Garage / Psychedelic Rock

Fidlar

Δηλαδή μόνο και μόνο απο το εξώφυλλο του περσινού EP τους, θα πρέπει να τους τσεκάρετε. Tο ακούτε εδώ

http://fidlar.bandcamp.com/

FUCK IT DOG LIFE’S A RISK

^^ Πολυ ωραιο! :slight_smile:

το πρωτο καλο φετινο που ακουσα

Xairomai pou sas arese, to akousa se mia radiofwniki ekpompi! Periodeuoun kiolas auton ton kairo. Exoun kai video gia to No Waves

Ευρέθη, αγοράστηκε κι ακούστηκε ο δίσκος/αντίπαλον δέος του “World Music”. Προσεχώς στο underground άρθρο…

Eψαχνα κατι για Ty Segall και τυχαια επεσα πανω σ’ [B]αυτο[/B].

Δεν τις ξερω ολες τις μπαντες, αλλα η ιδεα του να ακουσω μια garage μπανανα, μπορω να πω οτι με εξιταρει. :smiley:


Τωρα για Ty Segall που ξεκινησα να λεω …μπορει να δωσει κανεις καμια βοηθεια;;;

Απλα εχει βγαλει πολλους δισκους για τοσο μικρο διαστημα και θα 'θελα καπως να προσανατολιστω.

Ακουσα μονο το περσινο Slaughterhouse, το οποιο παροτι γαμησε, ειναι κατι αρκετα κοινοτυπο.

Επισης, εχω στο νου μου ενα επισης περσινο του, λογω του κομματιου “Scissor People” που ακουσα το οποιο ειναι αρκετα πιο “φρεσκο” και πιο κοντα σ’ αυτο που ζηταω συγκριτικα με αυτο που δεν εχει το (παρα πολυ καλο) Slaugterhouse.

Απο τα περσινα το Twins ειναι πιο χαρουμενο και το καλυτερο για μενα. Το Hair που εχει το Scissor People ειναι πιο ηρεμο και το συγκεκριμενο τραγουδι αποτελει εξαιρεση. Πιο παλια δεν εχω ακουσει.

Μολις το ακουσα το Hair.

Δε νομιζω οτι μπορει να πεις οτι το “Scissor People” ειναι εξαιρεση (εγω θα τον χαρακτηριζα ομοιομορφο σαν δισκο), απλα εχει καποια πιο βαρια ριφφς εκει στην αλλαγη, με την ψυχεδελεια που εχει να του δινει το χαρακτηριστικο “ηρεμος” …ωστοσο, σε πολλα σημεια ειναι αρκετα βρωμικος.

Δεν ξερω αν ειναι καλυτερο του Slaughterhouse, ταιριαξε πολυ με τη διαθεση μου και την καταβρηκα, παντως. :smiley:

ε σε σύγκριση με Slaughterhouse και Twins είναι ήρεμος

χιπστεροποστ με αφορμή το live Tales of Murder and Dust.

Τρελό κόλλημα τους τελευταίους μήνες οι Γερμανοί [B]The Blue Angel Lounge[/B], με 2 καταπληκτικά full length. Ομώνυμο το 2009 και Narcotica το 2010.

[I]Delete My Ideals[/I]

[I]Caught Crow[/I]

[I]Into Cold Water[/I]

Παίρνω σκυτάλη από τους παραπάνω άγγελους, και τους κάνω πιο μαύρους. Υπάρχει νέο σινγκλ από [B]Black Angels[/B]

βασικά, άκουσα και μερικά άλλα κομμάτια στο ράδιο από το επερχόμενο άλμπουμ τους (κουτσουρεμένα μεν), αλλά προμηνύεται άλλη μια δισκάρα.

Και για όσους δεν θυμούνται

The Growlers

πόσο γαμάνε; αλήθεια, πόσο γαμάνε;

Μα καλά Beach Goth; πόσο θεοί;

:roll:
Δεν το έχω ακούσει ακόμα το νέο τους!
Είναι καλό φαντάζομαι αα?

A tous ikseres kai den me piases na peis “ksereis, tsekare tous, tha gousterneis!” :stuck_out_tongue:

Tous anakalipsa autes tis meres, apo to youtube vasika apo kommati se kommati, opote den kserw gia ta album tous analytika, alla tha mathw, pou tha paei!

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1345432&postcount=238
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1348892&postcount=239

μου φαίνεται πως μόνο στο indie και στο ηλεκτρονικό thread διάβαζουν αυτά που γράφω :stuck_out_tongue:

lol! geramata!

Allah-Las.Μέλι κι αμβροσία.

Σωστά τα λές. Χορεύουμε με [B][I][U]Sandy[/U][/I][/B] .

[CENTER][B]Hookworms - Pearl Mystic[/B]
[/CENTER]

ψυχεδελική ροκ, όμως με μια brit αύρα…
τι θέλω να πω? ακούστε!

Προσωπικό κόλλημα