Ghost

Μέγα κοτσάνα, πιές κανά καφέ πρώτα πριν τα γράψεις αυτά. Δηλαδή το South of Heaven ήταν τρομερή επιτυχία, πούλησε μύρια πέρασε τους μετάλικα έκανε γνωστούς τους slayer στο mainstream κοινό και μετά το πήρε ο tobias…δώσε και σε μάς μπάρμπα

Εγώ στο είπα, εκτός από sabbath κάψε ΟΛΟΥΣ τους δίσκους σου ή δώστους σε μένα και άκου στο repeat paranoid, είσαι καλυμμένος από μέταλ για την επόμενη χιλιετία

δλδ εσυ ο ίδιος λες ποιο κομμάτι σλάγιερ. όχι εγώ. και ναι μπάντα που πουλάει μισο μύριο ΔΕΝ ειναι αντεργκράου. Δεν είναι και λειντι γκάγκα μεινστριμ, αλλά τους ξέρει η μανούλα τους βγάζουν μαρούλι κτλ.γενικά απο τη φάση σημερις βγάζουν λεφτά μπάντες λίγες. Επίσης το δε βγάζω λεφτά αυτών είναι διαφορετικό απο το δε βγάζω λεφτά του μέσου ανθρώπου. ΔΛΔ ο μέσος ανθρωπος δεν ρουφάει το μισο περού. ο μεσός ροκστάρ, βαράει και μια βολιβία για ρεζέρβα. ακριβά σπορ.

επίσης οι periphery είναι μπάντα που πετυχε στα χρόνια του napster - πιασε αυγό και κουρευτό. κι οι φασέοι αυτής της φάσης, ΑΝΤΕ να πάρουν κανένα μπλουζάκι. μέχρι εκεί. Υπάρχει λύση, αλλά …

εμ και τα μισά σάμπαθ τα καίω.

3 Likes

Ποσο υπεροχα ανουσιο :rofl:

2 Likes


Μάγκες,αυτό δεν το ανεβάζεις αν δεν είναι να τους φέρεις…

2 Likes

Δεν ζητάγαμε κάνα εκατομμύριο :stuck_out_tongue:

2 Likes

Χθες πάντως έδωσαν μεγάλο live στο Royal Albert Hall. Το venue ήταν από αυτά που ήθελα να επισκεφτώ οπότε ήταν καλός συνδιασμος. Sold out από τη μέρα κυκλοφορίας, σετ χωρισμένο σε 2 μέρη με 20 λεπτά διάλειμμα ενδιάμεσα (λίγο περιττό βέβαια μιας και δεν είχε καμία διαφοροποίηση το act 1 με το 2 πέρα από το κοστούμι του TF). Σχεδόν 2.30 ώρες στο σανίδι άξιζε και με το παραπάνω τις 35 λίρες που για λαιβ στο Λονδίνο είναι τιμή κάτω του Μ. Ο.

Σαν απόδοση δεν τους βρήκα καλύτερους η χειρότερους από τις άλλες 2 φορές που τους έχω δει ζωντανά κι αυτό έχει τη σημασία του καθώς άλλαξαν όλη τους τη σύνθεση πλην του TF.

Τα Rats, Faith και κυρίως το Dance Macabre από τα καινούργια είχαν τις πιο καλές αντιδράσεις, το τελευταίο ίσως γιατί είναι uptempo αλλά όπως και να έχει ήταν σουρεαλιστικο να βλέπεις μαντραχαλαδες με μπλουζάκια Bathory και Rotting Christ(!) να χοροπηδάνε πλάι σε κοριτσάκια.

Από τα παλιότερα ο απόλυτος χαμός στο Square Hammer με τα Mummy Dust, He Is από κοντά.

Χορταστικό show με πάνω από 20 κομμάτια, καλή απόδοση, το κοινό τους υποδέχτηκε σαν μεγάλη μπάντα και μακάρι να παίξουν και στην Ελλάδα, πιστεύω πως το Academy το έχουν για πλάκα.

9 Likes

Αφου είναι μαλάκες…

Αυτό που μου την έσπασε είναι που αντί να περιμένουν αυτό το tour να βγάλουν live album, το έκαναν με το Ceremony and Devotion.Η απόδοση τους ήταν καλή αλλά το set μικρό για την ηλικία τους.

1 Like

Σε αυτό το τουρ έχουν αυξήσει το σετ κατά πολύ. Χθες ήταν 1 ώρα περίπου το πρώτο μέρος και σχεδόν 1.30 το δεύτερο. Αρκετά χορταστικό. Νομίζω πως πλέον έχουν τα τραγούδια να υποστηρίξουν μεγάλο σετ, έχουν 4 δίσκους συν τις διασκευές.

2 Likes

Την έπαθες την πλάκα σου;;;

2 Likes

Δέος τι να λέμε;

1 Like

νομίζω με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα έρθουν του χρόνου

Μαιος 2019, Loudwire: “Tobias Forge of Ghost gets assasinated by lunatic Greek fan, “It was either Malakasa or hell”, he claims after the arrest”

1 Like


Ευρωπαικη περιοδεια χωρις Μ.Βρετανια μεσα,Ιταλια,Ισπανια κτλ κτλ.
Θα βγουν και αλλες ημερομηνιες στανταρ. Ας ελπισουμε και για Ελλαδα…αλλιως Ryanair και οπου μας βγαλει !!

Αυτη ειναι η Headline. πιο μετα θα βγει και η support στους Metallca :sunglasses::sunglasses::sunglasses:

1 Like

Την Αγγλία λογικά την άφησαν έξω λόγο της χθεσινής συναυλίας. Μπαίνουν συχνά τέτοιοι όροι να μην ανακοινώνουν αλλά μεταγενεστερα live. Συνήθως γίνεται σε φεστιβάλ (only UK appearance κλπ) αλλά και σε άλλα λαιβ για να έχουν πιο σίγουρη την εμπορική επιτυχία.

Λογικά θα ανακοινώσουν σύντομα και τα υπόλοιπα.

1 Like

Τι μπριζακιας εισαι ρε :smiley:

φερτε τους εδω ρε,ξεπουληθηκαμε

1 Like

Παρασκευή βγαίνουν τα εισιτήρια εδώ, βλέπω είναι Live Nation οπότε μυρίζομαι σχετικό ξήλωμα, θα δούμε. Το 2015 πάντως είχαν μια χαρά σόου με 25 ευρώ εισιτήριο σε club 1500 ατόμων, για να δούμε τώρα σε κλειστή αρένα 8000 ατόμων.