Football Manager

Ρε, να βοηθησει καποιος. Χθες το εβαλα και γω και εχω αρχισει το καψιμο αλλα εχω και το εξης προβλημα: εκει που παιζω, ξαφνικα το παιχνιδι μου κλεινει. Quit. Critical error. Καθε μια-δυο βδομαδες με πεταει. Καποιος να προτινει κατι :anyone:

Να ετοιμάζουμε βιογραφικά όλοι δηλαδή.

Έλα ρε…εμένα τώρα μου φτιάχνουν γήπεδο στο όνομά μου…Δεν έχει για μένα τίποτα?

ξερουμε αν θα βγει και νεο patch? απο οτι διαβασα το τελευταιο δεν ικανοποιει…

οπως τα καναν φετος δε βλεπω να παιζω…

Με το τελευταίο πατς κάτι γίνεται. Μια χαρά παίζω. Πάντως σύντομα θα βγει και άλλο από ότι είπανε…

επαιξα λιγο προχτες, εχει οντως πολλα προβληματα… πηρα παναθα για να το τσεκαρω και πηρα αμεσως ντρεντε και κρεσπο…:stuck_out_tongue: βυντροσπυροπουλαιοι δεν πωλουνται για κανενα λογο ρε γαμωτο… και παιρνουν μπολικα

Μολις διαβασα οτι κυκλοφορησε το update 13.2 με τις αλλαγες στη match engine.Για ριξτε καμια ματια οσοι εχετε το παιχνιδι να δουμε αν εγινε τιποτα.

Όλο και χειρότερο με κάθε πατς…δεν έχει ξαναγίνει αυτό. Ο κόσμος έχει ξενερώσει απίστευτα. Πλέον σε κάθε ματς γίνονται 50 σουτ, το 80% των οποίων υπό αστείες συνθήκες και αποστάσεις. Δεν ξέρω τι σκεφτόντουσαν στην SI.

Σκατα το match engine ακομα και τωρα,τοσους μηνες μετα την κυκλοφορια και με τα δηθεν σωτηρια πατς να μην εχουν διορθωσει τιποτα το ιδιαιτερο περα του οτι δεν κανουν τοσο συχνα τις καθυστερημενες παπαριες οι αμυντικοι που αφηναν την μπαλα και φευγαν.Αλλα εχω πετυχει σε τουλαχιστον 3-4 περιπτωσεις να παιρνει φαουλ μια ομαδα στο κεντρο ή και πιο πισω,και ο τερματοφυλακας της αλλης να ειναι για καποιο λογο βολτα καπου εξω απο την περιοχη του,και ο αλλος να τραβαει απευθειας σουτ μεσα.

Επισης,οι αντιπαλοι σε ΚΑΘΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ματς σκοραρουν απο σεντρες.Αν εχεις key highlights και δεις τους αντιπαλους να επιτιθονται απο το πλαι,90% ειναι σεντρα που δεν προκειται να την κοψει αμυντικος σου και γκολ απο τον αντιπαλο επιθετικο.Δεν εχει σημασια αν εχεις 3 αμυντικους με γαματα στατιστικα και 1.90 υψος ή αν βαζεις defensive positioning στο match preparation ή οχι,γκολ απο σεντρα ή απο κορνερ θα φας θες δε θες.Η’ να προηγεισαι 3-1 σε ματς και να προσπαθεις να κρατησεις το ματς παιζοντας αμυντικα,παλι τις περισσοτερες φορες αρχιδια θα κρατησεις,σεντρες και κορνερ και στην καλυτερη να μη χασεις.

Με λιγα λογια,ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.Οταν δεν παραγουν κανενα ουσιαστικο αποτελεσμα οι τακτικες σου πριν και κατα τη διαρκεια του ματς,ποιος ο λογος να παιζεις αυτο το παιχνιδι.Παιξε προ ή φιφα καλυτερα,λιγοτερο θα σου πρηξει τα παπαρια.

Πάω το 2017 στην Ατλέτικο που μέχρι τότε έβγαινε τέταρτη συνέχεια.
Πάει ο Μαντσίνι στην Βαλένθια που την προηγούμενη χρονιά είχε βγει δεύτερη.
Παίρνω πρωτάθλημα με [B]100% ratio[/B]. Πρέπει να είναι η πρώτη φορά που πετυχαίνω πάνω από 80 και πέτυχα [B]100%[/B].
Η Valencia βγαίνει έκτη και απολύουν τον Mancini με win ratio 44%.

Μάνατζερ της χρονιάς για την Ισπανία ο Μαντσίνι και εγώ δεύτερος.

ολα ειναι δημόσιες σχέσεις φίλε. τι περιμένεις…:stuck_out_tongue:

στο επόμενο manager θα έχει και την Γ εθνική λόγω ΑΕΚ ?

Επαιξε κανενας το καινουριο?Υπαρχει κανενα crack της προκοπης?

Όχι. Ειναι προγραμματισμένο το παιχνίδι να την ανεβάζει πάντα στη δεύτερη εθνική μετά την πρώτη χρονιά, όπως και στην πρώτη μετά τη δεύτερη. Αλλά στην ουσία διαθέσιμη θα γίνεται μετά από ένα χρόνο (ή παίρνεις δηλαδή άλλη ομάδα και παίζεις για ένα χρόνο και μετά φεύγεις και αναλαμβάνεις την ΑΕΚ, ή πας διακοπές για ένα χρόνο και την παίρνεις μετά). Επίσης μετά από 2-3 χρόνια πάει στην Αγιά Σοφιά :smiley:

Τι γίνεται, το έπαιξε κανείς;

επαιξα εγω και μετα απο ενα τραγικο ξεκινημα με την φουλαμ κοντευω 15 μηνες ανεργος

Αρκετα βελτιωμενο γενικα, και το Match Engine και το ολο περιβαλλον,το μονο που με ενοχλει ειναι οτι οι τερματοφυλακες ειναι αρκετα αμπαλιδια, και πεφτει αρκετος τραυματισμος παλι.

Παντως καμια σχεση με την τραγικοτητα του περσινου που η αρχικη εκδοση ηταν οτι πιο απαισιο εχει βγει ποτε,και χρειαστηκαν 2-3 πατς μεχρι να γινει αποδεκτο.

Κλάσεις ανώτερο από το περσινή αρχική κυκλοφορία. Γενικά μου φαίνεται το μόνο εδώ και χρόνια που από την αρχή μ άρεσε πολύ. Σίγουρα το καλύτερο και πιο φυσικό ματς engine από όσα έχουν βγάλει μέχρι τώρα. Αντικειμενικά νομίζω και παίζοντας απ το cm97-98, πρέπει να ναι από τα καλύτερα που χουν βγει.

Με έβαλε να παίξω ημιτελικό κυπέλλου με 11 παίκτες μου να είναι με τις εθνικές τους και μετά σε διάστημα 5 ημερών να παίξω 3 παιχνίδια πρωταθλήματος.

Έχει βρει κανείς σωστό “version”; Γιατί κάτι βλέπω ότι έχουν πρόβλημα τα ονόματα των παιχτών. Ή το πήρατε όλοι κανονικά;