Gay

Srsly όμως, υπάρχει έστω κι ένας άντρας που να μην; :-s

Επίσης ο όρος “ομοφοβία” με εκνευρίζει, το ίδιο όπως κι ο αντίστοιχος “σεξισμός”.

Για να μην επαναλαμβάνω κι εγώ, πρακτικά συμφωνώ με Leper, Γράκο και Vangeli.
Και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, ό,τι μας χαλάει την αισθητική δεν σημαίνει απαραίτητα πως δεν είναι φυσιολογικό.
Προσωπικά θα με ενοχλούσε λιγότερο να δω ένα ζευγάρι γκέι να φιλιούνται, από το να δω ένα ζευγάρι άντρα-γυναίκας να καβαλιέται και να φασώνεται σε ένα μαγαζί που θα ήμουν.

κοίτα αν το δεί κάποιος με βάση τους κανόνες της φύσης ναι μεν σε όλα τα ζώα υπάρχει φυσιολογικά ένα ποσοστό που είναι ομοφυλοφιλικό, αλλά αν το δούμε για παράδειγμα με βάση την αναπαραγωγή του εκάστοτε είδους τότε η φύση ας πούμε οτι δεν επιτρέπει την αναπαραγωγή κάποιου είδους με σεξουαλική επαφή 2 αρσενικών ή 2 θηλυκών.οι κανόνες της φύσης θέλουμε δε θέλουμε,όσον αφορά των άνθρωπο, προυποθέτουν την επαφή αρσενικού με θηλυκού για να προχωρήσει η αναπαραγωγικη διαδικασία.με βάση αυτό το κριτήριο η ομοφυλοφιλία κρίνεται ως μη φυσιολογική.

εντιτ: το μόνο ζώο που μπορεί να αναπαράγεται μόνο του μου φαίνεται είναι ο βάτραχος ή καποιο άλλο είδος ερπετού το οποίο μου φαίνεται είναι ερμαφρόδιτο.δε θυμάμαι καλά.

κοίτα αν το δεί κάποιος με βάση τους κανόνες της φύσης ναι μεν σε όλα τα ζώα υπάρχει φυσιολογικά ένα ποσοστό που είναι ομοφυλοφιλικό, αλλά αν το δούμε για παράδειγμα με βάση την αναπαραγωγή του εκάστοτε είδους τότε η φύση ας πούμε οτι δεν επιτρέπει την αναπαραγωγή κάποιου είδους με σεξουαλική επαφή 2 αρσενικών ή 2 θηλυκών.οι κανόνες της φύσης θέλουμε δε θέλουμε,όσον αφορά των άνθρωπο, προυποθέτουν την επαφή αρσενικού με θηλυκού για να προχωρήσει η αναπαραγωγικη διαδικασία.με βάση αυτό το κριτήριο η ομοφυλοφιλία κρίνεται ως μη φυσιολογική.

Σορι, αλλα εσυ τρως σοκολατα για να χορτασεις; η πινεις ουισκι για να ξεδιψασεις; αν ειναι να τηρουμε μονο τις 5 βασικες βιολογικες λειτουργιες για να διαινωνισουμε το ειδος μας (αλλη παπαρια αυτη, αλλα οφ τοπικ)…

Συμφωνω εν γενει με το Βαγγελη στο θεμα της φυσιολογικοτητας. Ποσο κλειστομυαλο μπορει να ειναι το να θεωρειται “φυσιολογικο” ενας αντρας να γουσταρει και να καυλωνει μονο με το γυναικειο κορμι, και μια γυναικα αντιστοιχα με το αντρικο; γενικα θεωρω πως η σεξουαλικοτητα καθε ανθρωπου ειναι τοσο μα τοσο περιπλοκη, και οχι μονο με το φυλο, αλλα με καθε ειδους “βιτσιο” που μπορει να χει καποιος, που οι ταμπελες γκεη - στρεητ - μπαη ειναι εντελως ηλιθιες.

O ιπποκαμπος νομιζω.

Τι επιχείρημα είναι αυτό? Καμία σχέση όμως.

Οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι ότι δεν μπορούν να τεκνοποιήσουν, δεν θέλουν να τεκνοποιήσουν.

Πιο απλά:
Εσύ είσαι σε γόνιμη ηλικία εδώ και δέκα χρόνια. Πόσα παιδιά έχεις κάνει? κανένα.
Όσο “μη φυσιολογικός” με αυτή τη λογική είναι ένας ομοφυλόφιλος είσαι κι εσύ λοιπόν.

Πράγματι, αλλά επειδή η φύση παρατηρει πόσο σκατά τα έχει κάνει το ανθρώπινο είδος, μάλλον ωθεί όλο και περισσότερους στην ομοφυλοφιλία ώστε να μην αναπαραγόμαστε, μπάς και γλιτώσει την ολική καταστροφή.

@bleedin

είναι επιχείρημα με βάση την σεξουαλικότητα.οπότε στο θέμα μας πιστεύω οτι δεν είναι άσχετο αφού μιλάμε για σεξουαλικότητα.

@
lady starlight
sorry αλλά θες δε θές έτσι αναπαράγεται ο άνθρωπος.με επαφή ετεροφυλοφυλων.όπως είπα και στον bleedin το επιχείρημα είναι πάνω στο θέμα της αναπαραγωγής άρα της σεξουαλικότητας.

Ξαναδιαβασε τι εγραψα.

original σου χουν απαντησει ομως. οι ομοφυλοφιλοι μπορουν να κανουν παιδια. αρα δεν γεννιουνται κατα καποιο τροπο μη φυσιολογικοι. μερικοι καναουν και οικογενειες. που κολλας?

πώς ακριβώς κάνουν παιδιά…

εντιτ: όπως είπα δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλοφιλους.συζητάω απλά για τον όρο “φυσιολογικο” που είπε και ο μπλήντιν

Ρε πουστη μου γιατι το κανεις τοσο υπερβολικο?
Καλα θα κανει να νιωσει περιεργα εσυ δηλαδη δεν θα νιωσεις?Οποιος βλεπει κατι το οποιο του ειναι ασυνηθιστο θα νιωσει περιεργα.
Το θεμα ειναι απο εκει και περα πως θα κρινει αυτο που ειδε.

μεσα σε κανονικους γαμους, τι πως.

0:52

εγώ μιλάω για το θέμα της αναπαραγωγής.ας κάνει όποιος ομοφυλόφιλος θέλει οικογένεια και γάμο.δεν αντιτίθεμαι σε αυτό.το θέμα είναι ότι με βάση την φυσιολογία του ανθρώπινου σώματος κανένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων γυναικών ή αντρών δε μπορεί μόνο του να κάνει παιδιά με τον φυσιολογικό τρόπο.

Ρε συ ορίτζιναλ προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε ότι κάθε φορά που εσύ πηδάς και βάζεις προφυλακτικό ή τα ρίχνεις έξω, κάνεις κάτι που “δεν είναι φυσιολογικό”. Για να μην αρχίσουμε κουβέντα για πρωκτικά, στοματικά και λοιπά βίτσια. Εκτός αν φοράνε καπότες και τα κουνέλια και δεν το έχουμε μάθει ακόμα.

Η φύση έδωσε στον άνθρωπο λογική και η λογική οδηγεί σε αποφάσεις και επιλογές. Το σεξ μεταξύ ανθρώπων έχει πάψει να ειναι μια απλή πράξη αναπαραγωγής για χίλιους δυο άλλους λόγους πριν φτάσουμε στην ομοφυλοφιλία.

Τελικα το να σαι μαλακας ειναι unisex.Αυτος και πολλοι αλλοι τηλεοπτικοι γκεη ειναι η περιτρανη αποδειξη.

ναι ρε κρίσπ αλλά εντέλει και εγώ προσπαθώ να εξηγήσω οτι όταν φτάσει η ώρα της αναπαραγωγής χρειάζεται το ωάριο και το σπερματοζωάριο.

το να πηδάω και να χρησιμοποιώ προφυλακτικό ή να τα ρίχνω έξω το κάνω για να μην γίνω μπαμπάς.αν ήθέλα να γίνω μπαμπάς δε θα έκανα τίποτα από τα 2 και θα συνέχιζα την φυσιολογική σεξουαλική επαφή.

ο ομοφυλόφιλος με την σεξουαλική επαφή και να μην χρησιμοποιήσει προφυλακτικό μπαμπάς δε πρόκειται να γίνει.

καμια ελπιδα

δυστυχώς

το στοματικο και το πρωκτικο ειναι “φυσιολογικη” επαφη??

η μαλλον αν το θεσω πιο ολοκληρωμενα και ορθα, το πρωκτικο και το στοματικο, δεν ειναι φυσιολογικη σεξουαλικη επαφη?