House Of The Dragon [GoT thread]

o εουρον δεν ειχε ξαναεμφανιστει σε προηγουμενη σεζον, εκανε ωραιο entry σαν καλο αρχιδακι που ειναι. ωραιο εγινε εκει το στορυ. συγκινητικος χοντορ χτες, ωραια το δειξανε αν και οντως εμοιαζε με lost στο θεμα του χρονου που γυρισε ο μπραν πισω. οντως παντως iron islands και bran επρεπε να τους ειχαν στην περσινη σεζον. λειψανε πολυ.

eouron gamouse, swstos grafikos mourgolukos me potential…
elpizw mono na min analwthei stin karikatoura tou ‘‘kakou psixopathi’’ pou exei idi analwthei kai o ramsay kai den exei kanena endiaferon pia, alla na tsoulisei ligo kalutera

αχαχαχ, μουργολυκος.

[spoiler]εκει που λεει “lets go murder them” και περπαταει καμπουρης στο λοφο γελαγα σαν ξεδοντιαρα γιαγια, δεν ξερω γιατι.

Μετα απο 2 σεζον ξερωγω μεπιασε ενα κατι για τη σειρα, τι ωραιο εκει στο τελος.

βεβαια, φοβαμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που βαλαν μυστηριο time travel μεσα στη σειρα, γιατι παιζουν δυο ΚΑΚΑ πιθανα σεναρια. Το ενα ειναι ο Μπραν να γινει καθυστερημενα overpowered και να γαμησει τα παντα (που θαναι απλα σεναριακη ηλιθια ευκολια) και επισης οτι δινει οπλο στους σεναριογραφους να κλεισουν ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κενο θελουν, λεγοντας, “εεεε timelines ρε παιδια”.

Ας το κρατησουν σε μινιμουμ επιπεδο ελπιζω και να το χρησιμοποιησουν μονο σαν απαραιτητο exposition (οπως πχ εγινε με την δημιουργια τον whitewalkers)[/spoiler]

δωμου βρε πουστη μια διευθυνση να σου στειλω ενα γαμημενο πληκτρολογιο. Μαρεσει να σε διαβαζω αλλα δε μπορω.

ή τουλαχιστον χρησιμοποιησε αυτο

timey wimey wibbly wobbly…

α οχι, τωρα ειμαι στο γραφειο και εχω πληκτρολογιο, απλα βαριομουν να πατησω το shift alt :stuck_out_tongue:

συμφωνω με ολα του σποιλερ, αυτο ακριβως εχω και γω κατα νου…

εδιτ evil :smiley:

Εγω παντως αν το κανουν λοστ θα παρω ολα τα ντβντ μολις τελειωσει η σειρα και θα τα καψω στην αυλη μου χορευοντας το η ζωη εδω τελειωνει.-

και τα βιβλια μαζι ε?

Τα βιβλια αβλεπει θα χουν διαφορετικη εξελιξη, οποτε βλεποντας και κανοντας!

ΘΑ εχουν διαφορετικη εξελιξη… Γτ βιβλιο της προκοπης εχει να γραψει πανω απο δεκαπεντε χρονια.

Το 5 ειναι καλο ρε, η τολμη και γοητεια ηταν μονο χαλια.

Ασχετο, οντως εχουν λικαρει τα 6+7; λινκ αν καποιος τα χει σταμπαρει γτ με μια προχειρη ματια δε βρηκα τπτ, θενξ ιν αντβανς.

Το έχεις κανονικό δικέ μου;

Κλάμα

Μην είσαι τόσο σίγουρος, η φάση με τον Hodor είπαν ότι είναι ιδέα του Martin, και τα βιβλία σίγουρα έχουν δώσει σημάδια πως ο Bran μπορεί να επηρεάσει με τα οράματά του.

  1. Αν βλεπεις ταινιες/σειρες για να κλεινουν τρυπες, τοτε καλυτερα να πας να δουλεψεις οικοδομη. Η τεχνη ειναι για να δημιουργει συναισθηματα, οχι για να καθονται 3 εκατομμυρια geeks να προσπαθουν να βρουν το λαθος σε μια σκηνη ενος επεισοδιου.

  2. Μαλιστα, απαριθμηση ολων των “κλισε καλων σειρων” οπως τις δινουν σε διαφορες ιστοσελιδες, μην εκτεθουμε κιολας. Το Battlestar Galactica ειναι cult, αλλα ειναι ταυτοχρονα και μια πραγματικα ΚΑΚΗ σειρα. Για το X-Files… θα αστειευεσαι μαλλον. Wire και Sopranos συγχαρητηρια, μπορεις να θεωρεις τον εαυτο σου εναν σωστο κριτικο κινηματογραφου.

  3. Α ναι παλι καλα που το Game Of Thrones δεν ειναι για παιδια, σε αντιθεση με τους καπνους του Lost. Παλι καλα δηλαδη, γιατι βλεποντας τα Children Of The Forest, δρακους, ice people, stone people, μαγισσες, ιπποτες και σπαθια, ενιωθα οτι βλεπω το νεο επος του Stanley Cubrick, το οποιο λογικα το γυρισε μετα θανατον στον παραδεισο.

Αν εννοείς την παλιά σειρά της δεκαετίας '70 τότε πάσο γιατί δεν την έχω δει. Αν εννοείς αυτή των 00ς τότε να κλείσουμε ραντεβού η παρέα μου με την παρέα σου να πλακωθούμε (δεν βαραμε πρόσωπο, φοράω γυαλιά)

polla komplex manmu kai apeiri blakeia sisoreumeni
dwse, gamas (y)

κακη σειρα το battlestar galactica; ουτε καν κοντα…

Χαχαχ οκ δεν ηξερα οτι εισαι τρολλ, ενημερωθηκα ομως.
Να εχεις μια καλη μερα. Κατσε δες Wire να γουσταρεις.

Count me in. Δεν δεχομαι κουβεντα για BSG. Μονο αγαπη.
Κ οχι κ παιδικο το γκεημ οφ θροουνς ρε Κουαντουμ. Λοστ εεν εχω δει οποτε δεν εκφερω γνωμη.

Προσωπικα δε βρισκω παιδικο ουτε το GoT ουτε το Lost. Απλα αμα θεωρεις το ενα, αλλα δε σε ενοχλουν αυτα που ανεφερα στο αλλο… ε εχεις θεμα. Οχι εσυ. Οποιος. :stuck_out_tongue: