Gamma Ray

Για να μη γινει ολο αυτο που εγραψε ο φριντομ… :lol:

Χαχα, ναι μας λυπήθηκε μωρέ!

Η μεγαλύτερη ξενέρα ήρθε όταν δεν έπαιξε όλο το Rebellion in Dreamland!

Ντάξει, είχα χαζέψει. Περίμενα να ακούσω εκείνο το υπερθεικό σημείο “For once in life, I do not care…” και ο άλλος το έκοψε. Μαλακία μεγάλη.

Καποια στιγμη πρεπει να ρθουν μονοι τους με ενα γαματο setlist(του Νοεμβριου το θεωρω μετριο-καλουτσικο) να τα (ξανα)σπασουν…

Η καλυτερη τους ηταν στο διπλο sold out το 97 αν θυμαμαι καλα! Επαιξαν τα παντα!!! Μα ολα σου λεω, και ολοκληρα :wink:

Τα λέγαμε και με το Στάθη στο μίτινκ, τι δισκάρα που είναι το Land of the free 2???

Το ακούω τώρα μετά από αρκετό καιρό και ντάξει, αν και κόπια μέιντεν τα κομμάτια είναι άκρως πορωτικά και συναυλιακά! Κρίμα που στο λάιβ δε παίχτηκε ούτε το μισό:(

Ποιο μισο ρε Φριδομ??:frowning:
Ενα κομματι παιξαν μονο(Real World)…
Και μενα μαρεσει αρκετα τελικα…Σιγουρα καλυτερο απο majestic…

Νεο αλμπουμ γυρω στο Μαιο…

"Tuesday 10. of February 2009

GammaRay has started working on new Material for the next Studioalbum, which is planed to be released in late autumn. Next Tour will probably start in November. See Ya!!!"

8O8O8O8O8O
τι μου έκανες νύχτα ώρα!!!


Now playing: Despoina Vandi - Outro (Peinasmenoi)
via FoxyTunes

Σορρυ Φθινοπωρο το βγαζουν το αλμπουμ…

Παιξαν ενα καινουριο κομματι σε ενα festival προσφατα.Απογοητευση πληρης,μακαρι να μην ειναι στο νεο αλμπουμ…

Ιδου… http://www.youtube.com/watch?v=uTmwCxWOwEY

ok πρεπει να είναι καθυστερημένος κάποιος για να ανέχεται άλλο τις νέες μουσικές προτάσεις του Kai Hansen και της παρέας.

κάθε φορά πέφτει περισσότερο στην υπόληψή μου. πραγματικά απευθύνεται σε βλάκες πλέον.

άσε κάτω το Metal Gods ρε. α σιχτίρ πλέον.

Χαχα ολόιδιο είναι, με το ζόρι κατάλαβα ότι δεν είναι διασκευή.

Aπό τις αγαπημένες μου εφηβικές μπάντες! Τους πρωτοάκουσα όταν έβγαλαν το υπερ-έπος Land of the Free-δηλαδή τον καλύτερο Power Metal δίσκο των 90ς και τους απόλαυσα στην κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ή συναυλία του ΄97. Δυστυχώς από το Powerplant και μετά οι δίσκοι τους δεν μου λένε και πολλά και δεν φταίει μόνο το γεγονός ότι άλλαξαν κάπως τα μουσικά μου γούστα, άλλωστε λιώνω αρκετά συχνά το LOTF, αλλά μάλλον το γεγονός ότι η εμπνευση έχει πάει περίπατο.

τομ μπαίρνεις ε!
Εγώ την έχασα μόλις βγήκαν οι βαθμοί μου για εκείνο το τρίμηνο… :frowning:

:lol::lol::lol:

Μιλάμε για απίστευτη εμπειρία! Η βουτιά του Kai είναι στις 2-3 κορυφαίες συναυλιακές εμπειρίες! :stuck_out_tongue:

ψιτ κορίτσια, έψαξα τις κασέτες μου σήμερα, και βρήκα αυτό.

Δεν είναι όλη η εμφάνιση, μια ώρα μόνο είναι, αλλά αν κάποιος κατέχει από ηχητικά και δεν βαριέται να την κάνει μπ3 να το φτιάξουμε bootleg-άκι, ας στείλει πμ.

Στειλτε πιεμς μαλακες,Shine On:cry:

8O8O
τόσα άτομα είμαστε εδώ, άντε στείλτε του κάποιος, ευκαιρία είναι…

[QUOTE=shadowking69;628488τους απόλαυσα στην κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ή συναυλία του ΄97. [/QUOTE]

Εχω ακουσει τα καλυτερα απο μεγαλυτερους για αυτη την συναυλια, ημουν μικρος και δεν ειχα παει… Κωλοφαρδοι…

Έχουν βγάλει πολλούς φοβερούς δίσκους (Land Of The Free και Somewhere Out In Space οι καλύτεροι για μένα) αλλά τον τελευταίο καιρό η έμπνευση του Kai έχει στερέψει και αντιγράφει συνεχώς Priest [-X

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Αν και αυτο ακουγεται και γραφεται πολυ και γινεται αθελα μας πληση εγκεφαλου… Σιγουρα εχει παρει στοιχεια και εχει μαλιστα και διασκευασει Judas Priest, αλλα προσωπικα δεν θεωρω οτι αντιγραφει σε φαση copy-paste. Απλα ειναι εμφανεις οι επιρροες του. Αλλωστε απο το Power Plant και μετα το εχει γυρισει σε ποιο classic metal παρα καθαρες power φορμες για αυτο φαινεται ετσι. Απλα Land Of The Free βγαινει μια φορα στα χρονικα, κατι τοσο [SIZE=“3”]ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ[/SIZE] δεν επαναλαμβανεται. Και συμφωνω μαζι σου και εμενα τα αγαπημενα μου ειναι το Land Of The Free και το Somewhere Out In Space…