Formula 1

…εντάξει, δεν ξεχνιέται τέτοις άνθρωπος:):!:

Ήταν, είναι και θα είναι ο κορυφαίος. Να είναι καλά εκεί πάνω και να κάνει κόντρες με τον Villeneuve…

Λίγο βαρετός αγώνας. Να δούμε πόσο θα κρατήσει το δίδυμο Rosberg - Hamilton στην κορυφή στους υπόλοιπους αγώνες.
Πολύ καλός ο Vettel σήμερα και μπράβο για τις πολλές θέσεις που κέρδισε. Ειδικά στους τελευταίους 10 γύρους ήταν απολαυστικός.
O Alonso στο προσπέρασμα του Kimi έκανε μεγάλη και ωραία κίνηση

O Vettel όσο και αν δεν τον χωνεύω έκανε απίστευτο αγώνα σήμερα, και του πήγαν και όλα στραβά στην αρχή. Από 'κει και πέρα, το μόνο που μετριάζει τη χαρά μου για την τεράστια ομαδάρα της Merc είναι ότι η Williams και ο Kimi (και γενικά η Ferrari θα έλεγα) δεν πάνε όσο καλά θα ήθελα. Αλλά ας είναι, όσο έρχονται τα 1-2 το μικρό Stargazer χοροπηδάει ευτυχισμένο :smiley:

edit: Το αστείο με τον Maldonado πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει. Να πα’ να γαμηθεί κι αυτός και τα πετρέλαιά του στη Βενεζουέλα και τα λεφτά του. Ας το πάρουν χαμπάρι οι ιθύνοντες και ας του δώσουν πόδι πριν σκοτώσει κάναν άνθρωπο (πολύ πιθανό αν συνεχίσει έτσι).

Αντίο στον μεγάλο Jack Brabham τον πρώτο ίσως θρύλο του αθλήματος. R.I.P…

http://totalf1.gr/archives/31372

Χτες Τσου - Λου
Τώρα Μονακό
Βράδυ Πρετεντέρη

Δεν έχω παράπονο το 2-ήμερο περνάει όμορφα !!!

(Ψόφο σε ALPHA και Hamilton, στον 1ο για τις διαφημίσεις και στον δεύτερο γτ απλά μου τι δίνει … :stuck_out_tongue: )

Είπε τίποτα ο Πουρναράκης πάλι? Γιατί είδα κράζουν και άλλοι. Το βλέπω με αγγλική μετάδοση.
Α,ρε Μονακό, στη μέση είμαστε και γίνεται χαμός!

δεν πολύ-προσέχω και τι λένε …
την περισσότερη ώρα έχει και διαφημίσεις …
bring back ΕΡΤ HD !!!
(αλλά ωχχχ έτσι δεν θα έχει κέρδος η ιδιωτική πρωτοβουλία … θα έχουμε κρατισμό …)

Προς το τέλος είχε λίγο αγωνία 8) 8) 8)
Ίσος πάλι να το 'φχαριστήθηκα γιατί δεν έβαλε διαφημίσεις για κάνα 10 γύρους … ξέρω 'γω :stuck_out_tongue:

Πήγε να μας βγει η ψυχή απ’ τον κώλο στο τέλος με τη μονομαχία Hamilton-Ricciardo αλλά πάλι το γερμανικό ατσάλι έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα, το 1-2 :D. Ο Vettel τι έπαθε γιατί είδα τον αγώνα απ’ τον 9ο γύρο και μετά και με συνεχόμενες διακοπές? Και εννοείται πως το Monaco είναι στα 3 κορυφαία Grand Prix, είχαμε πάλι ωραίο αγώνα και σπάζομαι που δεν κατάφερα να πάω φέτος. Θα το παλέψω για καμιά Monza από Σεπτέμβρη πάντως.

ΥΓ πιο ενοχλητικός απ’ τον Πουρναράκη είναι αυτός ο Παπουτσέλης, Τρακουσέλης πως διάολο τον λένε. Σήμερα δεν πρόσεξα τι έλεγε αλλά στην Ισπανία έβγαζε τόση χολή για τη Mercedes που μου 'ρθε να πέσω με το κεφάλι πάνω στην τηλεόραση :stuck_out_tongue:

ΥΓ2 ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΡΕ ΑΡΚΟΥΔΕΗΔΕΣ?

Πω, τι αγώνας ήταν αυτός σήμερα? Ωραίος ο Ρικιάρντο, ο Μάσα γάμησε όλο του τον αγώνα στον τελευταίο γύρο, οι Φερραρι για ακόμη μια φορά ανύπαρκτες. Οι Μερσεντες πολλά προβλήματα, Οι Ιντια έκαναν καλό αγώνα αλλά γαμήθηκε στο τέλος.

Τρομερός αγώνας.Τα είχε όλα.Στο τέλος ο πέρεζ φαίνεται να κάνει λίγο αριστερά(αν και μάλλον ο Μάσα ευθύνεται)Κρίμα και για τους δύο.Θα ήθελα να δώ αντιδράσεις χάμιλτον όταν είδε ότι ο ροσμπεργκ συνέχισε τον αγώνα.

Αγώνας της χρονιάς ως τώρα με άξια νίκη από το χαμόγελο με τον άνθρωπο. Αυτές οι Williams όμως ρε γαμώτο τι γκαντεμιά έχουν. Σαν να τους ευχήθηκε καλή επιτυχία ο Μητσοτάκης…χειρότερη κι απ’ αυτή της Εθνικής Αγγλίας ξέρω ‘γω. Πολύ καλός ο Perez, οι Merc με το ζόρι που δίνουν στα αυτοκίνητά τους οι οδηγοί για να δουν ποιος την έχει μεγαλύτερη λογικό ήταν κάποια στιγμή να βγάλουν προβλήματα ενώ οι Ferrari μ’ αρέσει που έφεραν μονοθέσια με αλλαγές στον Καναδά :stuck_out_tongue:

Πάντως οι τελευταίοι 10 γύροι ήταν απίστευτη καύλα ό,τι και να λέμε…

Στηρίζουμε Ricciardo πάντως, στις μουσικές έχει γούστο.

…ευτυχώς ήταν τυχεροί και οι δυο…Φελίπε Μάσα, Σέρχιο Πέρεθ…πολύ άσχημο τρακάρισμα

:):!:

Βαρετός αγώνας.ΘΕΟΣ όπως πάντα ο Πουρναράκης όταν είπε “η διαφορά του ροσμπεργκ με τον χαμιλτον θα πάει απο τους 25 στους 29 βαθμούς κελσίου” :?

Ούτε μια ανάλυση για έναν από τους καλύτερους αγώνες?(που είσαι Πάνο?)Δυστυχώς έχασα τους πρώτους 5 και τους τελευταίους 10.

Καημένος Massa.
https://www.youtube.com/watch?v=jAeMgt50eQk

Εδώ είμαι ωρέ αλλά περίμενα να γράψει κάνας άλλος πρώτα. Και γαμώ τους αγώνες ο σημερινός αν και εγώ έχασα λίγο απ’ την αρχή (άρα και το τρακάρισμα). Πολύ ωραίες μονομαχίες ειδικά από 5η ως 8η θέση προς τα μέσα του αγώνα με Kimi, Vettel, Alonso, Hamilton και λοιπούς, και τρομερή αποκάλυψη ο Bottas που έδειξε ότι αν δεν τον πάει ανάποδα το μονοθέσιό του μπορεί να χτυπήσει πολύ ψηλές θέσεις. Απίστευτος ο τρόπος που κράτησε τον Hamilton πίσω του και τον οδήγησε στο να φθείρει τα ελαστικά του και να παρατήσει την προσπάθεια στο τέλος. Ο Rosberg πάει φουλ για τον τίτλο φέτος και highlight του αγώνα μάλλον εκείνη η απίστευτη προσπέραση του Ricciardo στον Button με την αλλαγή γραμμής. Έπιασα τον εαυτό μου να βγάζει άναρθρες κραυγές στην οθόνη. Εύχομαι να μην έχει την ίδια μοίρα που είχε ο Webber στη Red Bull μόνο (ο οποίος απ’ όσο ακούω by the way είναι σε κάτι Le Mans νομίζω και γαμάει μάνες).

ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο RICCIARDO ΡΕΙ…

5 κουταλιές της σούπας.-