Football Manager

ήταν υπερβολικά αργοί οι αγώνες. αν θέλεις ένα ΣΚ να τελειώσεις μισή σεζόν, κλάψτα :?

το έπαιξε κανένας σας ? αξίζει ?

τι εννοοεις? και τελοσπαντων δεν ειναι αυτο το θεμα, βαλε μονο commentary η match speed στο τερμα και θα γινουν πιο γρηγοροι οι αγωνες.
το προβλημα ηταν ειδικα πριν το patch του μαρτιου-απριλιου (το 3ο νομιζω) οπου δεν ηξερε κανεις τι παιζει με το match preparation και κατι απιστευτα bugs, ακομα και μετα το 3ο patch οπου καταφερνα με corners στο 2ο δοκαρι να πετυχαινω τοσα γκολ που ο αμυντικος εκει ειχε στο τελος περισσοτερα τερματα απο τους επιθετικους μου. true story και με 2 διαφορετικες ομαδες μαλιστα (HSV με westermann και lille με rami). ε ξενερωνεις καπου εκει.
το θεμα που δεν εχουν καταλαβει μαλλον στην SI ειναι πως manager ο περισσοτερος κοσμος, η τουλαχιστον η σταθερη βαση των οπαδων εδω και χρονια, παιζει για την τακτικη, το στησιμο και το ματς αυτο καθεαυτο. τα μπιχλιμπιδια με τους μανατζαρεους ωραια ειναι, αλλα δεν στεκουν χωρις μια καλη match engine.

Και γω το ίδιο είχα πάρει μεταγραφή στον ΠΑΟΚ έναν 1.90 center back τον Soznowskyi Λευκορώσο νομίζω, 12 heading το παιδί και παραλιγο να βγει πρώτος μου σκόρερ στη σεζόν, με κεφαλιες κυρίως από Far Post σε κόρνερ που λες αλλά και απο φάουλ με γέμισμα, πάντα το κάρφωνε με κεφαλιά, τώρα από φάουλ βέβαια δεν έχει Near και Far Post, αλλά νταξ… ήταν λίγο μαλακία και κλισέ να το καρφώνει αυτός κάθε φορά.

το κολπο με εκτελεση corner στο πισω δοκαρι και δυο γομαρια στις θεσεις Stand on far post και attack far post πιανει απο το fm 2010,και στο 10 μαλιστα ηταν ακομα πιο εντονο,στο 11 “μειωθηκε” καπως.αλλα πιανει συχνα μονο αν εχεις καλο εκτελεστη corner,με πανω απο 15 στο corner taking.Και κατι τετοιο δεν ειναι ΤΟΣΟ αντιρεαλιστικο ρε παιδια,τακτικη ειναι το να χρησιμοποιεις καποιον που κανει καλες σεντρες και να σημαδευει τα γομαρια.Χειροτερο ηταν που στο 09 αν επαιζες με συστημα με 2 γρηγορους ακραιους να βγαζουν σεντρες σε 1 ψηλο και δυνατο σεντερ φορ εβαζες πανευκολα γκολ.Παπαζογλου 35 γκολ ανα σεζον,και οχι με τιποτα ιδιαιτερα στατιστικα.Τι να λεμε τωρα.

Ελπιζω να αργησουν να το βγαλουν στα τορρεντς,δεν θελω να ξεκινησω :Ρ

Δεν ξέρω αν θυμάσαι, αλλα στο 09 και στο 10 μάλλον, επίσης κόλπο συχνό ήταν, να τους βάζεις όλους μεσά στην περιοχή κυρίως στο far post στα κόρνερ και να αφήνεις μόνο έναν καλό σουτέρ να περιμένει ακριβώς έξω από την περιοχή, του την έδινε ο κόρνερ guy(penalty area), και το μπουμπουνούσε, και η πλάκα είναι ότι 90% των κόρνερ, δεν τον μάρκαρε κανείς εκεί έξω… Ε τώρα real life όλο και κάποιος θα τον μάρκαρε εκεί έξω(ή άντε θα το έκανε μια-δυο, θα τον παίρναν μυρωδιά οι αντίπαλοι προπονητές στο υπόλοιπο της σεζόν)

Αυτο που λες το κανα εγω,θυμαμαι εβαζα τον aguero στο πεναλτι.Επισης θυμαμαι οτι αν γινοταν 1-2 φορες στον αγωνα το περναν πρεφα ακι εβγαιναν πιο γρηγορα επανω του.Αλλα ηταν cheat γιατι ειχα βαλει παρα πολλα goal με τον ιδιο τροπο

εγω μεχρι να παρω τσουλου με την ΑΟΤΑΡΑ δεν ξεκιναω το 12:lol:

Πάλι τα ίδια ρε γαμώτο. Ολυμπιακός 4ος και καταϊδρωμένος και εγώ πρώτη χρονιά χωρίς καμία μεταγραφή πήρα το πρωτάθλημα με ΑΕΚ. Αυτό το ελληνικό το ρημάδι δεν το πετυχαίνουν με τίποτα…

έχουμε κανένα λινκ για να το κατεβάσουμε???

απλως δεν εχουν μαθει να υπολογιζουν και τον παραγοντα διαιτησια που στην ελλαδα παιζει ρολο…

ναι γιατι φετος η αεκαρα με 50 50 θα το επαιρνε το ρημαδι το πρωταθλημα :!:

Υπάρχει εκεί έξω.

άλλαξε κάτι με αυτό ?

Το βρηκα…
Ας ελπισουμε οτι θα ειναι βελτιωμενο σε σχεση με το περσινο το οποιο το επαιξα ελαχιστα,δε με τραβουσε καθολου…

Αν έχει κάποιος λινκ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ SKIDROW, να έρθει pm, ευχαριστώ

ή αν κάποιος ξέρει γιατί το skidrow δεν τρέχει σε win xp sp3

ή αν κάποιος ξέρει γιατί εμπιστεύτηκα έκδοση διαφορετική από αυτή της reloaded

εμενα δεν μου βγαλε κανενα προβλημα ως τωρα παντως

pm και σε μένα μια από τα ίδια (δεν έβαλα καν skidrow αλλά εμπιστεύομαι nameless dead)
Επίσης, πάλι κάναν καμιά πουστιά με τα patch; Στην αρχή δηλαδή να έχει bugs και με updates μέσω steam να φτιάχνεται;(λες και είναι εμπόδιο να “κυκλοφορήσουν” τα patches και εκτός steam #-o )

Το ζήτημα είναι το εξής: η SEGA/SI αποφάσισε στο FM2012 να εγκαταστήσει steamworks και να μην μπορείς να κάνεις offline installation στο παιχνίδι. Γι’αυτό το λόγο αργεί το reloaded, γιατί δε σπάει με τίποτα. Οι μανάβηδες της skidrow που το σπάσανε, το κάνανε για τα μπάζα και στα μισά OS παίζει, στα άλλα μισά όχι, και στα τρίτα μισά κολλάει.

λολ κατηγορουμε και τους crackers τωρα.Ειδικα το να λες την skidrow “μαναβηδες” ειναι ψιλοαστειο ε.
Λες και τους πληρωνουμε για να μας κανουν τη δουλεια.

κατά μία έννοια έχεις δίκιο αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει με παιχνίδι τους…άμα δεν μπορείτε, αφήστε το