House Of The Dragon [GoT thread]

Επεισόδια σαν το τελευταίο είναι ο λόγος που δεν θα ήθελα να δω ποτέ το Σιλμαριλλιον να γίνεται τηλεοπτική σειρά.

Κάτω του μετρίου ήταν προς κακό. Με την αρυα λογικά θα εχει βάλει κάτι από μέσα της, δε παίζει να έμενε ζωντανή. Το θέμα είναι από κει και ύστερα τι μέλι γενεσθαι γιατί αν απλά γυρίσει πίσω ποιο το όλο νόημα να πάει στο μπρααβος? Αντε είδαμε και hound να μπαίνει πάλι στο τερεν τουλάχιστον

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για την Αρυα κυκλοφορουν διαφορα, οπως οτι μπορει να ταν ο Jaqen κτλ

Κι εμένα που έγραψα για τους χάλια διαλόγους, τη δεύτερη φορά βελιτώθηκε πολύ η άποψή μου. Το παρεάκι Τζέιμι-Μπρον ήταν επίσης απολαυστικό. Τώρα για την Άρυα, κι εγώ πιστεύω ότι κάτι μη-αναμενόμενο θα συμβεί, αλλιώς η όλη φάση στο Braavos, τα “Valar Morghullis”, η εκπαίδευση κλπ δεν είχαν κανένα νόημα.

Τζειμι-Μπρον σκηνη ηταν σαν να βλεπω Monty Pythons.

Καλά γενικά στο game of thrones πολλά γεγονότα εκ των υστέρων δεν έχουν νόημα

Ρομπ Σταρκ πχ

Πιστεύω το όλο νόημα με την Άρυα είναι ότι απλά εκπαιδευτηκε αν όντως γυρίσει στο Γουεστερος. Μπορεί να εξελιχθεί κι αλλιώς βέβαια ή ιστορία

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επειδή έχουν περάσει κάποια χρόνια που είχα τελειώσει το βιβλίο, μπορεί να μου θυμίσει κάποιος σε σποιλερ τι συνεβαινε στην άρυα στο βιβλίο;

Ένα ακόμη αφορητα βαρετο επεισόδιο, μαλλον ο χειρότερος κύκλος μεχρι τώρα…Με εξαίρεση το story του Brann και οτι γίνεται στο τείχος ολα τα αλλα ειναι ασημαντα ή κινούνται με ρυθμούς χελώνας

πρεπει να εισαι ο μοναδικος που το πιστευει αυτο παντως…

[SPOILER]
Το βιβλίο έχει μείνει πλέον λίγο πίσω συγκριτικά με τη σειρά όσον αφορά την Άρυα. Της έχουν δώσει πίσω την όρασή της και την βάζουν να σκοτώσει έναν τύπο στο Braavos που είναι κάτι σαν τοκογλύφος. Τον δηλητηριάζει και όλα καλά.

Βασικά, στο βιβλίο η Άρυα δεν έχει ούτε καν αρχίσει να σκέφτεται να επιστρέψει στο Westeros…
[/SPOILER]

Καλουτσικο επεισοδιο.Τουλαχιστον δεν μας δειχνουν 3 λεπτα απο το καθενα.Εχει 2-3 σκηνες απο καθε περιοχη οποτε βλεπεις πραγματα.Παλιοτερα την φαση με τον Hound μπορει να την δειχνανε καμια σεζον ξερω γω.

Αρυα βιβλιων

[SPOILER]Αν θυμαμαι καλα η Αρυα στον τοκογλυφο που μετραγε συνεχεια τα λεφτα του εβαλε ενα κερμα valar morghulis στο πορτοφολι του κατι που σημαινει οτι υπαρχει συμβολαιο θανατου εναντιον του και την αλλη μερα ο τυπος ειναι νεκρος χωρις να τον εχει σκοτωσει αυτη.Σιγουρα αυτα τα δυο storylines θα ειναι διαφορετικα.
[/SPOILER]

Το 9ο επεισόδιο θα έχει τίτλο “The battle of the bastards” και το 10ο “The winds of winter”. Άντε καλή μας τύχη!

Μονο βορρας κοινως απο δω και περα. Με μπασταρδους στο 9ο και ζομπια στο 10ο. Αντε να δουμε τι θα γινει, μπαινουμε στην τελικη ευθεια για το τελος, αφου μετα απο αυτη τη σεζον θα μενουν 13 επεισοδια απο οτι λενε, απλα θα τα μοιρασουν σε 2 σεζον ως 7+6…

ο αριστερα

Παρα πολυ καλο το 6Χ08, επαιξε και αρκετο σπλαττερ μετα απο πολυ καιρο.
Αλλα οσον αφορα την υποθεση, πολυ περισσοτερα και σημαντικοτερα πραγματα απο οτι στα 6Χ06-6Χ07 μαζι

Το στόρυ της Άρυα ό,τι χειρότερο στη σειρά μέχρι στιγμής.

[SPOILER]

[/SPOILER]

[SPOILER]Κλαίω που είχαν βγει τόσες θεωρίες για να δικαιολογήσουν αυτό το πράγμα, πολλές από τις οποίες ήταν και αρκετά γαμάτες. Δεν ήταν η Άρυα γιατί είχε βάλει το πρόσωπό της σε μια περαστική, ήταν η Άρυα αλλά το έκανε επίτηδες για να στήσει παγίδα, ήταν ο Τζάκεν Χ’γκαρ γιατί συμπαθεί την Άρυα, μέχρι και θεωρία fight club με τη διπλή προσωπικότητα της Άρυα που πρέπει να σκοτώσει τον άλλον εαυτό της για να γίνει No One.

Τελικά απλά γιόλο, έζησε γιατί της έκαναν ράμματα στις 3-4 μαχαιριές στην κοιλιά :")

Επίσης ΤΕΡΑΣΤΙΑ ξενέρα με το πώς τελείωσε η πολιορκία στο Riverrun. Α ρε Blackfish :([/SPOILER]

πολυ λαθος ολο το στορυ με την αρυα ενω ειχε προοπτικες στην αρχη. Στο σημερινο ειχε τουλαχιστον δυο καλες στιγμες μεσα στην ολη παρωδια.

[SPOILER]το οτι την νικησε στο σκοταδι
και το οτι ειπε ξερωγω ποια ειναι[/SPOILER]

κατα τα αλλα οι σκηνες μαχης των δυο αδερφων clegane ηταν λες και εβλεπα preacher :thumbdown:

Απίστευτα κακό επεισόδιο, ίσως από τα χειρότερα ως τώρα στη σειρά. Για Αρυα τα είπαν όλα οι αποπάνω. Πιο καθυστερημένο πράγμα από αυτό εδώ δεν έχω ξαναδεί. Τουλάχιστον στο επόμενο θα δούμε μάχη (;). Εκεί που το 5ο πήγε να ανανεώσει το ενδιαφέρον μου στα επόμενα 3 ύπνος μόνο.

Γαματο ειναι βασικα το στορυ της Αρυα. Αμα θελετε να δειτε ρεαλισμο δεν ειναι για εσας η σειρα. Προφανως επεζησε ενω δε θα επρεπε, αλλα και τι εγινε. Μικροσκοπικη λεπτομερεια που δεν αλλαζει τιποτα. Η ουσια βρισκεται στο εσωτερικο ταξιδι της Αρυα, οχι στο ποσα εκατοστα ειναι οι πληγες της απο το μαχαιρι, ελεος. Τωρα λοιπον που εχει κακοποιηθει, εκπαιδευτει και ωριμασει, ειναι ετοιμη να παει πισω στο Γουεστερος οπως ακριβως πρεπει.