GnR European Tour 2017

http://www.gunsnroses.com/tour

εχω πολυ περιεργεια να δω τιμες
δυστυχως Ιταλια το κοντινοτερο και δε συμφερει καθολου…

Δουβλίνο παίζουν αυτά:

General Admission €89.50
Gold Circle €149.50
Gold Circle + Early Entry €328.35
Gold Circle + Ultimate Package €1,075.77

τίμια προλεταριακά πράματα

πω ρε φίλε, πρέπει να έχουν μαζέψει πολύ χαρτί σε αυτή την περιοδεία. Τι χωρητικότητας είναι ξέρεις

London
£95 GA and £165 Golden circle, plus a bunch of special packages for fun club με τιμές εξωπραγματικές. Θα προσπεράσω.

15000 περίπου.

Βασικά αν εξαιρέσεις τα υπόλοιπα πακέτα, η γενική είσοδο είναι μια χαρά.

€80 έχουν οι Maiden στον ίδιο χώρο και οι Sabbath €90.

Τώρα κάτι χιλιάρικα που ζητάνε για ΒΙΠ και μαλακίες οκ, αναμενόμενα.

Μόλις μάθετε τιμές για μπιλμπάο και λισαβόνα ποστάρετε. Αλλά ειναι πολυ ακριβά γενικά.

Κάνοντας μια μικρή έρευνα για αεροπορικά εισητήρια etc. Είναι καλοκαίρι οπότε οι αεροπορικές τιμές είναι τσιμπημένες παντού.

ΜΑΛΛΟΝ

Ο οικονομικότερος συνδυασμός είναι Ιταλία:

Αθήνα-Μπολόγκνα με ryanair ~110 eur (σίγουρα φθηνότερα από καράβι)
Γενική προπώληση από τα Ιταλικά μέσα (όχι ticketmaster etc) ~90 eur.

Δεν είναι άσχημα κ μπορεί να συνδυαστεί κ με τα ταξιδάκι στη Φλωρεντία (την λατρεύω αυτή την πόλη άσχετα αν μετά τις 11 το Βράδυ δεν κυκλοφορεί ούτε σκύλος)

Με βλέπω να το κλείνω… Ευχαριστώ που ξεκινήσατε τον μίτο!

Και που θα βρεις ξενοδοχειο σε 60000 πόλη; όλη η ιταλία εκει θα ειναι. Ένας κακός χαμός θα γίνεται.

Βασικά άκυρο ρε, άλλο venue κοιτούσα.

GnR παίζουν σε ανοιχτό χώρο, 80000 χωρητικότητα. Εκεί έχουν παίξει Stones, AC/DC, Bon Jovi etc.

Υπάρχει και η ενοικίαση αυτοκινήτου. Δεν είμαστε 15 χρονών πλέον. Σιγά το πράγμα, αρκεί ο driver (εγώ) να μην μεθύσω (όπως συνήθως). Καταλύμματα σε ακτίνα εκατοντάδων χιλιομέτρων μας κάνουν.

Αλλά και 15 χρονών να ήμασταν (όταν ήμουν 17 το έκανα κανα 2 φορές), την πέφταμε για ύπνο σε κανα πάρκο η πλατεία και το πρωί πέρναμε συγκοινωνία.

Edit: Αλλά για weekend είναι κρίμα να πας στη Φλωρεντία, δεν προλαβαίνεις να δεις τίποτα. Είχα κάτσει κάποτε 2 εβδομάδες κ κάθε μέρα ανακάλυπτα κάτι καινούργιο. Με βλέπω για τουρισμό Bologna & Ravenna που είναι μικρές κοντινές πόλεις.

Για Λισαβόνα οι τιμές είναι πολύ καλές.

Golden Circle * 129,00€
Entrada * 69,00€

• αεροπορικά κανενα 200ευρω φαντάζομαι και όσο θα έχει κανένα παλιοχόστελ…

*Φοβάμαι να κλείσω μην ανακοινώσουν τίποτα και οι Pearl Jam και μετά ψάχνομαι. Δεν μπορώ να πάω και στα 2.

Ε μα τι περιμένουν κι αυτοί οι μαλάκες πια;;; Γενικώς όλοι Ευρώπη θα είναι φέτος το καλοκαίρι.

καλα κ εγω προτιμοτερα pj παρα gnr. Προπερσι μου τη χαλασε ο Παο διοτι η συνσυλια pj Τορινο μπορουσε να συνυασθει με το f4…αλλα δεν περασαμε

Εντωματαξύ στο site γράφει προπώληση από 9 του μηνός και λισαβόνα στις 10.
ΝΑΙ αλλα από ποιά Site? Θέλει εγγραφη? πόσο ειναι ακριβώς οι τιμές? Πφφφ Έχω φάει όλο το google να μάθω κάτι.

Eψαξα αρκετά μέχρι να βρώ άκρη για Ιταλία, όπως λες κ εσύ δεν είναι τόσο ξεκάθαρο.
Για να έχεις προτεραιότητα πρέπει nα πληρώσεις τη συνδρομή για το fan club έτσι ώστε να έχεις πρώτος δικαίωμα στα εισητήρια (1-2 μέρες πριν τη γενική πώληση) και μετά η γενική πώληση ξεκινάει από το ticketone.it 89 eur + fee τα φθηνότερα. Φυσικά βοηθάει το ότι ξέρω Ιταλικά διότι στα Αγγλικά δεν υπάρχουν οι πληροφορίες αυτές.
Για Πορτογαλλία φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα ισχύει.

Προσωπικό σχόλιο: Οι φαταούλες όλο κόλπα σκέφτονται για να ξεζουμίζουν τον κοσμάκη, συνδρομή + εισητήριο!!!

Καλά παίρνεις εισιτήριο τη πρώτη μέρα προπώλησης, μου φαίνεται υπερβολικά ηλίθιο να μην υπάρχει ξεχωριστός αριθμός εισιτηρίων για το fan club.

Πορτογαλία έχει ξεκινήσει η γενική προπώληση:

Έκλεισα για Λονδίνο με 129 ευρώ…Δεύτερη φορά που θα τους δω :grinning: