House Of The Dragon [GoT thread]

Τοτε να μην βαζουμε τιποτα εδω αφου με ενα googlαρισμα βρισκεις τα παντα…
Επισης και να το πατησεις δεν θα σου δειξει κατι πρεπει να ξαναπατησεις σε λινκ για να σε παει στα σποιλερς του καθε επεισοδιου…
2 φορες μπουφος λοιπον, για να μην πω μια που το πατας συν αλλες 6 για τα επεισοδια…

2 Likes

Κάποιες φορές, όταν έχεις κάνει μαλακία, πρέπει να παραδέχεσαι ότι έχεις κάνει μαλακία. Διαφορετικά ή μιλάμε σε 5 χρονών παιδάκια ή απλά ορισμένοι γουστάρετε να προκαλείτε ή νομίζετε ότι όλοι είμαστε της λογικής να αγοράσουμε το 7 ημέρες TV για να δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια. Δεν ξέρω πόσα links μπορεί να υπάρχουν αφού πατήσεις το link που πόσταρες εσύ, το θέμα είναι ότι καλό θα ήταν να μην το είχες βάλει.

1 Like

Εγραψα οτι οποιος δεν θελει ας μην το πατησει τι 5χρονα και 7 ημερες TV και μαλακιες μου λες…
Εγω μια φορα την προειδοποιηση την εκανα και ξαναλεω και να το πατησεις δεν θα διαβασεις καποιο spoiler αμεσα, αν δεν θες να διαβασεις κατι και καταλαθος να το πατησεις κλεινεις ανετα την καρτελα/παραθυρο, απλα ο αλλος ξυπνησε στραβα και ειπε να βρισει κυριακατικα σε μια μαλακια που εκανε ο ιδιος…

3 Likes

Ok, την επόμενη φορά πόσταρε όλο το κείμενο εδώ χωρίς link, όποιος δε θέλει δε θα το διαβάσει έτσι κι αλλιώς.

Οτι να ναι,πραγματικα…

ΒΣΚ έχει βγεί απο περυσι όλο το σενάριο της 7, οπότε τι leaks κτλ.

Τώρα το 8 έχει ακομα. λογικά θα το φτάσει με τα βιβλία φέτος ως εκει που είναι η σειρά…
και βλέπουμε.
Το σποιλερ της 8 μου φαινεται πολύ far fetched. Πολύ fan theory. Clickbait.

παιδια προσωπικα ειμαι πολυ ευαισθητος στο θεμα σποιλερ.Δεν θεωρω οτι εκανε κατι κακο ο ΝΚ_10. Ακομα και καταλαθος να πατησεις το “σποιλερ” και να μπεις μεσα στο λινκ δεν δειχνει τιποτα! θα πρεπει να κατεβεις αρκετα πιο κατω και να πατησεις εκ νεου ξεχωριστα για καθε επεισοδιο! οποιος δεν θελει απλα το αποφευγει!

3 Likes

Τι μλκιες διαβαζουμε εδω μεσα, ο ανθρωπος γραφει ξεκαθαρα οτι το ανοιγει οποιος θελει και ακομη και να τ ανοιξεις δεν υπαρχει κανενα σποιλερ, πρεπει να πατησεις τα αλλα λινκς μετα για να σε πανε στα σεναρια καθε επεισοδιου.

Μονο καθυστερημενος μπορει να πεσει θυμα σποιλερ απ το παραπανω ποστ

4 Likes

Κλαυσιγελως!

Αντί να πείς ρε καθυστερημένε συγγνώμη κάθεσε και υποστηρίζεις τη μαλακία σου, εγώ φταίω μετά. Βγάλτε αρχίδια για να μην σας φερόμαστε σαν αρχίδια αίντε. Εδώ μπαίνεις και βλέπεις οτι έχει να κάνει με τη σειρά, γιατί να ποστάρεις το leak της επόμενης season επειδή κάποιοι καμμένοι το έβγαλαν? Τα ίδια σκατά νοοτροπία με τον freakhood που πόσταρε οτι μαλακία του κατέβαινε με τη λογική ότι υπάρχει στο internet, πόσο μαλάκας πρέπει να είσαι δλδ για να πάρεις χαμπάρι? Δεν σ αρέσει ο τρόπος μου? Να μην κάνεις μαλακίες, αι σιχτίρ γαμώ το σαβουάρ βίβρ θέλετε και σεβασμό ΑΦΟΥ κάνετε την μαλακία, ρε ούστ.

1 Like

Πωωω με τόσα τρομοκρατικά λείπει πολυ ο freakhood να μας προσφέρει φώτο θυμάτων

Αλλα περισσότερο χρειάζεστε κατι nameless dead , γρακχους και Κρισπ να στρώσετε χαρακτήρα ( respect στα παιδιά εννοείται )

Greg7 μόνο και έστρωνε χαρακτήρα όλο το φόρουμ.

1 Like

awake θα λέτε και θα κλαίτε

3 Likes

Πως ξέχασα τετοια μορφή ντροπή μου

Γύρισα από διακοπές και αφού απέφυγα τις νάρκες πάω να δω το επεισόδιο

Προσοχή στη κεντρική σελίδα του NEWS24 έχει σπόιλερ για το 7ο επειδόσιο ! Τα ζώα !

1 Like

Δεν ξέρω γιατί όλοι βρίσκετε τόσο βαρετό το παιχνίδι εξουσίας που γίνεται στο Winterfell.

Εν τη απουσία του John ο πιο επικίνδυνος χαρακτήρας είναι ο Littlefinger, ο οποίος φυσικά και θα ήθελε να μη δει το John να επιστρέφει και κινεί τα νήματα (προσπάθησε να πείσει τη Σάνσα να εμπλέξει τη Brien την οποία τελικά η Sansa έστειλε στο King’s Landing -μένει να δούμε αν το έκανε ώστε να μη μπορεί να προστατεύσει την Arya ή για να αχρηστεύσει τη συμβουλή του;) ώστε να έχει ένα ελεύθερο πεδίο. Η Arya από την άλλη δε θα άφηνε τη Sansa να ανακαλύψει τις μάσκες αν δεν το ήθελε. Δεν τη βλέπω να έχει το ρόλο της κολλημένης απέναντι στην αδερφή της, μάλλον προσπαθεί να την αφυπνίσει. Ο Littlefinger επίσης την άφησε να ανακαλύψει το γράμμα προκειμένου να τις φέρει σε σύγκρουση. Λεπτές ισορροπίες που σε κρατάνε σε αγωνία για τη συνέχεια.

Επίσης, ναι το ζουμί είναι η μάχη πέραν του τοίχους, αλλά δε νομίζω πως δεν επηρεάζεται από το αν το John θα έχει στρατό και βασίλειο να πολεμήσει στο πλευρό του, αν βρίσκονται σε εμφύλιο μεταξύ τους κοκ. Ίσα-ίσα που αυτό είναι το κρίσιμο και ότι γίνεται στο Winterfell ή το King’s Landing επηρεάζει άμεσα.

Γενικά σαν σειρά είναι 50% μάχες - 50% δολοπλοκίες. Στην 7η σεζόν έχουμε δει κυρίως μάχες, οπότε το Σάνσα-Άρια λίγο ισορροπεί τη σειρά.

1 Like

Εισαι μεγαλος γκασμας, μα πολυ μεγαλος ΓΚΑΣΜΑΣ…

78 φορες πατηθηκε το λινκ μεχρι τωρα και δεν ειδα κανενα παραπονο εκτος απο εσενα, τον αρχιμπουφο…

Συγνωμη θα ζητουσα αν ειχα αδικο και δεν εβριζες…

1 Like

Ενώ τώρα που έχεις άδικο άλλα σε έβρισα δεν νιώθεις τύψεις για τη μαλακία που έκανες. Το βρισίδι δλδ αναιρεί τη μαλακία σου. Είσαι από αυτους που κάνουν μαλακία όταν οδηγούν αλλά όταν φάνε τη χριστοπαναγία αντιδρούν αντί να το βουλωσουν και να ζητήσουν συγγνώμη? Ίδια λογική είναι. Επίσης το ότι το link δεν δείχνει άμεσα κάτι δεν το κάνει λιγότερο λάθος. Μείνε με τον εγωισμό σου ανέπαφο, θα πας μπροστά.

Εισαι μπουφος στο εξηγησαν κι αλλοι οτι δεν δειχνει κατι το λινκ αλλα ηθελες να πεις κυριακατικα τη μαλακια σου…
Στανταρ οταν ησουν μικρος σου ελεγαν να μην βαζεις τα δαχτυλα στην πριζα αλλα εσυ τα εβαλες με αποτελεσμα να την φας στη φτερουγα και στον εγκεφαλο, μπουφο, μας εχεις σπασει τ’ αρχιδια απο χθες με τις μαλακιες σου…

Δεν θα ασχοληθω παραπανω γιατι η βλακεια ειναι ανικητη…

1 Like

άντε το είδα κι εγώ

Σεναριακά πάτος, δεν είναι τυχαία η καβλάντα περί Ολυμπιακών αγώνων , μαχητικά F16 & …Flash

Εκτελεστικά ένα αριστούργημα για το μέσο που ονομάζεται τηλεόραση . ΕΠΟΣ

απ τα καλύτερα Visuals που έχω δει εβερ. Υψηλού επιπέδου για tv

Υπάρχει και σε σαητ και με ενόχλησε αμέσως μόλις το είδα. Δεν έπρεπε να είχε σε απόσταση μάλλον λιγότερη των 100 μέτρων ξέρω γω, τον Drogon σκηνοθετικά. Δλδ με ποια λογική επιτίθεσαι στον άλλον και όχι σε αυτόν που είναι και οι χαρακτήρες πάνω ;;;;; Μόνο αν “παίζει” μαζί τους ΙΣΩΣ το δεχτώ

οβεραλ, κλασσικό επεισόδιο εντυπωσιασμού που το βλέπεις και μένεις χαζός με αυτά που είδες, αλλά όταν το χωνέψεις βρίσκεις ψεγάδια σε θέματα αποφάσεων , ίσως και χωροχρόνου ή φυσικής αλλά εκεί έχουμε και suspension of disbelief λόγω μυθοπλασίας. Δεκτό αυτό

η θεωρία που έγραψε ένα μέλος εδώ ότι

ο δράκος θα παγώσει το νερό είναι ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ. Το προτιμώ απ΄το να γκρεμιστεί το τοίχος αν και οπτικά θα είναι άκρως εντυπωσιακό

1 Like