Guns Ν' Roses

Δηλ ρε βιτριολ, ο Αξλ ειναι βεντετα επειδη πχ δεν βγαινει να μιλησει στα media και επειδη ξερω 'γω δεν γουσταρε να παει στην τελετη για την ενταξη της μπαντας στο R’n’R Hall Of Fame? Ισα ισα, αν ΕΝΑ πραγμα αξιζει να αναγνωρισουμε στον Αξλ, περαν του μουσικου του ταλεντου και της τρομερα αναγνωρισιμης φωνης του, ειναι οτι ειναι πραγματικος αντι-σταρ, που εχει γραμμενα στα cojonas του τα media, τις συνεντευξεις και τα λοιπα παπατζιλικια, και απλα βουλωνει στοματα παιζοντας 3 ωρες λαϊβ στα 50 του και οντας χοντρος σαν βουβαλι. Μην λεμε και μαλακιες.

Εγω δεν τον αμφισβητο για το ταλεντο του! Αντιθετως πεταω την σκουφια μου!! Αλλα ολα αυτα τα “αντι-σταριλικια” δεν κανουν παντα καλο σε εναν καλλιτεχνη οσον αφορα την σχεση του με τους fans.Εννοειται οτι τα σταριλικια/ποζεριλικια ειναι εμετικα,αλλα και τοσος εγωισμος πια,σαν του Axl,δεν ειναι και οτι καλυτερο…
Για αυτον ακριβως τον εγωισμο ολοι του εχουν γυρισει την πλατη(τυπος,fans μουσικοι)…

Για την τελευταια προταση σου: Ο τυπος θα εγλυφε ΠΟΟΟΟΟΟΟΛΛΕΣ κωλοτρυπιδες για να ψησει τον Αξλ να κανει μια τηλεοπτικη εμφανιση, μια συνεντευξη, να παρουσιασει κατι κλπ. Ο κοσμος και οι fans μια χαρα πηγαινουν στα shows των Guns. Οι μουσικοι, αν αναφερεσαι σε νεους μουσικους, τοτε καθολου δεν θα τους χαλαγε να παιξουν διπλα στον Αξλ (οπως δεν χαλαει καθολου και τα νυν μελη της μπαντας) ενω αν μιλας για τους παλιους, ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ και πρωτος απ’ ολους ο αρχικραχτης του ο Slash, μονο πιπα δεν του 'χουνε παρει για να κανει το reunion.

Ok, το “ζήσαμε” κι αυτό! :bow2: 14 Years μετά από…21 χρόνια ζωντανά με τον Izzy και τον Axl στην σκηνή!
:bounce: :respect:

Βαλτε και το βιντεο Guns N’ Roses (with special guest Izzy Stradlin) @ O2 Arena London

Παντως επειδη η καραμελα του reunion εχει λιωσει 500 φορες και επισης η κασετα περι reunion εχει παιξει 500 φορες χωρις αποτελεσμα,εμενα μου αρκει κ μονο που ο Ιzzy και ο Duff διατηρουν καλες σχεσεις με τον Axl και εμφανιζονται σε 1-2 τραγουδια ως guests που κ που,μακαρι κατι τετοιο να γινοταν κ για τον Slash…

Όχι ο Izzy.

Ο οποιος Izzy ειναι και ο ΜΟΝΟΣ απο την παλια συνθεση με τον οποιο ο Axl εχει τοσο καλες σχεσεις, και μπορεις να πεις οτι ειναι φιλοι…γι’ αυτο και εχει ανεβει στη σκηνη με τη νεα μπαντα τοσες φορες…

Ελα ρε Izzy αρχοντα…ασχετο…ο Axl εδω δεν φαινεται πολυ αδυνατος?

Γιατί, ήταν ποτέ …χοντρός? :stuck_out_tongue: 8O :stuck_out_tongue:

Όντως φαίνεται να επανήλθε! 8)

Λοιπον, η γνωμη μου για τους G’n’R ειναι η χειροτερη δυνατη.

Αυτο, καθως παροτι εγραψαν ενα αλμπουμ οροσημο σαν το Appetite For Destruction και παροτι τους ακουγα πιο πιτσιρικας, η πορεια και το attitude τους ερχεται κοντρα σε καθετι με το ροκ ‘ν’ ρολλ, οπως το εχω στο μυαλο μου για να αποτελει την αγαπημενη μου μουσικη.

Απλα, το αναφερω, βεβαια, γιατι δε γραφω αυτη τη στιγμη ως χεητερ, αλλα μου δημιουργειται μια απορια που θελω να εκφρασω.

Μιλαμε, λοιπον, για μια μπαντα, η οποια ειναι εδω και 19 χρονια σχεδον νεκρη απο καθε αποψη.

Φωτεινες εξαιρεσεις ενας δισκος (στα 19 χρονια) και τα καλα (απο οσα λενε οσοι τους εχουν δει) λαηβ που δινουν τελευταια ως μπαντα του βλακα του Αξλ, οταν θυμαται, βεβαια, να βγει στη σκηνη.

Σιγουρα, (καλως ή κακως) μιλαμε για μια θρυλικη μπαντα, αλλα μου κανει εντυπωση που ο μυθος αυτης της μπαντας συντηρειται (εστω κι αν εγω θεωρω οτι απλα φυτοζωουν, δεν εχει σημασια).

Βασικα, (και τωρα ερχομαστε στο ποιντ του ολου ποστ) περισσοτερο αξιοπεριεργο ειναι για μενα οχι οτι η μπαντα αυτη καθ’ αυτη συντηρειται, αλλα οτι εξακολουθουν οι οπαδοι της ή και οι μουσικοφιλοι να ασχολουνται τοσο μαζι της.

Κι αυτο μου κανει εντυπωση, οχι επειδη δεν το αξιζουν, καθως προκειται για μπαντα-θρυλο, αλλα επειδη (οπως προειπα) προκειται για μια νεκρη μπαντα που εδω και 19 χρονια το σημαντικοτερο που εχει να επιδειξει ειναι ψευτικες φημες για επανενωση (δε μειωνω το δισκο που βγαλαν, απλα το θεωρω κατι λιγοστο για το διαστημα αυτο), της οποιας τα μελη εχουν κανει καθε ειδους καραγκιοζιλικι.

Και, τελικα, οι οπαδοι ασχολουνται με γεγονοτα του στυλ “ο ενας ειπε αυτο για τον αλλο” ή “το ταδε πρωην μελος επαιξε ενα τραγουδι μαζι με τους G’n’R στο ταδε gig” (και για κατι τετοια μου 'ρθε να κανω το ποστ) …19 χρονια μετα.

Ολα αυτα τα αναφερω και θα 'θελα οσοι ειστε οπαδοι να μου λυσετε αυτη την απορια, επειδη και ενθερμος οπαδος της μπαντας να ημουν, πιστευω οτι απλα θα ειχα κουραστει και εν ετει 2012 θα ειχα κατι καλυτερο να κανω και, προφανως, να ακουσω.

Σαν αδέρφια είναι ρε με τον Axl, ήταν συμμαθητές από παιδιά, ο Izzy κάποια στιγμή δεν άντεξε το τσίρκο που είχαν γίνει οι Guns και αποχώρησε, no hard feelings, όποτε τον έχει χρειαστεί ο Axl και τον έχει καλέσει ο φίλος του ο Izzy είναι δίπλα του.

Χαχα πολύ συγκινητικλό ήταν αυτό! :stuck_out_tongue:

Αν θελεις να σου μιλησω ως φαν της μπαντας, εχει να κανει με το οτι τελικα τα τραγουδια ειναι αυτα που μετρανε και οχι το attitude, οι κοντρες, οι αποχωρησεις, τα ροκσταριλικια και τα ρεστα. Οι Guns εβγαλαν ενα δισκο-υμνο στην αλητεια το 1987, σε πληρη κοντρα με το glamour και τη λακ των υπολοιπων sleaze συγκροτηματων, και μετα απο 4 χρονια κυκλοφορησαν 2 διπλα αλμπουμς με πιο grand-πειραματικα κομματια αλλα επισης hard rock to tha bone και εξισου γαμηστερα, και εχουν κερδισει τις καρδιες πολλων ανθρωπων.

Αν θελεις να μιλησω λιγο πιο αποστασιοποιημενα, οι Guns αντικειμενικα ειναι η πιο “διαβοητη” μπαντα παγκοσμιως και η μπαντα με το μεγαλυτερο hype πισω της. Το οτι τεραστιος αριθμος των οπαδων της δεν την ειδε ποτε με την κλασικη της συνθεση, κανει τους fans κατα κυριο λογο να ζητανε σαν τρελοι ενα reunion, η καποια νεα δισκογραφικη δουλεια. Τα καραγκιοζιλικια των μελων, επισης, αφορουν κατα κυριο λογο τα παλια μελη, τα οποια ξεροντας οτι με μια και μονο reunion περιοδεια θα εχουν λεφτα και για τα τρισεγγονα τους, μονο πιπα δεν εχουνε παρει στον Axl εδω και τοσα χρονια (εξαιρεση ξαναλεω ο Izzy). Τελος, το ολο στιλ του Axl και συγκεκριμενα η σταθεροτητα που τον διακρινει εδω και χρονια στις αποψεις του, το οτι δεν πουλαει τη φατσα του συνεχεια σε τηλεορασεις και media, και το οτι ειναι αρκετα ιδιοτροπος και εχει κραξει ουκ ολιγες φορες το συστημα (πχ Get In The Ring) προκαλωντας μετα το θαψιμο του, εχει συμβαλλει στην ολη κατασταση του τωρα.

Ακομα κι ετσι να 'ναι (αν και συνηθως για μενα το να μου εμπνεει σεβασμο καποιος ειναι σημαντικο), ειπα αυτο ακριβως.

Πως ο,τι και να βγαλαν (που 3 δισκοι εδω που τα λεμε δεν ειναι και μεγαλη ποσοτητα, ασχετα απο την αξια τους) ειναι μουσικα ΝΕΚΡΟΙ εδω και 19 χρονια.

Δηλαδη και μουσικα δεν μπορω να το καταλαβω.

Παρενθεση, γιατι δεν ειναι αυτη η συζητηση μας, αλλα χωρις παρεξηγηση, απλα, γελαω.

Ο Αξλ κραζει το συστημα ως τι;;; Ως ζαμπλουτος ροκ-σταρ που ολη του τη ζωη τα γαμησε ολα (εκμεταλλευομενος σιγουρα το ταλεντο του) και γραφει στον πουτσο του και τον τελευταιο φαν των G’n’R;;;

Οι μονες σταθερες που κρατησε ολα τα χρονια ειναι το να μη θελει να κανει επανενωση (και μαγκια του, γιατι μπορει), αλλα και τα καραγκιοζιλικια του, δυστυχως.

Αδιαμφησβητητα. :wink:

Νταξει η ποσοτητα στους δισκους δεν εχει να κανει με την ποιοτητα. Ποσες μπαντες που εχουν κανει ενα δισκο μονο η ενα EP ακομα, τις προσκυναμε? Το μουσικα νεκροι εδω και 19 χρονια, ειναι υποκειμενικο, γιατι το Chinese Democracy σε αλλους αρεσει, σε αλλους οχι. Τελος, για τον Axl, το οτι εβριζε τους δημοσιογραφους και τα media ΝΑΙ αποτελει ενδειξη οτι εκραζε το τοτε συστημα. Και να μην πιασουμε κομματια τυπου “Civil War” ας πουμε. Το οτι ηταν ζαπλουτος ροκ σταρ δεν του αφαιρει το δικαιωμα να εχει αντισυμβατικες-επαναστατικες οπως θελεις πες τις, αποψεις, η να κραζει. Και ο Κροποτκιν, ηταν πριγκιπας στη Ρωσια. Τελος, αν ειχε γραμμενο στην πουτσα του τον τελευταιο φαν των GN’R, δεν θα επαιζε τριωρα lives με ολους τους υμνους της μπαντας.

Μα, νεκροι ειναι, ειτε βγαζαν το Chinese Democracy ειτε οχι, οπως εγραψα και παραπανω.

Η μπαντα αυτη φυτοζωει εδω και χρονια λογω ανυποστατων φημων για επανενωση κι οχι επειδη εβγαλε ενα αλμπουμε σε 19 χρονια.

Στο αλλο που λες, σιγουρα μετραει η ποσοτητα κι οχι η ποιοιτητα, αφου ο καταλογος με μπαντες με μικρο αριθμο κυκλοφοριων που εμειναν στην ιστορια ειναι αμετρητος.

Απλα, ολες αυτες τις μπαντες (μερικες ειναι και αγαπημενες μου, πχ οι Joy Division), καποια στιγμη η ιστορια τις προσπερνα και μενουν στη δισκοθηκη σου για να ακους τα διαμαντια που εβγαλαν ΤΟΤΕ.

Και για μενα η ιστορια εχει προ πολλου ξεπερασει τους G’n’R για να ασχολειται ο κοσμος με το τι κανουν ΤΩΡΑ.

Τελος, ειλικρινα δεν μπορω να παρω στα σοβαρα οτι ενας ροκ-σταρ τυπου Αξλ ηταν με καποιο τροπο κοντρα στο συστημα.

Ναι ε?Όταν το κάνει ο Αλαβάνος όμως όλοι κοκοκο![SPOILER]:p[/SPOILER]

Οι Guns είναι από τις μπάντες που έγραψαν ιστορία. Ήταν ίσως η μόνη μπάντα μετά τους Stones που άγγιξε έστω και για λίγο την ουσία του rock n roll.

http://ultimateclassicrock.com/guns-n-roses-barred-fan-from-wearing-slash-t-shirt-at-london-show/

Ομορφιά!Προσέχτε τι φοράτε όσοι πάτε στις συναυλίες τους.

παπαροπαπαροι

η πρωτη μπαντα που αγγιξε την ουσια του rock n roll ηταν καθαρα αυτη του Bon Scott και της παρεας του.

τι rolling stones και πιπες μ ειπες.

μετα κατ εμε πηγαινουν οι ζεπελιν

αλλα στοουνς και guns μπααααααα

hopeto απορω ποιος πληρωνει για να υποστηριξει αυτον τον κομπλεξισμο.