Foo Fighters Live in Athens 10/07/2017

Ναι.

Kαι εγώ το έπαθα αυτό, έχασα τα 2 πρώτα τραγούδια, αλλά ήταν τόσο καλά που πραγματικά δεν με ενοιαξε καν τελικα.

Ο τεραστιος τύπος με τα ράστα πάντως, στην αρχή ήταν στα 35άρια.

1 Like

Εντάξει, κι εγώ ξέρω κάποιον που μπήκε χωρίς εισιτήριο και χωρίς πρόσκληση, αυτά γίνονται πάντα. Κανονικά τα μπροστινά ήταν με προσκλήσεις, απ’ όσο ξέρω.

Μόνο ατόπημα του Grohl ότι κατηγόρησε τους Έλληνες ότι φωνάζουμε συνέχεια, ακόμα και στο τηλέφωνο. Το κάνει ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί Dave!!!

Όχι όλοι (και θα φάω κατάρες :joy: ). Μπήκα κατά τις 9 και είχε μόνο πλάγια να κάτσεις, και ξανφικά μετά το Pretender , έρχονται τύποι από το crew και κατεβάζουν άτομα από εκεί που καθόμουν στη σκηνή :fearful: . Χωρίς δεύτερη σκέψη σηκώθηκα και χώθηκα στο μπούγιο που κατέβαιναν κάτω.

Νταξ, άλλη συναυλία από εκεί κάτω.

Μπράβο ρε @Outshined, πολύ ωραίο review αγορίνα μου: http://www.rocking.gr/live/Foo-Fighters-Herodion/30656

5 Likes

Να’σαι καλά Παντέλο.

Φίλε μου, είναι από τις βραδιές που αξίζει να τις θυμάσαι με αυτό το όμορφο συναίσθημα.

Ελπίζω πολλοί να πέρασαν το ίδιο καλά.

5 Likes

Ο @pantelis79 σε γλύφει μπας και ακούσει το καινούριο του Γουίλσον :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα και με βάση αυτό που είπε o @shadowking69, νομίζω πως σε ποσοστό 99,99999% όποιος σοβαρός οπαδός της ροκ μουσικής που απλά δεν πολυγουστάρει FF πάει σε λάιβ τους θα τον κερδίσουν. (το 0,00001% που δεν θα νιώσει είναι ο Παπαδογιάννης) Δεν λέω πως θα του αλλάξουν ριζικά την άποψή τους για την μουσική τους, αλλά θα τους παραδεχτούν. Είναι στο -ας πουμε- τοπ 10 αυτή τη στιγμή συγκροτημάτων που δίνουν μεγάλα λάιβ. Και δεν μιλάω απλά για γαμάτα λάιβ, αλλά για ΜΕΓΑΛΑ. Και η μεγάλη τους μαγκιά είναι πως το πετυχαίνουν και με παραγωγή λιτή (κάποιες γιγαντο-οθόνες και τιποτα άλλο, ούτε τρένα και καμπάνες να βγαίνουν στη σκηνή, ούτε αγάλματα και ηλεκτρικές καρέκλες, ούτε 360 μοίρες σκηνή ούτε τίποτα. Με βάση το παραπάνω Shadowking (ο Φώτης ε; ) έπρεπε να έρθεις γιατί δεν είσαι μυρωδιάς, αλλά ακούς μουσική. Άλλωστε πόσες φορές δεν πήγαμε σε λάιβ μπάντας που δεν ξέραμε ή ξέραμε ελάχιστα και μας κρέμασαν τα σαγόνια και μας τρέχανε τα σάλια και μετά τους ψάξαμε και κολλήσαμε. Έχω παράδειγμα ολόφρεσκο ενός κολλητού που ψιλοσνόμπαρε τους need, πήγε σε λάιβ τους και πλέον τους θεωρεί και εγώ δεν ξέρω πόσο γαμάτη μπάντα. Η περιέργεια είναι καλό πράγμα και πρέπει να ενδίδουμε σε αυτή…στην χειρότερη να κλαίμε τα λεφτά του εισιτηρίου, αλλά στην καλύτερη να μιλάμε για εμπειρία ζωής

6 Likes

εεεε ναι μυρωδιας ειμαι μονο εγω που βαριεμαι τους Αη σντερθ.

Κατα τα αλλα , οπως τα λεει η τριαδα , @pantelis79, @Outshined, @chinaski .

2 Likes

εσύ μόνος σου έβγαλες τα μάτια σου :stuck_out_tongue:

1 Like

Ωραία, κάνε με να νιώσω λίγο ακόμα άσχημα :stuck_out_tongue: Πέρα από την πλάκα χαίρομαι για το πόσο καλά περάσατε, και αλήθεια χαίρομαι που δεν το στέρησα από κάποιον που άξιζε-γούσταρε περισσότερο να το ζήσει.

4 Likes

Ου ρε με τις δευτεραντζες!

Ενταξει μην το χεσουμε και εδω μεσα. Απιστευτο Live , φοβερη εμπειρια και επειδη ακριβως δεν ειναι κανας τυρεμπορας ο Φωτης , αμεσως μολις ειχα παραπανω εισιτηριο , τον ρωτησα αν το ηθελε. ΟΚ , σεβομαι ολους τους λογους που τελικα τον οδηγησαν στο να αρνηθει (τυχερε @Rebel ), πιθανον αν ειχαμε την ευκαιρια να το κανονισουμε λιγο καλυτερα να ερχοταν χωρις δευτερες σκεψεις.
Επισης να συμφωνησω οτι για οποιο ευκολο σχετικα χιτακι υπαρχει , εχουν και ενα πολυ ωραιο και πιο “ψαγμενο” τραγουδι σε καθε δισκο τους , ακομα και στον πρωτο .

Διαφωνω περι καλλιτεχνιας. Οκ εμενα η δικη τους καλλιτεχνια με πιανει και θεωρω οτι εχουν ολο το rock n’ roll attitude Που τους δινει εξτρα ποντους.
Το χθεσινο παει ευκολα και ανετα περα απο Live της χρονιας και ως ενα απο τα καλυτερα που εχω παρακολουθησει ποτε.

3 Likes

Θα το ακούσω όταν μου έρθει η deluxe edition :grinning:.

1 Like

Είσαι true

φανμποης ειναι.

edit : οντως υπεροχο το κειμενο του Outshined. θελω να γραψω και άλλα μετα ομως θα λετε οτι ειμαι γκρουπι και του Χρηστου , οποτε ας παραμεινω μονο των γνωστων.

2 Likes

[quote=“drenie, post:74, topic:60445, full:true”]
φανμποης ειναι.[/quote]

Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί :stuck_out_tongue:

Εσύ είσαι μυρωδιάς όχι γιατί δεν σου αρέσουν οι Αης Ντερθ, αλλά επειδή είπες μαλακίες (μουχαχα)

1 Like

Με αγαπάς και εσύ και ας το κρύβεις καλά ! :stuck_out_tongue:

Δεν το συνεχίζω ούτε για τους φανμποηδες ( εγώ τουλάχιστον δεν έχω θέμα να “εκτεθώ” ) , ούτε για τους δεύτερους, ψιλό αοσμους φίλους σου .

Μακάρι το χθεσινό live να ανοίξει τον δρόμο για πιο μεγάλα πράγματα . Έχουμε ανάγκη από μεγάλες μπάντες και από μεγάλα live.

Πάντως sold out μέσα σε 2 ώρες , 4 με 5 χιλιάδες εισιτήρια δεν είναι και λίγο . Και πόσο μάλλον για μπάντα που δεν είναι και τόσο τεράστια στα μέρη μας , όπως στον υπόλοιπο κόσμο .

Λοιπόν θα γίνω λίγο ωμός εδώ αλλά η αίσθηση μου είναι πως δεν θα ανοίξει κανένας δρόμος και ο λόγος είναι ένας. Χθες κανένας (εκτός από εμάς) δεν έβαλε το χέρι στην τσέπη. Εκ του ασφαλούς γίνανε όλα. Αν στην τελική δεν γινόταν σολντ άουτ θα μοιράζανε δεξιά και αρίστερα προσκλήσεις στον κάθε άσχετο και θα γινόμασταν παγκοσμίως ρεζίλι των σκυλιών.

εντιτ: Μήτσε, και εγώ σ’ αγαπώ γαμώ το χριστό μου

2 Likes

καλά έλεγα εγώ στο pm ότι μπήκε γκολ στο 90+ με αντεπίθεση :grin:

έχω την εντύπωση πάντως, όπως σχολιάζαμε στην αναμονή για τους ελέγχους, ότι ξεκίνησαν σχετικά γρήγορα γιατί υπήρχαν άδειες θέσεις ακόμα και κεντρικά. Αυτό με ξένισε κάπως . Μπορούσαν και καλύτερη διαχείριση του κόσμου ( δεν έγιναν τραγικά πράγματα βέβαια )

επειδή συμφωνώ με τα “αποθεωτικά” σχόλια συμπληρώνω ότι οι τύποι ξέρουν να κάνουν τα λαηβ τους ένα ατελείωτο rock n roll party. Δεν χρειάζεται όλοι και όλα να είναι ψαγμένα και food for thought. Χρειάζεσαι και την ανεμελιά , την feel good φάση

I’ve got a another confession, my friend
I’m no fool :stuck_out_tongue:

3 Likes

2500, σύμφωνα με τις πάντα ακριβείς πληροφορίες μου.

Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα ανοίξει εύκολα δρόμος για κάτι μεγαλύτερο , απλά θέλω να τονίσω ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που διψάει για μεγάλα live και ναι 4 χιλιάδες κόσμος έβαλε το χέρι στην τσέπη τσακ μπαμ 10 μέρες πριν το Live.

Νομίζω ότι το έχει γράψει και ο @Alejandro.m ότι υπάρχει η ανάγκη του χορηγού , που θα επενδύσει στο Live οπότε δεν θα χρειαστεί να μπει σε τόσο μεγάλο ρίσκο ο διαργανωτης .
Επίσης οι Γάλλοι, οι Ιταλοί αξιοποιούν αντίστοιχους τέτοιους χώρους , ας είναι το χθεσινό η αρχή και για εμάς .

@pantelis79 και εγώ γύρω στις 2.5 χιλιάδες με 3 ήξερα άνοιξαν και μερικά ακόμα την Κυριακή . Και πάλι δεν αλλάζει και πολύ αυτό που θέλω να πω .