells για πλάκα και ο άλλος δεν μπορεί να κάνει τίποτα (εκτός από 1 plague και να στα γαμήσει όλα)

Εκτός κι αν ο άλλος έχει οποιαδήποτε ασπίδα που μειώνει ζημιά από creatures, οπότε τα malignant γίνονται άχρηστα, ή αν το κάνεις στον άλλον κι έχεις bone wall, άστο :stuck_out_tongue: Οι καλύτερες nymphs με βάση το element τους ίσως να είναι fire, gravity και wind(της wind δεν της φαίνεται, αλλά σε deck με upgraded FFQs πρέπει να γίνεται εφιάλτης).

α, ναι σωστα, αυτό δεν το είχα σκεφτεί :stuck_out_tongue:

Έτυχα Black Nymph! :vibrate:

ε, εισαι κωλόφαρδος:lol:

bloons towers αισιως rank 45 και ανεβαίνω

πρεπει να ανοιξουμε ειδικο θρεντ για Elements … να κανονιζουμε και κανα πεβεπέ

Μην ενοχλούμε τους υπολοιπους και μην γεμιζουμε τουτο το θρεντ

Edit :

Μπορω να κανω upgrade πλεον , εχω τα λεφτα για 1 καρτα ακομα , να κανω καποιο δυνατο οπως Black dragon ή Gargoyle πχ που τα εχω 4 για να πεφτουν συχνα .

Ποια 4, 1500 το ένα τεμάχιο πάει :stuck_out_tongue:

Ανάλογα τις ανάγκες του deck σου ρε, θα δεις ότι σε κάποιες κάρτες μειώνει το κόστος για παίξιμο, ή μιας ικανότητας, ή αυξάνει την επίθεση/υγεία ή μπορεί και να αλλάζει την ικανότητα. Βλέπεις και κρίνεις ανάλογα. Είναι σημαντικό γενικά να έχεις κατασταλάξει στο στυλ σου πριν αρχίσεις τα upgrades, γτ δεν είναι παίξε γέλασε να τα ξαναμαζέψεις.

ενοούσα οτι εχω 4 να κανω 1 επειδη εχω πολλες.

Εγω ακομα σκεφτομαι να αλλαξω το δευτερον σε Entropy , τι λεει να κανω ; (σημειωση οτι εχω φαραώ) Darkness ειμαι .

Darkness deck, score 278, και πριν απο λιγο μου εβγαλε red nymph :stuck_out_tongue:

εφόσον έχεις Φαραω μπορείς να κάνεις το εξής (με βασικό time): να πάρεις μερικά time factory, 6 scarab, annubis (για immortality στον φαραώ - εναλλακτικά μπορείς και με quintessense), μερικά quantum pillar (για το immortality) μερικά gravity pendulum (για το devour), μερικά life pendulum και μερικά empathic bond (για healing). Από 'κει και πέρα μπορείς να συμπληρώσεις με dragons, ghost of the past, reverse time (καλή τσατσιά για να διώχνεις creatures που “δυναμώνουν” με το γύρο π.χ voltures) και γενικά ότι πιστεύεις ότι θα βοηθήσει.

Έγω πάντως άλλαξα στρατηγική και τώρα παίζω πιο πολύ με schroedinger’s cat/voltures/bonewall/boneyard. αν τύχει ρίχνω και ένα nightfall για να αυξηθεί η επίθεση των skeletons και είμαι κομπλέ και αν ο άλλος έχει κανά “μεγάλο” creature ρίχνω και ένα antimatter για το healing και είμαι κομπλέ:p

Φτιάξαμε θρέντι, ψαχτείτε 8)

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=26427

γενικα teagames τα καλυτερα αλλα αυτο http://www.teagames.com/games/tgm4/ μου χει λιωσει τη ψυχη.προσπαθω μπω δεκαδα με τους καλυτερους χρονους.δεν πλησιαζω καν και δε μπορω να φανταστω πως καναν τετοιους χρονους γαμω

Δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί εδώ μέσα αλλά…

http://game-oldies.com/

Μόλις ανακάλυψα αυτό το site όπου μπορείς να παίξεις όλα τα παιχνίδια από τις παλιές παιχνιδομηχανές τύπου NES, GameBoy, SegaMegadrive κτλ

ΑΝΤΙΟ ΚΟΣΜΕ. Δεν θα ξανασηκώσω ποτέ κεφάλι :smiley:

(ήδη έχω γαμηθεί να παίζει το terminator 2 στο NES που το έλιωνα πιτσιρικά, πριν λιώσει και στα αλήθεια, με σειρά να παίρνουν τα batman hunt for red october στο gameboy :smiley: )

i’m so fucking happy :smiley:

Έχει ξαναποσταριστεί από έγκριτο χρήστη, αλλά και πάλι, keep spreading tha word.

Όσοι ασχολείστε με τα flash games μάλλον ξέρετε την σειρά Last Stand με τα zombie. Το τρίτο και καλύτερο παιχνίδι (πριν μπει ως online game στο facebook) Union City είχε μια επιπλέον premium πίστα που μπορούσες να παίξεις μόνο με πληρωμή. Επιτέλους μετά από καιρό την έβαλαν στο παιχνίδι για όλους. Και αξίζει τον κόπο.

http://armorgames.com/play/12009/the-last-stand-union-city

Μέχρι και plot twist έχει.