House Of The Dragon [GoT thread]

Περίμενα μεγάλα πράγματα (και δεν εννοώ μόνο μάχες), αλλά δε.
Μέτριο ξεκίνημα για τον “μύθο” που είχε δημιουργηθεί για την 7η σεζόν.
Όχι κακό, αλλά ούτε καλό.

πιλοτος σε σεζον ηταν, ποτε δεν γινεται της κακομοιρας. οσο για το φρυδι ρε quintom, τωρα σου ηρθε? τοσες σεζον ετσι ειναι. εγω απεναντιας πιστευω οτι το βλεμα της βοηθαει κι ας ειναι ετσι ευθραυστη. καλη επιλογη ειναι η συγκεκριμενη, σε αντιθεση με τον σνοου, που οσο να’ναι ειναι πιο ξυλινος σαν ηθοποιος.

Πιλότος ήταν το πρώτο πρώτο επεισόδιο.
Οταν είσαι στην 7η σεζόν και σου λενε ότι θα είναι 7 επεισόδια, 13 σύνολο, με τους πρωταγωνιστές να λένε “omg ti exun grapsi ta pedia!!!~”, ε, εγώ περιμένω κάτι παραπάνω. Δεν ήταν κακό, αλλά ήταν ένα “μεχ” επεισόδιο, με ενδιαφέρουσες σκηνές, αλλά όχι κάτι το τραγικό.
Σάνσα παραμένει ηλίθια. Αυτά.

παντα το πρωτο επεισοδιο σε καθε σεζον δεν ειναι τοσο καλο οσο τα επομενα!!
Θα γινει μακελειο λεμεεε

για αυτο ειπα πιλοτος σε σεζον ρε συ, οκ πρωτο επισοδιο για σενα :stuck_out_tongue: . πες μου λοιπον σε ποιο πρωτο απο καθε σεζον εγινε της κακομοιρας για αν γινει και σε τουτην. το vibe που υπαρχει γενικως, ε παντα υπαρχει με το game of thrones. ηταν δυνατο επεισοδιο, οχι ενα μεχ για εμενα, ενταξει δεν θα βλεπαμε red wedding

ασχετως εαν τον ειδαμε απο την αναποδη… :wink:

Γουελ, σε αυτή τη σεζον περίμενα να γίνεται της κακομοίρας από το πρώτο επεισόδιο, λόγω του hype που είχε δημιουργηθεί. Δηλαδή αν μου φτιαχνεις μια σεζόν με 7 επεισόδια αντι για 10 και ήδη το 1 ειναι μετριούλι, ε “μεχ”.

1 Like

Σανσα + Ντενερυς, οι ηθοποιοι, που τις ενσαρκώνουν είναι χάλια. Η μικρή που κάνει την Arya, το νιώθει τουλάχιστο.
Μ αυτά και μ αυτά έβαλα τα Sharpe, να θυμηθώ λίγο τον θεούλη SB.

1 Like

Καλό επεισοδιάκι μην γκρινιάζετε, ενισχύει τη προσμονή για το τι θα ακολουθήσει …επιτέλους πάντως άρχισε διότι είχα πάθει στερητικό σύνδρομο !

Να ξερεις οτι πηρα πισω την καρδουλα που σου ειχα δωσει, γιατι δεν αντεχω να διαβαζω αυτο το πραγμα απο την πρωτη σεζον εως και σημερα. Ακομα κι αν ισχυε στην πρωτη σεζον, και μονο στην πρωτη σεζον (που δεν ισχυε), η Σανσα ειναι μακραν ο πιο εξελιγμενος χαρακτηρας, και εχει γινει απιστευτα γαματη και ενδιαφερουσα ως χαρακτηρας. Δεν ειπε ΤΙΠΟΤΑ λαθος στον Τζον Σνοου πιστευω, και απλα βλεπει the big picture. Και τελος παντων, ακομα κι αν ηταν λαθος οσον αφορα την αποψη της, γαμω ειναι που εχει αποψη και οπτικη γενικοτερα.

Το φρυδι της Νταενερυς δε μου ηρθε τωρα, με ενοχλει καθε φορα που το βλεπω σε zoom. Και αμα δεν το φτιαξουν ποτέ, θα με ενοχλει μεχρι να τελειωσει η σειρα. Απαραδεκτο, απλα.

2 Likes

πάντως σχετικά με την “μεγάλη” παραγωγή που λέτε, μόνο εμένα μου φάνηκαν κάποια σκηνικά ότι είναι πολύ άσχημα φτιαγμένα; ίσως να μην το είχα παρατηρήσει παλιότερα αλλά εκεί στην αίθουσα του θρόνου μου φάνηκαν κάποια σημεία πολύ ψεύτικα

Συμφωνώ σε όλα, είναι ο πιο εξελιγμένος χαρακτήρας, είχε μεγάλες ανατροπές στην συμπεριφορά, αλλά για κάποιο λόγο μου παραμένει ηλίθια. Το μόνο που την σώζει είναι πως υποτιθεται ότι ξέρει τι θέλει ο θεούλης ο μικροδάχτυλος.

you fockin’ cunts! :stuck_out_tongue:

Τη Σανσα την αντιπαθησα οταν υποστηριξε τον μικρο μαλακα Βασιλια στη πρωτη σεζον.
Μετα την λυπηθηκα με ολα οσα βιωσε.
Τωρα πιστευω οτι αν καποια στιγμη φαγωθει ο μικροδαχτυλος ,θα ειναι εκεινη που θα τον σκοτωσει.

κοντα εισαι :stuck_out_tongue:

χρειαζοταν αυτο ?

αν λες για μενα τουλαχιστον δεν γραφει κατι τετοιο σε βιβλια!απλη εικασια εκανα και μαλιστα χωρις να αναφερω καν κατι παραπανω :stuck_out_tongue:

Καλο επεισοδιο αλλα και εγω δεν καταλαβαινω την λογικα ξεκιναμε ηρεμα και χτιζουμε κτλ. Κανε 7 δυνατα επεισοδια. γινεται αν θες. Εχει γινει και στο GOT και σε πολλες αλλες σειρες.

Η Ντενερης εμενα μονιμως θα με ξενερωνει. Και στα βιβλια και ακομα πιο πολυ στην σειρα. Βουγιουκλακη στο πιο αδιαφορο και φρυδατο :stuck_out_tongue:

Για Σανσα απορώ τι διαβάζω. Με διαφορα από τους πιο ενδιαφέροντες χαρακτηρες σαν καρακτερ μπιλντινγκ. Εξαιρετικη!
Απο κοντα ο Jaime. Φοβερη παρουσια και ο Clegane!

2 Likes

Το θεμα με την Σανσα δεν ειναι ο χαρακτηρας, αλλα η κακη ηθοποιος :stuck_out_tongue:

Δεν συμφωνω. Εμενα μ αρεσει αρκετα, αλλα οκ γουστα

2 Likes

Συμφωνω λεξη προς λεξη! Και σιγα που ειναι κακη ηθοποιος το Σοφακι. Γαμω ειναι.

2 Likes