House Of The Dragon [GoT thread]

https://www.youtube.com/watch?v=6xpG74e_-94

Οι δημιουργοί του Game of Thrones ζητούν συγνώμη για το τελευταίο επεισόδιο.

Δεν ξέρω τι μου άρεσε περισσότερο, ο λόγος που ζητάν την συγνώμη ή το t-shirt του ενός (Mastodon αλλα με την γραμματοσειρά Game of Thrones). Epic!!

  1. Α ναι παλι καλα που το Game Of Thrones δεν ειναι για παιδια, σε αντιθεση με τους καπνους του Lost. Παλι καλα δηλαδη, γιατι βλεποντας τα Children Of The Forest, δρακους, ice people, stone people, μαγισσες, ιπποτες και σπαθια, ενιωθα οτι βλεπω το νεο επος του Stanley Cubrick, το οποιο λογικα το γυρισε μετα θανατον στον παραδεισο.[/QUOTE]

Θυμίστε μας λίγο πόσο προκατειλημμένη είναι η ελληνική κοινωνία για να θεωρεί την λογοτεχνία του φανταστικού γιά παιδιά, να δω λίγο κάτι.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Εδω και πολλα χρονια δε ζω πλεον στην ελληνικη κοινωνια, οποτε δεν ξερω. Αντιθετα ειμαι τεραστιος φαν Star Wars και πολλων αλλων μη-ρεαλιστικων franchises, οποτε δε θεωρω τιποτα απο αυτα παιδικο να σου πω την αληθεια. Απλως μου φαινεται λιγο αστειο να θεωρει καποιος παιδικο το Lost και ενηλικο το GoT.

Επικο το βιντεο που ζητανε συγγνωμη :lol:

ονιράμα ρε μλκ :’)

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Καλό επεισοδιάκι πάλι [SPOILER]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ COLD-FUCKING-HANDS!!! (το φάγαμε το σποιλεράκι βέβαια αλλά ήταν κοινό μυστικό)

Με επιστροφη στο Riverrun μυρίζομαι και Lady Stoneheart[/SPOILER]

Όντως καλό επεισόδιο. Δε νομίζω ότι γινόταν να συνεχιστεί το τέμπο των προηγούμενων, αλλά έπρεπε να γίνει μία “παύση” πριν το διαφαινόμενο τελικό μακελειό, σε όλα τα μήκη και πλάτη του Westeros!

[SPOILER]
Για το Riverrun κι εγώ αυτό μυρίζομαι. Για τον Coldhands όμως, δεν είμαι σίγουρος αν φάγαμε spoiler. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι στα βιβλία δεν είναι ο Μπέντζεν, αλλά τους έκαναν έναν χαρακτήρα στη σειρά με την ίδια λογική που έχουν συμπτύξει και άλλους χαρακτήρες.
[/SPOILER]

Πιστευω οτι εχει δικιο ο Αχιλλεας με την θεωρια του περι Κολντ. Καλο διαδικαστικο επεισοδιο. Χαρηκα με την εμφανιση του συγκεκριμενου, καθως κ με την Αρυα. Ξενερα με Χαι Σπαροου…που ηταν η Σερσει; Πως αφησε να γιενιν αυτο;;; Κατα τ αλλα πραγματικα νιωθω αβολα οταν δειχνει την κορη μου την σοσιαλιστρια. Εμπαρασντ :stuck_out_tongue: Δεν την αντεχω

Κανονικά πρέπει να σταματήσει εντελώς να δείχνει Αρια, Kings Landing και τα ρέστα και να πάμε μόνο σε Καλήσι Μπραν που έχουν ακόμα νόημα τα storylines (τα μόνα ως τώρα). Άλλη σειρά όταν μένουμε σε αυτούς άλλη σειρά όταν πάμε σε οτιδήποτε άλλο.

Σερσει και Prince Charming από το shrek είναι απλά θλιβερές παρουσίες πλέον.

[SPOILER]Τους δείχνεις να ορκίζονται πως θα νικήσουν μαζί τους αντιπάλους τους και στο καπάκι έχεις την γαμάτη τελική σκηνή με Καλήσι και τον δράκο και σχεδόν τους λυπάσαι. Κάποτε έβλεπες την Σερσει εκνευρισμένη και έλεγες ω ρε φίλε ποιος θα την πληρώσει αυτή την φορά. Τώρα την βλέπεις να εκνευρίζεται και σου έρχεται να γελάς, σαν κανένα βλαμμένο που τρώγεται με τα ρούχα της είναι. Χαι Σπαροου από τους πιο αδιάφορους χαρακτήρες ως τώρα. [/SPOILER]

Γαμάτη τελική σκηνή που την έχουμε δει καμιά 20αριά φορές ακόμα

Ναι, έχεις ένα δίκιο, δεν το είχα σκεφτεί αυτό.

καλο επεισοδιακι ηταν, οχι οσο τα αλλα, προετοιμαζουν ομως για ομορφιες. οτι εγινε στο riverran και στα iron islands θα μπορουσαν να τα ειχαν δειξει απο περσι παντως.

[SPOILER] αναφερθηκε και η brotherhood without banners, οποτε εχει βαση και η lady stoneheart , μακαρι δηλαδη.[/SPOILER]

η καλυτερη σεζον μετα την 1η χαλαρα

SPOILERS

Απορω πως καταφεραν τοσο ξενερωτο επεισοδιο χωρις καλησι μεσα…πολυ μετριο. Μονο ο Blackfish, κ η Lady Mormont σωσαν τα προσχηματα. Βαρεμαρα με χιπικη αιρεση, ξενερα με επιφανειακη σεξουαλικη σταση Ασας, ξενερα με αλλαγες στον Βορρα βλεπε Γκλοβερς κ κουραστικη νεα Αρυοταλαιπωρια :stuck_out_tongue:

Απαράδεκτο επεισόδιο.

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Οι διάλογοι σε αυτό το επεισόδιο μου φάνηκαν χάλια. Γενικά δεν έχω αναγκαστική προτίμηση στο “λίγα λόγια, πολλή δράση” και πολλές φορές προτιμάω ιντριγκαδόρικους διαλόγους, αλλά αυτή τη φορά ήταν πολύ ψεύτικοι ή επιτηδευμένοι.

Η επιστροφή ενός αγαπητού χαρακτήρα στα θετικά, ο Blackfish επίσης, αυτά…

Τώρα τρεχάτε ποδαράκια μου να δούμε πώς θα κλείσουν όλες αυτές τις ιστορίες σε 3 επεισόδια! Φαντάζομαι το τελευταίο θα είναι 1,5 ώρα. Ήδη το επόμενο είναι 60 λεπτά αντί για τα 51 του σημερινού.

Το τελευταιο θα ναι μια ωρα κ δεκα

ειστε πειραγμενοι, οτιδηποτε εχει Ian McShane δεν ειναι ποτε βαρετο.

Αl Swearengen που θελουν τα cocksuckικα κωλαρακια σας…

*επισης καθε επεισοδιο που δεν δειχνει την κουραστικη δρακομανα το θεωρω προσωπικη νικη

δεν ηταν σουπερ αλλα οχι και χαλια που καποιοι λετε…ενα νορμαλ μεταβατικο επεισοδιο ηταν…τα καλυτερα ερχονται…