Foo Fighters

Εχει γινει μεγαλος ντορος για αυτο το γκρουπακι του Dave Ghrohl.Πως σας φαινονται;

μου αρέσουν μερικά τραγούδια με αποκορύφωμα το Pretender που είναι υπερπορωτικό αλλά ως εκεί!

προσκύναμε και Grohl oμως ε!

Γιατί να θεωρεί κάποιος πως τρίζουν τα κόκκαλα του Cobain με τους Foo Fighters?

Anyway, εγώ έχω παρακολουθήσει μόνο τα 3 πρώτα άλμπουμς. Το πρώτο ντάξει είναι καλό, τα άλλα 2 καλύτερα. Ειδικά το There’s nothing left to lose το χα λιώσει. Απο κει και πέρα τους ψιλοέχασα…

Τσιρακια του MTV :p:p:p:p

γιατι ο grohl ηταν drummer των nirvana αλλα κυριως το εγραψα για πλακα

τι να πουν και οι metallica

o oρισμός της αδιάφορης μπάντας κατ’εμέ…

Αυτο… Εχουν καποια καλα τραγουδια, οπως Everlong, Walking After You, Best of You, Pretender, Learn to Fly αλλα γενικα δεν με τρελαινουν.

Ουτε κρυο ουτε ζεστη

Παρε δω ανθρωπο που θελει να τον παιρνουμε και στα σοβαρα [-X

Βγαινει Best Of τωρα, οποιος δεν γνωριζει, ας μαθει μπαλιτσα επιτελους

Best of για foo fighters?:?

Πολυ νωρις δεν ειναι?

6 σιντι.

Ειδες που δε γνωριζεις.

εδιτ: το ενα διπλο μαλιστα, και ειναι και πανεμορφο

Ε,οχι δε γνωριζεω.Θα φαει ενα νταουνλοαντ παντως το μπεστ.

Mερικές καλές στιγμές αλλά κατά κύριο λόγο αδιάφοροι. Το 70% της αναγνωρισιμότητάς τους το οφείλουν στον Γκρολ.

Όταν αναφέρουμε τον Grohl μόνο ένα album πρέπει να μας έρχεται στο μυαλό

o υπερβολικος ξερωγω

Σωωστόοοοος…

Καλά λέμε και καμιά μαλακία να περάσει η ώρα :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα το συγκεκριμένο album είναι απιστευτικό και προφανώς το προτιμώ από τους foo fighters και τους nirvana.

Ε και τη σημασία έχει που ήταν drummer των Nirvana? Καταρχάς στους Nirvana το μόνο τραγούδι που είχε γράψει μόνος του ήταν το Marygold , ενώ σε συνεργασία με άλλους είχε γράψει το Scentless Apprentice.Έτσι κι αλλιώς δεν είχε υπογράψει κάποια συμφωνία πως θα κυκλοφορεί μόνο τραγούδια που μοιάζουν με Nirvana. Αnyway εγώ μόνο το “το έγραψα για πλάκα” παίρνω ως απάντηση :wink:

Καλα στην κατηγορία “Θεοι” δεν μπαίνουν με τίποτα, αλλα ούτε και αδιάφορους τους λες. Έχουν κάνει σημαντικά πράγματα στην πορεία τους, εχουν μπολικα καλά κομμάτια για ένα ωραίο μπεστ οφ και παίζουν κανονικό ροκ, χωρίς προθεμα στην μουσική ταμπέλα τους…