Foo Fighters

Απλά και γαμώ!!!

Πραγματικά βρίσκονται πολύ ψηλά στην wishlist!!! Αν μας ξανάρθουν του χρόνου δεν τους χάνω!!!

Παντως, για να μην παρεξηγηθω…

Τα οσα ειπα για τους FF δεν εχουν να κανουν με την αξια τους ως μπαντα, καθως δεν τους εχω ακουσει περα απο μεμονωμενα κομματια.

(Παροτι φανμποης του Grohl - ως drummer, βεβαια)

Απλα, η αποψη που εκφραστηκε (οχι απο Outshined) οτι επειδη εχουν αυτη την απηχηση ειναι ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ κορυφαια μπαντα και οτι θα 'πρεπε το ελληνικο κοινο να τους αναγνωριζει, δε με βρισκει συμφωνο.

Mπορει μεθαυριο να τους ακουσω σοβαρα και να πω οτι, οντως, αξιζαν μεγαλυτερης αποδοχης απο το ελληνικο κοινο, αλλα δεν θα 'ναι δα κι η πρωτη τεραστια μπαντα που “θαβει” ο Ελληνας.

ενταξει δεν θελω να προκαλεσω παλι αλλα δεν μπορω
βλεπω παλι το θεμα των “Anathema” εχει 40+ σελιδες και εδω μεχρι πριν μερικες μερες ειχε κατω απο 10#-o#-o#-o#-o#-o#-o
αθανατη ελλαδα

η πλακα ειναι οτι τους anathema τους ειχα δει δεν θυμαμαι εχει καμια 5+ χρονια σε ακουστικη συναυλια στην θεσσαλονικη και ειχε δεν ειχε 500 ατομα
και οι αλλοι παιζουνε σε 50.000 κοσμο στα μεγαλυτερα σταδια και εδω ακομα πεταμε αετο

παιζει το φανταστικο βεβαια σεναριο ο κομπειν να ζουσε ακομα και να υπηρχαν oi Nirvana ακομα θα λεγατε εδω" ενταξει μωρε καλο γκρουπακι αλλα ποιος κομπειν τωρα πολυ εμπορικος εγινε τι νιρβανα εδω μας φερανε στο ροκγουειβ γκο γκο μπροντελο και φλογκιν μολλι τρελα γουστα δεν ξερουν οι αλλοι εξω απο μουσικη ειναι ασχετοι"

E λίγα για τους Flogging μη γίνουμε μπίλιες!!! :smiley:

Πολύ ωραίο το review!!! Ζήλεψα αρκετά μπορώ να πω :stuck_out_tongue:

Αντέ μακάρι να αξιωθώ να τους δω και γω κάποια στιγμή! ΕΞΩ όμως :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ο,τι ειπε ο αποπανως:)

Νοιώθω μεγάλη ντροπή αλλά μόνο το Οne Last Goodbye αξίζει όσο όλη η δισκογραφία των FF και ακόμα παραπάνω. :stuck_out_tongue:

Υ.Γ: Το φανταστικό σου σενάριο όντως είναι τελείως φανταστικό. Εγώ ο ίδιος που προτιμώ Anathema ( με τεράστια διαφορά από τους λίγους FF) , το 91 είχα το εξώφυλλο του Νevermind κολλημένο στον τοίχο μου, το φωτιστικό σπασμένο από το ματωμένο πλέον χέρι μου και το Lounge Act να προκαλεί εμφράγματα στους γείτονές μου. Είναι απλά “φανταστικό” να συγκρίνεις Νirvana με Foo Fighters.

Πάρα πάρα πολύ ωραίο το κείμενο, ευτυχώς δε ζήλεψα γιατί τους είδα κι εγώ Μιλάνο :roll:. Χαίρομαι που η παρέα του rocking τα πέρασε τόσο καλά. Προσυπογράφω κάθε λέξη, μεγάλη μπάντα οι Fooz και ΜΕΓΑΛΑ live δίνουν, τρομεροί.

θενκς παίδες, και να σημειωθεί ότι το κείμενο είναι γραμμένο πριν ξεκινήσει η συζήτηση εδώ.

ελπίζω απλά να αποτυπώνει (όπως οι προσωπικές φωτογραφίες μας) το χαμόγελο που μας άφησε αυτό το live μετά το τέλος του. :smiley:

Νομίζω “φαίνεται” πόσο γαμάτα περάσατε!!! :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=Sl9GMOTaqtc&feature=related :lol:

πολύ ωραίο το review… αλλά δεν παίζουν ούτε ένα κομμάτι από το 1ο άλμπουμ πια??

ακριβως. νομιζω απο την στιγμη που κανουν τετοιο live κολλαει ανετα i’ll stick arourd, this is call, for all the cows.

ειδικά το i’ll stick arourd είναι must… ίσως και ένα big me…

το Big Me μέχρι πριν λίγο καιρό το έπαιζαν συνέχεια.

το This Is A Call επίσης το παίζουν σχεδόν πάντα. Μάλλον έτυχε να μην το παίξουν την μέρα που τους είδα.

Γενικά, πετάνε τραγούδια κι από το πρώτο άλμπουμ κατά καιρούς. Πριν ένα χρόνο περίπου είχαν βάλει και το For All The Cows.

σε αυτή την περιοδεία την τιμητική του είχε το Nothing Left To Lose με 4 τραγούδια.

μια χαρα ποπ μπαντα ειναι οι φου

πινεις τη μπυριτσα σου , κουνιεσαι , χαζευεις κ κανα μωρο

σουπερ.

θα μπορουσαν να ειναι οι γιοι των μπον τζοβι.

γιοι των μπον τζοβι??

χμμμμ
μαλλον ΟΧΙ :slight_smile:

ποπ μπαντα??#-o#-o#-o
μπον τζοβυ??#-o#-o#-o#-o#-o

pop is for Popular,οχι Lady Gaga etc.

Pop εννοείται.

Και ο Dave Grohl μαϊντανίζει.