Guns Ν' Roses

Επομένως, εάν ας πούμε έρχονταν οι GnR στην Ελλάδα, από τα γραφόμενά σου υποθέτω ότι δεν πήγαινες στο λάηβ. Σωστά?

Σωστά (έτσι όπως είναι τώρα η μπάντα εννοείται).

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω τα ψευτο-διλήμματα.

Θα πάω να δω τη συναυλία κι όταν η ανακοίνωση της συναυλίας λέει ότι θα ξεκινήσει μια ώρα, θα περιμένω να ξεκινήσει εκείνη την ώρα. Αν δεν ξεκινήσει κακώς, ο καθένας έχει το δικαίωμα να διαμαρτυρηθεί και να δυσανασχετήσει.

Επίσης, έχω επίγνωση ότι όσο Pink Floyd ήταν ο Waters στην περιοδεία του Wall, τόσο GNR είναι ο Axl και η μπάντα του.

Και εν τέλει, αν δεν διαμαρτυρηθώ, δε θα προσπαθήσω να πείσω τον κόσμο ότι είναι “και πολύ μεγάλη ντίβα” και δικαιούται να το κάνει.

Το πρόβλημα, όμως, είναι πως ο γνωστός στίχος των Anthrax από το “Caught In A Mosh” έχει μέγιστη εφαρμογή στους ορκισμένους οπαδούς του Axl.

Eγώ θα γούσταρα να τον δω, κ βασικά εχω την ευκαιρία μιας κ έρχεται σε λίγες μέρες εδώ Παρίσι. Αλλά δεν ψήνομαι να δώσω 60 ή 70? για να δω άξελ ν ροζες. Ας είχε ένα πιο νορμάλ εισιτήριο. Κ σχετικά έυκολα βασικά έπεισα και άλλους 2-3 να πάμε Μαριλυν Μανσον την ίδια μέρα.

Οπότε λοιπόν Crimson, ο DeKay είναι η απάντηση σε αυτά που έγραφες.
Το παιδί δε γουστάρει, τον ενοχλούν ρε παιδί μου τα (γνωστά σε όλους) σκηνικά και δεν πάει.

Κάνει την πιο λογική σκέψη.

Ο Outshined πάλι ψήνεται να δώσει ένα κάρο λεφτά για να πάει κάπου όπου δε θα περάσει καλά και θα γκρινιάζει.

Pick your choice. :slight_smile:

Επιμένεις, ενώ βγάζεις και δικά σου συμπεράσματα.

Θα ανακοινωθεί από την εταιρεία που θα διοργανώσει τη συναυλία ένα πρόγραμμα; Θα τηρηθεί;

Ας βρουν μόνοι τους πως πρέπει να το διαχειριστούν.

Θα κόψουν τη συναυλία νωρίτερα όπως στο Liverpool; Θα κρατήσουν τη στάση του διοργανωτή στο Leeds Festival; Θα αφήσουν τον κόσμο να ταλαιπωρηθεί;

Επίσης, το ότι ο κόσμος ξέρει πως συνηθίζει έχει αυτή τη συμπεριφορά ο Axl, τον κάνει αυτομάτως λιγότερο βλάκα ή υπεύθυνο; Και γιατι;

Ανεξαρτήτως με το αν θα δυσανασχετήσω, δεν θα κατηγορήσω αυτούς που θα το κάνουν και φυσικά δεν θα το θεωρήσω και δικαιολογημένο κομμάτι της περσόνας του το ότι το κάνει.

Είπα εγώ να τον δικαιολογήσει κανείς?
Μάλλον το αντίθετο είπα, ρίχνεις “Χ” και προχωράς εκεί που γουστάρεις.

Τι γράφουν τώρα τα εισιτήρια και τι κάνουν οι διοργανωτές είναι ανευ σημασίας για το θέμα, το οποίο είναι ότι είτε πας με πλήρη γνώση ότι Αξλ είναι (βλάκας όπως λες) και θα αργήσει είτε δεν πας και λήγει το θέμα.

Αλλα το να πας ενώ τα ήξερες αυτά και να πετάξεις και αντικείμενα γιατί έγινε κάτι που ήξερες ότι θα γίνει σε κάνει αυτομάτως δυο φορές ηλίθιο, μία γιατί έδωσες λεφτά γιατί που δε γουστάρεις και μια γιατί χαλάς τη συναυλία όσων πήγαν εκεί χωρίς να έχουν πρόβλημα με το οτιδήποτε.

Τώρα διάβασα τι είχε γραφτεί πριν με τον crimson. Ρε ChrisP, αν και στο συγκεκριμένο θέμα συμφωνούμε, δε βλέπω κάποια αντίθεση με τον Outshined ούτε με τον AEΛατζή, πέραν του ότι και οι δύο θα πήγαιναν στο live (δικαίωμα) και ο δεύτερος παίζει να πέταγε κανα κεφάλι φέτα στον Axl (και θα ήταν όντως win-win, όπως είπε κι ο hokam). ΟΚ, πέρα απ’ την πλάκα είμαι κι εγώ κατά της ρίψης αντικειμένων όπως και εξυπνάδων, ειδικά όταν ξέρεις ότι κατά πάσα θα ξενερώσεις.

Πάντως, αν πήγαινε ο οποιοσδήποτε για να ζήσει το live, δεν του αφαιρείται το δικαίωμα να κρίνει κάτι μετά, θετικά ή αρνητικά. Η διαφορά είναι ότι προσωπικά δε θα το συγχωρούσα στον εαυτό μου αυτό, γιατί γενικά ακολουθώ το ίδιο σκεπτικό με το δικό σου [SPOILER](και η αλήθεια είναι ότι μέχρι σήμερα δουλεύει μια χαρά, αν εξαιρέσεις τους WASP στα Χανιά το 2010).[/SPOILER]

ρε συ chrisp. δεν είναι οτι βρίσκω λάθος σε αυτά που λες, αλλά μερικές φόρες δεν επιβάλλεται(λάθος λέξη αλλά εχω κολλήσει) να είσαι έξυπνος θεατής/οπαδός ή να ξέρεις τι πραγματικά γινεται στα Live τους. δεν είναι όλοι χρήστες του rocking :stuck_out_tongue:
οταν οπαδός της μπάντας(της ποιας?)ακούει απο την μπάντα οτι όλα αυτά με τις καθυστερήσεις είναι ψέμματα, ελπίζει οτι ναι θα προλάβω το τρενο ναι θα προλάβω το αεροπλάνο, ναι δεν θα πληρώσω τα κερατά μου για να γυρίσω σπιτι, γιατί είναι αλήθεια αυτο που λένε.
ε δεν γινεται. ενας στους 30 χιλιαδες θα είναι ετσι. θα πιστέψει, θα την πατήσει, θα αγανακτήσει, θα πετάξει και ενα ποτήρι. μετά ο axl ειναι και αυτός 2 φορές χαζός με την αντίδραση του
ας βγουν να πουν εμείς παρταρουμε στα Live και βγαίνουμε οταν νιώθουμε ωραία.

[B][I]*ο δεύτερος παίζει να πέταγε κανα κεφάλι φέτα στον Axl[/I][/B]
:lol3::lol3::lol3:
απο την ωρα που το διάβασα δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου. φέρτε τους ελλαδα ρε!! ψήνομαι άσχημα!!!

*στο περιστερι το 99 έπρεπε να έχουμε τον axl και οχι τους Maiden.

Λοιπον επειδη ειναι βαρετη επαναληψη το ολο σκηνικο με το οτι ο Αξλ βγαινει αργα στη σκηνη, εδω ειναι το λινκ απο την εμφανιση καποιων απο τα παλια μελη για το induction στο HOF. 'Νταξει, δεν ειναι και λιγο πραγμα να βλεπεις τους Slash, Duff, Steven, Matt & Gilby μαζι με τον ΘΕΟ Myles Kennedy ξανα στη σκηνη. Οσον αφορα τις εκτελεσεις των κομματιων, εγω τις βρηκα αρτιες, αν και οπως ολοι το περιμεναμε ελειπε το νευρο. Ο μονος που εκανε σαν ΚΤΗΝΟΣ και γουσταρε πραγματικα που επαιζε ηταν ο Adler.

Aς το δούμε και απ την μεριά του “μαλάκα” (εμένα δλδ :p).

Η μπάντα που παίζει 2,5-3 ώρες σετ και παίζει απίστευτα καλά είναι Axl n Roses. Κακώς φέρει το όνομα GnR, ε? το ό,τι ο Tommy είναι 15 χρόνια στην μπάντα, τον κάνει hired Gun, ενώ ο Glilby(που παρεπιπτόντως τον λατρεύω γιατί είναι και γαμώ τα παιδιά) και ο Matt, που ήταν 2,5 και 4 χρόνια αντίστοιχα, είναι “παλιά μέλη των Guns”. Ενώ όλοι αυτοί με τον Myles Kennedy είναι GnR, ο Axl με τους υπόλοιπους είναι “περιοδεύων θίασος”.
Ο Adler είναι κτήνος, γιατί αφού έζησε από εγκεφαλικό και ναρκωτικά, θέλει όλα τα φράγκα ενός πιθονού reunion (για φιλανθρωπικούς σκοπούς καλέ, όχι τπτ άλλο), σιχαίνεται τους “NewGnR” γιατί είναι ντροπή να φέρουν το όνομα κάποιοι “καινούριοι”, αλλά ο ίδιος ταυτόχρονα δεν έχει πρόβλημα να παίξει με τον Myles ως Gnr!!!
Και ο slash…ααχχ τι καλό παιδί. Όσο ο Axl άφηνε να εννοηθεί ότι μπορεί να πάει στο HOF, δήλωνε “σιγά την εκδήλωση, δεν είναι και κάτι ΤΟΣΟ σοβαρό”. Όταν επιβεβαιώθηκε ότι ο Axl δεν θα πάει, έσπευσε να δηλώσει την παρουσία του εκεί και το πόσο μεγάλη τιμή είναι! Ελπίζω κάποια στιγμή να μιλήσει ΚΑΠΟΙΟΣ και να πει τί ακριβώς παίχτηκε με τους μανατζαραίους απ όταν βγήκε το CD και απ όταν ο slash πήγε στο σπίτι του Axl ξημερώματα για να παρακαλέσει…
Τί θέλω να πω? Μην ψάχνετε ποιος είναι ο κακός και ο καλός. Απ όπου και αν το πιάσεις, όλοι έκαναν τα λάθη τους. Ο πιο πιστός στη θέση του ήταν όμως ο Axl. Καλή ή κακή θέση, αυτή είχε πάντα και δεν άλλαξε ποτέ…
Μουσικα, τους λατρεύω όλους και θα πήγαινα να τους δω. Όχι όμως επειδή είναι τα “καλά παιδιά που ο κακός Axl τους γάμησε”.
Διαζύγια συμβαίνουν στην ζωή, και πας παρακάτω. Τον Axl σίγουρα θα πάω να τον δω, γιατί το show που κάνει είναι περισσότερο Guns από ποτέ… Το είδα από κοντα 2 φορές και θα το δω και φέτος.
ΥΓ: στις 11 το βράδυ ξεκινάει το show, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ το εισιτήριο - για όποιον άνοιξε το ιντερνετ φέτος…:p8)

Αργησα να μπω στην συζητηση:p

Καλα ολα αυτα που λες chrash diet αλλα οι περισσοτεροι οταν λενε Axl and friends θελουν να πουνε οτι εχουνε χασει το στυλ των παλιων Hard rock guns n roses !

16 χρονια περιμεναμε το αλμπουμ του ! Και το αποτελεσμα ηταν ενα καλουτσικο αλμπουμ !

σα δε ντρέπονται σε ολόκληρη Independent…

αμφισβητούν και κρίνουν τον “μεγάλο”; Ντροπή.

Εννοείτε ότι “έχουν χάσει το παλιο στυλ…” φίλε μου! Το 87 ήταν 5 ρεμάλια που ζούσαν στον δρόμο, σήμερα είναι εκατομμυριούχοι ροκερς :roll:
Το CD εννοείτε ότι δεν έχει σχέση με το AFD. Δεν νομίζω να το ήθελε και κανείς αυτό…τώρα αν αυτή ή αλλαγή αρέσει ή όχι, είναι υποκειμενικό θέμα…Αν σ αρέσει ακολουθείς, αν όχι, πας παρακάτω …

Φίλε outshined, καλά κάνει ο Independent και γράφει όσα γράφει…Υπάρχουν και χειρότερες κριτικές στον Αγγλικό τύπο, όπως υπάρχουν και πολύ καλύτερες! Και? Ούτε η μία, ούτε η άλλη κριτική μπορεί να οδηγήσουν κάποιον στο να του αρέσουν ή όχι οι GnR…

ΥΓ: Εμένα προσωπικά μου αρέσει να διαβαζω όλες τις κριτικές, αρκεί αυτός που τις γράφει να έχει πάει στην συναυλία! :slight_smile: :slight_smile: Γιατί θυμάμαι το 2006 την φοβερή ατάκα που γράφτηκε σε ελληνική εφημερίδα (Τα Νέα) για την συναυλία στην Μαλακάσα “ο Axl Rose τραγουδώντας το Dont Cry καθισμένος στο πιάνο του…”!!! #-o

Απα,εν ολιγεις,γλυκαθηκαν απο το χρημα! Οσα λεφτα και να αποκτησει κανεις,δεν πρεπει να ξεχναει το τι ηταν παλια…
Τωρα,αν αυτοι αλλαξαν ιδεολογια επειδη πλουτισαν,ε,τι να πω… Αξιολυπητοι…[-X

…κάπως έτσι…:roll:8O:roll:

Γλυκάθηκαν εννοείτε - είναι τόσο πουλημένοι που με τόσα εκατομμύρια επέλεξαν να μένουν σε βίλες και επαυλεις, αντί να συνεχίσουν να μένουν σε τρώγλες…α πα πα πα πα πα.
Και ξεπουλήθηκαν βγάζοντας δίσκο κάθε 6μηνο, για να κονομάνε κι άλλα φράγκα…και στα live? άστα, παίζουν 60 το πολύ λεπτά και την κάνουν…
Το χρήμα χαλάει τον κόσμο, είναι γνωστό αυτό…

Εαν μπορεις να εξηγησεις και αυτο που εγραψες ,καλα θα ηταν

Οτι απο τοτε που πλουτησαν το εριξαν στο σταριλικι και ξεχασαν το πως ηταν στην αρχη της καριερας τους!! Αυτη η αλητεια εκανε θαυματα στη μουσικη τους. Τωρα που ειναι φραγκατοι,ξεχασαν τις ριζες τους,καλοβολευτηκαν και αυτο αντικατοπτριζεται και στη μουσικη τους…
Γκε-γκε;;

:-s Εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου? Στο μονο που βλεπω να βοηθησαν τα χρηματα ειναι στην παραγωγη (13 εκατ.:!:slight_smile: του Chinese Democracy με σκοπο ενα αρτιο και οσο το δυνατον καλυτερο αποτελεσμα που κατα τη γνωμη μου δικαιωθηκαν.

Σχετικα με το σταριλικι, ο AXL με τη σταση του στα media εχει αποδειξει ποσο ΑΝΤΙ-σταρ είναι, να γυριζε κανενα reality οπως ο Οζζυ να συμφωνησω.

Και εμενα μου αρεσε το Chinese Democracy. Αξιζε την αναμονη.
Ο Ozzy ειναι απο αλλο ανεκδοτο(και μαριονετα της Sharon)!!! Αλλα,συνεχεια,ακομα και σε αυτο το reality που ολοι κατακρινουν,εξεφραζε την ευγνωμοσυνη για οσα εχει και παντα ανεφερει απο που ξεκινησε. Μπορει να ειναι παμπλουτος(ο πιο πλουσιος solo καλλιτεχνης στο metal),αλλα ποτε δεν το επαιξε “βεντετα”,σαν τον Axl…