Goth Rock / Post-Punk Κυκλοφορίες (+Μπάντες)

Επειδη βαριεμαι να ψαχνω δικο τους θρεντ (αν υπαρχει) και επειδη η κινητικοτητα εδω μεσα ειναι κατω του μηδεν.

Λοιπον, εχουμε καινουριο δισκο, τον 30ο κατα σειρα, απο τους [B]The Fall[/B] με τιτλο Re-Mit.

Ισως τον ακουσω το δισκο και λεω ισως, επειδη απλα δεν εχω ακουσει ουτε τα βασικα της δισκογραφιας τους ως τωρα.

Ακουτε το σινγκλ του δισκου παραδιπλα —> [B]Sir William Wray[/B]

[I]Always different, always the same.[/I] 8)

[U][B]Savages - Silence Yourself[/B][/U]

Ντεμπούτο από Λονδίνο , post-punk/no wave λέει το last.fm και επιρροές από Joy Division και Siouxsie. Διθύραμβοι γενικά από pitchfork και συμμετέχοντες στο φετινό Primavera. Είμαι περαστικός απ’ τον ήχο αυτό, γι’ αυτό δεν μπορώ να εκφέρω δική μου άποψη. Πρώτη ακρόαση πάντως ήταν πολλά υποσχόμενη.
[U]Savages - Shut Up[/U]

Μια φορά που τον άκουσα όπως σου γραψα και αλλού, δεν με εντυπωσίασε, το σινγκλ όμως είναι ωραίο. Αγαπάμε γενικότερα ομως. Ζήτω οι μεθυστακες γεροξεκούτηδες!

Πολύ Siouxsie το στυλ όντως, και σε σημεία η τραγουδίστρια έκανε κάτi φιγούρες που μου φέραν σε epilepsy dancing του Ian. Ωραίο τραγούδι μπάντως.

Ειναι λιγο εκνευριστικο να βλεπεις μια μπαντα χωρις κυκλοφοριες να ακουγεται τοσο, επειδη απλα την αναπαραγει ενα μεσο και να ειναι “ονομα” (μεγαλα φεστς, εταιρειες κτλ) απο το πουθενα λογω αυτου.

Βεβαια, το κομματι μου αρεσε αρκετα και θα ακουσω και το δισκο καποια στιγμη.

Καλό το κομμάτι, απλά να πω ότι δεν είναι καλό για τις μπάντες/εταιρείες/lastfms/δε-συμμαζεύεται να αναφέρουν πάντα στις επιρροές τους τους JOY DIVISION.

Ήταν τόσο ιδιαίτερη μπάντα οι JOY DIVISION που το 99% των συγκρίσεων μαζί τους, βγάζει χαμένους τους νεότερους.

Σπλιτ των Σκοπιανων (Μακεδονιων αν προτιματε, με αφηνει παγερα αδιαφορο :p) [B]Bernays Propaganda[/B] με τους Νορβηγους [B]Modern Love[/B].

[B]http://napravizaedno.bandcamp.com/album/until-all-are-free
[/B]

Το κατεβαζετε τζαμπα αν θελετε.

Η πλευρα των Bernays Propaganda ειναι απλα Σ-Υ-Γ-Κ-Λ-Ο-Ν-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Η.

Μπράβο ρόκιν :!:

[B]NAEVUS “The Division Of Labour” [2012][/B]

Neofolk λένε.

Εγώ λέω και noise rock, ποσπανκ καταβολές, goth γαρνιτούρες, industrial επίγευση.
To βασικό που μου έκανε κλικ πάντως ήταν ο όγκος στην παραγωγή και το τσαγανό στο παίξιμο και τα φωνητικά. Διακρίνω τη φλόγα μέσα τους.

Όλα αυτά από σκόρπιες ακροάσεις κομματιών στο youtube, καθώς δεν βρήκα να τον κατεβάσω οπότε καλύτερα να τσεκάρετε και μόνοι σας.

[I]Man In A Ditch[/I] ~~> http://www.youtube.com/watch?v=cMCEj0Hg08Y
[I]Idiots (Let Me In)[/I] ~~> http://www.youtube.com/watch?v=I51rgjhXu_c
[I]The Stomach[/I] ~~> http://www.youtube.com/watch?v=jq0aXUT8n2g
[I]Song In Suspension[/I] ~~> http://www.youtube.com/watch?v=ng_kHwI1uDo

Νεο The Eden House κει εξω, ενδεχομενως στ αρχιδια σας, εγω θα το βαλω παντως για τους FotNακηδες.

Aφου ο Ανγκμαρ αποφασισε να ειναι λακωνικος, να προσθεσω εγω οτι στους απο πανω συμμετεχουν μελη των Fields of the Nephilim, This Burning Effigy, Faith and the Muse, All About Eve, Nefilim και γενικα, πολλα αξιοσεβαστα προσωπα της σκηνης.

με τετοιο καλο κοσμο δυσκολα να βγει λιγοτερο απο αξιοπρεπης ο δισκος :wink:

Ανγκμαρ, εχεις και το Smoke and Mirrors μηπως?

Αυθεντικο οχι, αλλα θελω να τα παρω ολα σε καποια φαση. Γενικα ψαχνω τα projects των Nephilim και θελω να τα μαζεψω σιγα σιγα.

Το συγκεκριμενο ειναι πραγματικα απιστευτο αλμπουμ, το Butterflies ειδικα μπαινει ευκολα στα καλυτερα κομματια της χρονιας (και βλεπω πως συμμετεχει η Lee Douglas των Anathema, μπας και το ακουσει κανας ανθρωπας παραπανω). Ολα τα κομματια μου φαινονται ενα και ενα, οχι απλα δεν εχει φιλλερς, ειναι γεματο χιτ σινγκλ φαση.

αν εχεις προχειρο κανενα παρανομο λινκ για το Smoke and Mirrors, στειλε το κατα δω 8)

Μπράβο ρε Γιάννη,πολύ ωραίο αυτό,δεν είχα ιδέα.Σπάνια μπαίνω στο συγκεκριμένο θρέντ και μαλακία μου μάλλον.

Aν ειμαι εκτος θεματος, μη με κοψετε και τελειως απο το μαθημα, βρε παιδια! Λιγη κατανοηση στο newborn member. Θενκς!

[I]Christian Death - Gloomy Sunday
Shock Headed Peters - The Kissing Of Gods

Shock Headed Peters - Ideal

Dead Can Dance - In Power We Entrust The Love Advocated

Dead Can Dance - Xavier
[/I]

N. :slight_smile:

“I am here to learn from you - you are here to learn from me”

Επειδη μαλακες μου εχουμε πεσει δευτερη σελιδα, χωνουμε [B]Lower[/B].

Post-punk απο Δανια (της συνομωταξιας των Iceage, εβγαλαν και 7" σπλιτ μαζι, βασικα) …με αλλα λογια ΕΓΓΥΗΣΗ.

Δεν εχουν βγαλει πολλα …ενα 7" και ενα ΕΡ, αλλα φαινεται οτι το 'χουν.

Δυο δειγματα:
[B]Someone’s Got It In For Me[/B]
[B]Pictures of Passion[/B]

Νέος δίσκος [B]Belgrado[/B] στις 10 Σεπτεμβρίου :!:
Τον ακούμε παρακάτω στο bandcamp της μπάντας.

[B]εδώ χύνου*ε μπάμιες γαμώ τα θεία:!::!:[/B]

[B]Aααααουυυυυ[/B]!

Το [B]Belgrado[/B] δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από τις προηγούμενες δουλειές τους, αλλά σίγουρα κάθε κομμάτι του έχει ένα σημείο -μικρό, μεγάλο, μεσαίο- που θα σε κάνει να χαμογελάσεις πονηρά (“Είναι μπαντάρα τελικά γαμώ”) και να ταξιδέψεις:!:

Έχω κολλήσει με το “You 're nothing” των Iceage. Από τα καλύτερα της χρονιάς, σε αντίθεση με το ντεμπούτο που μου είχε αφήσει ανάμικτα συναισθήματα.

Γιατί λέτε όλοι ‘‘να βάλουν μυαλό’’, όμως; Για τη βρώμα ότι είναι άριοι;

Άρειοι με εβραίο ντράμερ.

Ναι, γι’ αυτό μίλησα για βρώμα, δεν ισχύει απ’ όσο ξέρω.