Geoff Tate - Kings & Thieves

Mην το λες. Στο Images ήταν αξιοπρεπής…μετά χάλασε…:stuck_out_tongue:

Ας μην κρίνουμε δίσκους πριν τους ακούσουμε, ακόμα και άν έχουμε μία προδιάθεση από τις πρόσφατες δουλειές του καλλιτέχνη.

Μπορεί και να του κάνει καλό πως δεν είναι πιά στους Queensryche

οσο για αυτο που ειπωθηκε για τον Λαμπρη πιο πανω ειναι απλα θεμα γουστου…δεν χωρανε αμφισβητιση οι φωνητικες του ικανοτητες…

εμένα άσε με να “μαντέψω” πως όχι…:stuck_out_tongue:

…εντάξει, οκ…αλλά μην έχεις και μεγάλες προσδοκίες:):!:

Lyric video για το Dark Money. Μμμμμναι. Αν φτάσει κανείς μέχρι κάπου στο 2:20, προτείνω να πατήσει pause.

απλά συγκλονιστικό. επιτέλους μια κομματαρα ρε γαμώ!!

[SPOILER]το Weathering Sky απο neal morse που εχει στις προτάσεις δίπλα…[/SPOILER]

Τελείως αδιάφορο… Μάλιστα μου θυμίζει τους πρώτους solo δίσκους του Bruce Dickinson όταν πρωτοανακάλυψε τον Gers…

Αδιάφορο το Tattoed Millionaire;

ΧΟΥ ΡΕ…

τον Gers τον έχει μόνο στο “Tattooed” που αν το “Kings & Thieves” ήταν έστω και λίγο κοντά του συνθετικά, μπορεί και να είχα ενθουσιαστεί. Και δεν θεωρώ το “Tattooed” σπουδαίο άλμπουμ, ε… άκυρη σύγκριση.

Αν το Tattooed δεν ηταν δυνατο album, τοτε τι θα επρεπε να πουμε για ενα σωρο πιπες που αποθεωνονται; =p

Xαλαρώστε παίδες… Εννοώ ηχητικά και όχι σαν ποιότητα κομματιών…

χαλι μαυρο το κομματι οπως αναμενοταν εξαλλου…

μην ασχολείστε και ακούστε marillion :!:

Παντως το Tattooed Millionaire ειναι παντελως αδιαφορο.

τον κακο σου τον καιρο. =p επισης στηριζω κομμεντ νταηνφρηντομ αλλα πριν το εντιτ :!:

ναι, θεωρήθηκε πλεονασμός ή έστω προφανές…οπότε !

Μάλιστα… Ακούσαμε και το She Slipped Away. Πιο συμπαθητικό, φέρνει σε σκοτεινή AORίλα, όχι κακές κιθάρες αλλά και πάλι το καταστρέφει ο Tate, ειδικά το ρεφρέν είναι η καταστροφή η ίδια. Δεν περιμένω κάτι και δεν νομίζω να ασχοληθώ και άλλο.

το κομμάτι που είχε το rocking πριν μερικές ημέρες δεν μου είπε απόλύτως τίποτε… εύχομαι τα υπόλοιπα να είναι πολύ πολύ καλύτερα.

για τώρα αρκούμαι με το πολύ καλό πρώτο προσωπικό του άλμπουμ…

Θελω απλα να κραξω Tate για το νεο αδιαφορο album,συμφωνα παντα με το review του rocking.gr,μια περιπτωση ξεπεσμου που δεν την συνανταμε συχνα καθως ναι μεν αρκετοι καλλιτεχνες η μπαντες εχουν περασει φασεις που υπαρχει ελλειψη εμπνευσης η μετριο/αδιαφορο υλικο,αλλα ειναι παρωδικο ως συνηθως και επιστεφουν,ο Tate δεν προκειται να επιστρεψει ποτε γιατι η κεφαλα του σταματησε να βγαζει λαγους,δεν ειναι κακο να παραδεχεσαι οτι εχεις ξοφλησει-μουσικα-παντα,ο DeGarmo τα παρατησε πηγε εγινε πιλοτος ξερω γω,ο Barlow τα παρατησε,εκανε αλλες δουλειες,η συμμετειχε που κ που σε projects.

Δηλαδη,παρατησε τα,δεν εχεις προβλημα επιβιωσης,μονο απο τα δικαιωματα του operation mindcrime βγαζεις εσαει λεφτα,γινει ραδιοφωνικος παραγωγος,ειναι της μοδας,το εχουν κανει ο alice cooper,ο dickinson,πηγαινε σε κανενα The Voice ξερω γω,εδω πηγε ο Nergal.ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΤΟ,ΞΟ-ΦΛΗ-ΣΕΣ.

1 Like