Ghost

Σε καταλαβαίνω, σήμερα μου βγήκε και μιας και είναι Παρασκευή και βαριέμαι να δουλέψω, είπα να του ρίξω μια ματιά. Κάηκα λιγάκι αλλά μετά ήρθε αυτή η αφίσα και μου έδειξε τον δρόμο :stuck_out_tongue:

2 Likes

You’d never want me to appear
You never want this to be over
You never want it to reach out to the edge of time

While you sleep in earthly delight
Someone’s flesh is rotting tonight…

λαλαλαλαλαλαλαλαλαλα

3 Likes

@shadowking69 @drenie 30+ φτασαμε και κανουμε χειροτερα απο ρουβιτσες ρε ! Α ρε Tobias καθικι :grinning:

3 Likes

Κάποιος πάτησε και τα 40 :stuck_out_tongue:

3 Likes

O Μητσος? Αποκλειεται ρε :grinning:

2 Likes

Μην τον βλέπεις έτσι, είναι μαθουσάλας! Έχει κάνει συμφωνία με τον Cardinal εεεε με τον διάβολο :stuck_out_tongue:

3 Likes

ρε εδω περνανε δευτερη νιοτη οι Metallica! μαζι και ολοκληρη η φαμιλυυυυυυυυυυυ !!

Μας ανανεωσε το HTSD και τα γουστα του papahet (βλ. Ghost!).

3 Likes

Σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος !

1 Like

Εμένα πάντως,αφού τραγουδάω το ρεφρέν του see the light και στον ύπνο μου, μου σκάει καπάκι το ρεφρέν του blood red skies :roll_eyes:

3 Likes

Ο τύπος τα λέει όπως θα τα έλεγα κι εγώ, και συμφωνούμε

και με την πρώτη μου ακρόαση. Βέβαια το τραγούδι με τα ακούσματα μου άρεσε όλο και περισσότερο, ειδικά το τελείωμα, αλλά σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι είναι το λιγότερο καλό του δίσκου.

Πολύ καλό το pro memoria θυμίζει gnr …Ένα είναι σίγουρο - το είπα και κάποια ποστ πριν- μιλάμε για φαινόμενο GHOST το οποίο εκτυλίσεται τώρα. Είτε μας αρέσει, είτε όχι αυτή είναι η πραγματικότητα.

5 Likes

Εγώ θα το περιέγραφα ώς αιρετικό φαινόμενο Ghost, έχει γραφτεί και τραγούδι άλλωστε: Heretic Poltergeist Phenomena :stuck_out_tongue:

“Paranormal hysteria
Poltergeist phenomenaaaaaahhh”

Τι λε ρε τυρέμπορα :stuck_out_tongue: Εννοείται ότι είναι ο ορισμός του cheesyness αυτό το κομμάτι, σε ένα άλμπουμ που ξεχειλίζει από δαύτο, άνετα από τα καλύτερα του δίσκου, Lucifer, whispering, silently into your mind και μετά το χάος!! Απλά το ρεφραίν δεν παλεύετε ώρες ώρες.

1 Like

Ακριβώς το ρεφρέν είναι το “πρόβλημα”. Η εισαγωγή είναι πανέμορφη και όπως είπα και πιο πάνω το ίδιο και το κλείσιμο

1 Like

copyright : Σύλλογος Φίλων Συγκροτημάτων που κατέστρεψαν τo Heavy Metal

6 Likes

hqdefault

3 Likes

Αχ εγώ προσπαθώ να φανταστώ τους Ghost με Messiah στα φωνητικά από τότε που άκουσα ότι του είχε κάνει πρόταση.

Μέρος της γοητείας των Ghost είναι αυτή η flat, γλυκούλα, σατανικούλα φωνή του Tobias, όμως θα γαμούσε να δοκιμάζαμε με μια επική φωνάρα.

Βέβαια τότε, όσες μάσκες και να φορούσε θα τον αναγνωρίζαμε από το trademark μπαλόνι και φωνή.

Σίγουρα θα ήταν πολύ ενδιαφέρον, αλλά δεν ξέρω αν θα κατάφερναν να φτάσουν με την φωνάρα του Messiah στο νούμερο 3 του Billboard…

Πάνω σε αυτό να πούμε ότι ανεξαρτήτως ένδυσης, η κινησιολογία του Papa είναι σημείο αναφοράς, το έχει δουλέψει πάρα πολύ το θέμα, ειδικά όταν αλλάζει από Πάπας σε κοστουμάτος κυριλέ κλπ, έχει μια γοητεία και η μέθεξη εικόνας - ήχου μετράει πάντα πολύ.

1 Like

Είμαι στο πρώτο ολόκληρο άκουσμα του δίσκου, μέχρι σήμερα είχα ακούσει μόνο τα δύο singles. Κι αυτό ακόμα heavy metal το βαφτίζετε μερικοί ρε μπαγάσηδες :joy:;

Γαμώ ακούγεται ε.

3 Likes