Goth Rock / Post-Punk Κυκλοφορίες (+Μπάντες)

κορυφαιο ! stompcrash και “directions”

indie , post punk , goth τα παντα ολα

ακουστε το

Καινουριο LP απο Spectres.

[B]http://spectresvancouver.bandcamp.com/album/nothing-to-nowhere-2[/B]

Η αληθεια ειναι οτι στο split με Arctic Flowers δε μου ειχαν κανει ιδιαιτερη εντυπωση (ισως επειδη η μερια των Arctic Flowers με το “Rats In Walls” σε αφηνε μαλακα).

Ωστοσο, αυτη τη σκηνη (ποστ-πανκ Πορτλαντ, Βανκουβερ), πραγματικα, την “εμπιστευομαι”, οποτε θα το τσεκαρω.

Επισης, μεγαλη περιεργεια για το 7λεπτο κλεισιμο.

[SPOILER]εντιτ: δεν ηξερα οτι ειχαν βγαλει αλλο LP :oops:[/SPOILER]

Τώρα που είπες Spectres, έχω να δηλώσω ότι οι μπλακμέταλερς γαμάνε και σ’ αυτό το θρεντ :!:

ω πολύ καλοό ,με μια ακρόαση ξεχώρισα το 3ο κομμάτι.αλλά γενικά έχει ζουμί η φάση.απαυτούς έχω ακούσει και το last days που βγήκε το 2010 και είναι απλά τέλειο…

http://youtu.be/UnlzfY3ZvJ4 ένα πολύ ομορφο τραγούδι απαυτόν το δίσκο.

Θα το τσεκαρουμε το Σπεκτρς. Σημερα το πουρνο ξυπνησα με τη βινυλιαρα αυτονων, αν και νομιζω πως προτιμω το ντεμο, Alaric λεγονται και παιζουν ποστ-πανκ σαν ΜΕΤΑΛΛΑΔΕΣ. Εχουν και ενα σπλιτ με Atriarch που δεν εχω τσεκαρει ακομα. Ολο το αλμπουμ σε στριμινγκ απο κατω.

http://metalbandcamp.com/2011/10/alaric-alaric.html

I’ll just leave this here…

καταπληκτικο τραγουδι ειναι το pattern recognitions, αλλα οντως θελει ακουσμα στο πλαισιο των spectres. αγαπημενο τραγουδι προφανως το our time. επισης longinas, time is out, nazca.

[SPOILER]οι σωστοι τα βαζουμε στο πανκ θρεντ αυτα ρε! [/SPOILER]

λαθος (να σβηστει παρακαλω, το παω στο πανκ :p)

νέο Livan! Γαμεί ε! Πάμε ρε!

ακούτε νέο [B]Wire[/B] εδώ

OK, τα 'χουμε ξαναπει.

Αλλα η αληθεια ειναι οτι (με αφορμη οτι ο δισκος ανεβηκε στο youtube) μπορουμε να σπαμμαρουμε και εδω μια φορα πριν το κανουμε και στο “Καλυτερες Κυκλοφοριες 2013” για τον καλυτερο δισκο του 2013.

(Ναι, απο τωρα και με τις οποιες επιφυλαξεις να ειναι πολυ μικρες)

[B]In Haze[/B]
[B]Everything Drifts[/B]

Mas ta prikses! :lol::lol::stuck_out_tongue:

Vasika einai ontws eksairetiko to album.

Apla, to sigrotima auto exei ena meionektima gia mena: mou thimizei strato epeidi stin skopia akouga to prwto tous album sinexeia tote! xaxa :stuck_out_tongue:

Δισκάρα μεγάλη. Την εκθειάσαμε κι επισήμως και συνεχίζουμε να την ακούμε. Λίγο να μεγαλώσουν τα παλικαράκια και να βάλουν μυαλό και μετά να τους δούμε και live

:!: :!:

Εγκρίνω και κατεβαίνει πάραυτα!

ωραίος κρις! Όπως είπα, νιώθω κάθε φορά σα ν’ ακούω το ιδανικό sountrack για το trainspotting, λίγο πιο σκληρό ίσως.

Μεγάλη αλητεία!

Ντάξει, συνήθως δε γράφω έτσι, αλλά ΧΥΝΩ_ΚΟΥΒΑΔΕΣ κανονικά :!:

Πώς θα γίνει να τους φέρουμε για λάηβ?

ΟΚ, γινομαι γραφικος, αλλα αφου μου δινετε τροφη, θα πεσει σπαμ. :stuck_out_tongue:

Αν και η αληθεια ειναι οτι τους συγκεκριμενους μεχρι να βαλουν μυαλο και να στρωσουν λιγο χαρακτηρα, δε θα 'θελα να τους εκθειαζω.

Ωστοσο, δεν παυουν να ειναι (για μενα) το καλυτερο κακεκτυπο των Joy Division στα 32 χρονια που εχουν περασει απο τοτε που μας αφησε ο Curtis.

Μη βιαστειτε να κραξετε, ο παραλληλισμος δεν ειναι περισσοτερο υπαρξιακος παρα μουσικος.

Οι Joy Division καποτε εκαναν ενα πρωτοπορο ξεσπασμα για να εκφρασουν τα τεραστια συναισθηματα που τους κατεκλυαν με εναν προκλητικο και αρρωστο τροπο.

Αυτο μπορω να το διακρινω ξεκαθαρα και στους Iceage, παροτι υπηρχαν και υπαρχουν καλυτερες ποστ-πανκ μπαντες.

Πολυ συναισθημα και οργη που σερβιρεται με καινοτομια, παρανοια και προκλητικοτητα.

Γιατι τοσο καινοτομο ποστ-πανκ εν ετει 2013 ειναι κατι το συγκλονιστικο και με δισκους σαν το φετινο το μελλον ειναι ολοδικο τους, αρκει να βαλουν λιγο μυαλο.

Ειστε λιγο μλκς γιατι με ωθειτε σε περαιτερω αγορες (και περιμενω ηδη δυο - τρια βουνα απ το ταχυδρομειο).

Έτσι πρέπει :!:

Iron aris δεν ξέρω τι λες, απλά πρέπει να τους φέρουμε για live και να τραγουδάμε το [I]“In Haze”[/I] μέσα σε ξερατά από ουίσκια και υποβρύχια.

μέσα σε λεκάνες με σκατά*

Στηρίζω, να τους φέρουμε