Gojira

δεν εχω ασχοληθει πολυ με την παρτη τους…
1 cd εχω ακουσει και τους ειδα και live στο rocking…
ουτε κρυο ουτε ζεστη παντως…

[SIZE=“5”]Θεοι[/SIZE] :bow2::bow2:

From Mars … ειναι απιστευτη δισκαρα και πολυ αγαπιμενο το Ocen Planet:D με το Backbone:!: και Global Warming… 8O
Τους εχασα και το καλοκαιρι…Φερτε τους ρε γαμωτο μονους τους…:-s:-s:(

Και το From Mars to Sirius γαμάει, αλλά εξίσου ωραίο είναι και το The Way of All Flesh.
Όποιος δεν το 'χει τσεκάρει να το κάνει άμεσα.

Άντε να δούμε τι θα είναι και αυτό το ΕΡ που ετοιμάζουν… Πιστεύω ως δεν θα μας απογοητεύσουν πάντως… εξ’αλλου επανέρχονται και κατα κάποιο τρόπο στο στοιχείο τους (οικολογία) οποτε να περιμένουμε τα καλύτερα:papas:

Γαμάτη μπάντα. Τεχνικό Death metal αλλά με ένα εντελώς μοναδικό τρόπο και με μια απίστευτη αίσθηση του groove. Έχω ακούσει (και έχω) το From Mars To Sirius και κάτι κομμάτια από το The Way Of All Flesh (θα το τσιμπήσω κάποια στιγμή). Τους καταευχαριστήθηκα στο Rocking Athens αν και δεν τους άκουγα. Αντε να τους δούμε και μόνους τους!:slight_smile:

Κάλιο αργά παρά ποτέ, κ γω νέος φαν της μπάντας. Έχω ακούσει και άλλες φορές κάποια σκόρπια κομμάτια, αλλά τώρα που έχω χρόνο ασχολούμαι πιο συστηματικά με τη δισκογραφία τους και τα έχω πάρει με χρονολογική σειρά.
Απίστευτα τεχνικοί, άλλοτε δυνατοί και γρήγοροι, άλλοτε πιο αργοί και μελωδικοί, μου αρέσει που ψάχνονται συνεχώς με το σκληρό ήχο, συνδυάζοντας thrash, death με κάποια περίεργα ατμοσφαιρικά (ακόμα και οι τίτλοι αρκετών κομματιών τους είναι περίεργοι…). Ο Joe έχει τρομερές φωνητικές ικανότητες, μεγάλος μάστορας.
Ελπίζω κάποια στιγμή να τους δούμε και μόνους τους ε?

Είναι πραγματικά εκπληκτική αυτή η μπάντα! Να δούμε τι θα κυκλοφορήσει στο προσεχές μέλλον :slight_smile:

τεράστια μπάντα…το from mars to sirius το καίω συνέχεια…έχει γράψει ιστορία αυτή η μπάντα. περιμένουμε να τους δούμε στο σόνισφηρ αλλά ρε γαμώτο μόνο μια ώρα; μεγάλη ξενέρα πάντως. καλύτερα να 'ρχονταν μόνοι τους:!:

βγάλανε νέο κομμάτι με [B]χτρα σπέσιαλ[/B] φωνητικά απο Devin Townsend :slight_smile:

Και …

[SIZE=“3”]Και…[/SIZE]

[SIZE=“4”]Κ Α Ι[/SIZE]

[B]ΣΟΛΟ ΑΠΟ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΟ THORDENDAL 8O 8O 8O[/B]. A ρε άμα είσαι γνωστός, φωνάζεις τον Θείο-Θεό κ σου χώνει σολάάάάάάριον!!!

Που είναι ο Signal-05 ??? Και ο Dustbin???

η πολλη δουλεια τρωει τον αφεντη!!!

εχω την εντυπωση οτι καποιος το ειχε ποσταρει μεσα στο φορουμ

anyway θυμαμαι οτι το ειδα ενω ειμουνα στη δουλεια (οπως και τωρα καλη ωρα)
και δεν μπορεσα να το ακουσω, οπωτε το αφησα για οταν παω σπιτι
και ξεχασα να το ακουσω…!!! #-o#-o

το ακουμε μολις παμε σπιτι
κατα τα αλλα

GOJIRA + FREDRIK + DEVIN!!! aaaaaarrrrggggggggggggggggggggg

Aκριβώς ρε συ, αααργκαργκγκγκ ! ! !

μα έλεος δλδ

http://gojira-music.com/news/item/19-from-mars-to-sirius-double-gatefold-vinyl-pre-order%5C

Διπλό συλλεκτικό βυνίλιο From Mars to Sirius… όσοι πιστοί προσέλθετε…:metal:

πρόλαβα και έστειλα παραγγελία για το λευκό… :bounce:

εκεινο το ep που λεγανε εχει βγει?

όχι, θα το παλέψουν να βγει μέσα στο '12

ναι γιατι το περιμεναμε σεπτεμβρη κ δεν εμφανιστηκε κατι

Radio Metal : What happened with the Sea Shepherd EP? How is it coming along?

Joe Duplantier: We?ve had a lot of setbacks and technical problems that got us very late. For instance, a hard drive with a lot of takes we?d made just crashed. It was quite a hard blow a couple of months ago. We were working on the new album, we were almost ready to finish everything? When I arrived in the US, I found somebody who managed to get all the information back, meaning the EP?s audio files. I?ve been able to get my hands on them not so long ago. Now I?ve got everything, I need to sit down and work on it, there?s still a lot to do? I need to finish mixing and add a couple of vocals we?ve been recording. It?s not much, but I basically don?t have a second for myself right now, which means I don?t have the time to work on it. Nobody will do it for me, so I?ll just start working on it when we?re done with the album. We?ll release this fucking EP eventually! It means a lot to us and we?re a bit pissed off we couldn?t release it last September.

http://www.radiometal.com/en/article/gojira-joe-duplantier-answers-your-questions,55150

και τα χρήματα από τις πωλήσεις θα πάνε σε μη κυβερνητικές οργανώσεις που σώνουν φάλαινες; κάτι τέτοιο θυμάμαι.
όπως και να 'χει θα 'ναι πολύ ενδιαφέρον. αναμένουμε λοιπόν!

σωστα θυμασαι,στην οργανωση sea shepherd θα πανε

Μην ξεχνιόμαστε. Εδώ και λίγες μέρες έχει βγει το single L’enfant Sauvage:

Το κομμάτι το παίζουν και στην περιοδία που έχει ξεκινήσει.