Grand Magus - 30/09/17 - Fuzz

Το Σάββατο 30 Σεπτεμβριου οι Grand Magus θα εμφανιστουν live στο Fuzz. Αυτα ειναι πολυ ωραια νεα. Και πεφτει και ανημερα των γενεθλιων μου, ειμαι ηδη εκει…

Grand Magus (SE) live in Athens

Στο Fuzz Live Music Club (Πειραιώς 209 & Πατρ. Ιωακείμ 1, Ταύρος, Αθήνα)

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2017

Πόρτες: 20:00

Τιμές εισιτηρίων:

20€ (περιορισμένη προπώληση)
22€ (προπώληση)
25€ (ταμείο)

Σημεία προπώλησης:

Metal Era (Εμ. Μπενάκη 22, Αθήνα, τηλ.: 210 3304133, metalera.gr)
No Remorse Records (Γαμβέτα 4, Αθήνα, τηλ.: 210 3830981, noremorse.gr)
Eat Metal Records (Σπυρίδωνος Τρικούπη 45, Εξάρχεια, Αθήνα, τηλ.: 213 0378553, eatmetalrecords.com)
Τηλεφωνικά στο 11876
Reload Stores
Media Markt Greece
Seven Spots
Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης - Evripidis Bookstores
Ηλεκτρονική προπώληση: Viva.gr

Την ακριβώς επομένη, 1 Οκτωβρίου, Θεσσαλονίκη 8μπαλο! Να βρέχει μόνο εκείνη τη μέρα.

2 Likes

Θεσσνικαααααρα!!! Λα-λα-λααα-λα

1 Like

τρέλα η φάση!!!

Δεν ήρθαν πολύ πρόσφατα; ή κάνω λάθος ;

με τους Amon Amarth, τωρα θα είναι δικό τους show

Ναι αυτό το θυμάμαι.
Τι σαπορτ θα έχουν τώρα ξέρεις ;

Δεν βλέπω να έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμα από support, αλλά αν έχει μάλλον θα είναι ελλ. μπάντες καθώς έχουν ανακοινώσει πως η ευρωπαϊκή τους περιοδεία (ούτε εκεί έχουν ανακοινώσει ακόμα support) ξεκινάει την 27/10 άρα τα 2 λάιβ εδώ είναι fly in

1 Like

Έχουμε νεότερες πληροφορίες ;; Ώρες κλπ;

Γιατί αν καταφέρω να πάω θα είναι τελευταία στιγμή

Δεν βλέπω κάτι στη σελίδα του event. Πόρτες λέει 20:00. Λογικά γύρω στις 20:30 οι Sacral Rage και κατά τις 22:00 οι Magus;

1 Like

Έχει λογική

Θα τιμήσουμε εννοείται την υπερμπανταρα

https://scontent.fath3-2.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/22051111_1470141633081124_5472321741884168483_o.jpg?oh=9baf31372021eb24807f078dfda19e2c&oe=5A3C2117

1 Like

Παμε ρε μπανταρα… Πηρα την Πεμπτη εισιτηριο Νο. 207 και παμε για μεγαλα γουστα σημερα…

απλα ήρθα εδω για να πω οτι οι γκραντ μάγκους ΓΑΜΗΣΑΝΕ…αυτά

2 Likes

Πολύ ωραίο λαηβ

Η μπάντα είχε όρεξη και κέφι και το κοινό ανταποκρίθηκε

Δυνατός ήχος , ίσως και παραπάνω απ όσο έπρεπε αφού τα φωνητικά ήταν σχετικά θαμμένα αλλά προσωπικά γουσταρω πολύ να με χτυπάει στο στήθος ο ήχος των ντραμς και του μπάσου .

Δεν ξέρω που καθόσουνα αλλά ψιλο πίσω και στο κέντρο που ήμουν εγώ αν και υπήρχε ανα στιγμές θεματακι με τα φωνητικά, κατά τα άλλα ο ήχος ήταν μπόμπα, ευκρινής και δυνατός. Γενικά μιλώντας, μιας και “γέρασα” κιόλας, σπάνια πλέον μπαίνω στη διαδικασία να πάω μπροστά γιατί αν είσαι πιο δεξιά ή πιο αριστερά χάνεις πράματα σε σχέση με τον ήχο σε αυτά τα μαγαζιά. Είχα πολύ καιρό να γουστάραω τόοοοσο πολύ σε λάιβ. Η μουσική των Magus είναι ταμάμ για να παίζεται ζωντανά και η μπάντα είχε τρομερή απόδοση. Ουτε καν έχω παράπονο από το σετλιστ, αλλά έτσι για το μερακλήδικο της υπόθεσης θα γούσταρα ένα Son Of The Last Breath.

Κάπου εκεί στεκομουν κι εγώ
Τα ίδια λέμε πάνω κάτω

Γουστάραμε κάργα με τον ήχο

παίδες καλησπέρα, διάβασα στην ανταπόκριση εδώ στο rocking για το χαβαλέ που έκανε ο JB για DeMaio και τους γνωστούς πύρινους λόγους.

Πείτε κάτι παραπάνω να γελάσουμε!

Αν το έπιασα καλά (ήταν περασμένη η ώρα, είχα ρουφήξει και τις μπύρες μου) κάτι είπε πως σκέφτεται να βγάλει έναν λόγο σε στυλ DeMaio/γαμάουα (θα εννοούσε πόσο γαμάτοι είναι οι οπαδοί κλπ), αλλά πως τελικά δεν θα το κάνει και απλά θα πει “I love you” …κάτι τέτοιο πάνω κάτω.

2 Likes