Forum point system

Αγαπητοί μας users γεια σας,

με αφορμή κάποιες απορίες που έχουν διατυπωθεί τελευταία, ανοίγουμε αυτό το τόπικ για να σας γνωστοποιήσουμε πως περίπου δουλεύει το point system του rocking.gr forum. Για όποιες απορίες και γκρίνια είμαστε στην διάθεσή σας.

Κατ’αρχάς οι κανόνες του φόρουμ υπάρχουν διατυπωμένοι γραπτώς και καλό είναι όσοι δεν τους έχετε διαβάσει να το πράξετε πάραυτα.
Οι λόγοι; Προφανείς…

όποιος χρήστης εγγράφεται στο φόρουμ μας, μπαίνει με καθαρό μητρώο, τουτέστιν με 0 πόντους στο ενεργητικό του. Στην συνέχεια αν παραβαίνει κατ’ εξακολούθησιν τους κανόνες του φόρουμ, οι moderators διατηρούν το δικαίωμα να του δόσουν από 1 μέχρι 5 πόντους, ανάλογα την περίπτωση. Οι πόντοι μπορεί να είναι είτε μόνιμοι είτε προσωρινοί, δλδ να λήγουν και να χάνονται μετά από κάποιο ορισμένο χρονικό διάστημα. όποιος συγκεντρώσει 5 μόνιμους πόντους, πάει στην κερκίδα και βλέπει το ματς από εκεί. μόνιμα.

Κάπου εδώ πρέπει να σημειώσω πως για να πάρει κάποιος πόντο πρέπει πραγματικά να μας έχει τσαντήσει, καθώς πάντοτε στέλνουμε προειδοποιητικά πμ, σβήνουμε ποστ και κάνουμε συστάσεις για καλή συμπεριφορά πριν δράσουμε. όποιος μας αγνοεί/ειρωνεύεται κατ’ εξακολούθησιν και συνεχίζει με την ίδια συμπεριφορά, δέχεται τελικά και κάποιους πόντους, οι οποίοι λόγω της δυσκολίας με την οποία δίδονται, είναι συχνότατα μόνιμοι και μη αναστρέψιμοι.

Οι κατηγορές χρηστών που παίρνουν γρηγορότερα πόντους είναι οι κάτωθι :

Α. οι πιτσιρικάδες
Β. οι γραφικοί - πάνε για banιο συχνά γρηγορότατα
Γ. Οι γραφικοί πιτσιρικάδες

Παρότι έχουμε μια παραπάνω συμπάθεια και κατανόηση για τα νέα παιδιά στο φόρουμ, η γραφικότητά τους ώρες-ώρες κουράζει και εμάς, και εσάς (απ’ότι αποδεικνύεται από τα πμ που παίρνουμε) και έτσι δίνουμε πόντους κατ’ εκτίμησιν.

Όλα τα παραπάνω γράφονται καθώς τελευταία παρατηρήθηκαν από συγκεκριμένα άτομα (2 για την ακρίβεια όπου συνεργάζονταν κ έφαγαν κ πόντους) ακραίο σπάμινγκ κατ’εξακολούθησιν σε σοβαρά και σε μουσικά τόπικ. Αυτές οι δύο κατηγορίες είναι οι πιο επίφοβες για κυρώσεις, καθώς θεωρούμε πως Α. το φόρουμ είναι μουσικό και καλό είναι να γίνεται συζήτηση και Β. τα σοβαρά θέματα θέλουν και σοβαρή αντιμετώπιση.

Τα παραπάνω γράφτηκαν σε σοβαρό ύφος, επειδή το απαιτεί η περίσταση. Στην πραγματικότητα ελάχιστοι users έχυν φάει πόντους.

Ελπίζω να σας κάλυψα. για απορίες/ερωτήσεις εδώ είμαστε.

Υπενθυμίζω τους moderators : kourou, karvou, cozy, montecristo

Επίσης σας ξαναπαρακαλώ να κάνετε ριπορτ ποστ όταν η περίσταση το απαιτεί για να μας διευκολύνετε.

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά, για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις, θα ήταν εύκολο να διευκρινιστεί υπό ποιες προϋποθέσεις απαιτείται report post; Μια ενδεικτική αναφορά δηλαδή για να ξέρουμε. Ευχαριστώ.

σε ό,τι πιστεύετε ότι πάει κόντρα στους κανόνες του φόρουμ ή χρειάζεται να επέμβουμε :wink:

Πατάω θαυμαστικά συνέχεια!

ολο αυτο το point system δεν μου αρεσει γιατι πολυ απλα δεν με εκφραζει κατι τετοιο!
αλλα ειναι αναγκαιο κακο για το forum! k για αυτο το κακο φταιμε εμεις!:wink:

Μμμ, κι εμένα μου φαίνεται κάπως, κίτρινες κάρτες πριν το μπαν σε ένα φόρουμ, λες και δεν τρώγαμε μπαν και χωρίς αυτά. Αλλά αποφασίζετε και διατάζετε, δε με πέφτει και λόγος. Λίγο κλοκγουορκ όριντζ μου κάνει πάντως για να δείξουμε ότι βλέπουμε και ταινίες!

Eγώ από την άλλη, τα θεωρώ όλα αυτά πολύ ελαστικά! :expressionless:

Τί κίτρινες κάρτες και πολλαπλές προειδοποιήσεις;

Ρίξτε ban στο λαό! Kάποιοι το χρειάζονται, το ζητάει ο οργανισμός τους, το έχουν ανάγκη…

Οταν λεω εγω οτι απο πανω δεν ειναι καλα σημερα δε με πιστευει κανεις.
Εδω ορισε αξιο αντικαταστατη του Dickinson.ΠΟΙΟΣ?Ο ΜΑΙΔΕΝ.Δηλαδη το τελευταιο ατομο που θα μπορουσε να το πει αυτο.
Ρε ρε ρε μπαν ριχτε του :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  1. Είπα “σχετικά” επάξια!
  2. Αυτό το λέω από το 1995 που άκουσα τον Bayley, δεν είναι καινούργιο!

ο Μπειλις…Εχεις πει οτι ο Μπειλις αντικατεστησε αξια τον Βρασιδα?Ειμαι πολεμιος σου απο δωθε και στο 6ς!
Και δωσε μου τωρα ποστ που το εχεις πει αυτο να πατησω θαυμαστικο!!! :lol: :lol: :lol:

Μοδ ρουφιανοι κοτοπουλα με κρανη

Ρε! [-X
Ότι θες καταλαβαίνεις; :-s
Όταν πρωτάκουσα Μaiden με Bayley (Οκτώβριος 1995) είπα ότι έπρεπε να είχαν πάρει τον John Arch!
Aυτός ήταν ο μόνος που θα μπορούσε να αντικαταστήσει τον Bruce “σχετικά” επάξια!

Τα άλλα είναι δικά σου λόγια! :roll:

[SIZE=“4”]Το topic είναι σοβαρό, μην με αναγκάζεις να σπαμάρω! [-X[/SIZE]

Φριντομ μπινε των μοντερειτορς χαφιε :stuck_out_tongue:

Στον απο πανω:Ειδες που δεν εισαι αρρωστος σημερα μονο εσυ?Λαθος εγω καταλαβα ΣΟρυ

έλεος,ε

μπορεί ο καθένας να μάθει πόσους πόντους έχει ο ίδιος ή κάποιος άλλος?

όχι. δεν έχουμε καταλόγους ρε. ούτε που θυμόμαστε.

όταν πάρετε πόντο έρχεται μηνυματάκι που σας ειδοποιεί. κ έτσι ξέρετε. εσύ ειδικά έπρεπε να είχες πάρει που μας έβριζες. λες κ τα ξεχάσαμε. παλιοήμο

χωρίς εμένα τούτο το φόρουμ θα’ταν άδειο.

χμμ,εγω δεν εχω παρει ακομα? :-k :-k

Να βγαλουμε εξω τους ποντους μας να τους μετρησουμε…