Guns Ν' Roses

Ντον,πρόσεχε τι λες για τους Στόουνς…:roll:

ητανε σοφτ.

οτι και να λες.

Eυτυχως, τοτε, (και για τους δυο μας, προφανως) εχουμε πολυ διαφορετικη αποψη για το τι και τι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ειναι ροκ ‘ν’ ρολλ. :wink:

αν όντως το εχει κάνει αυτό o axl, μιλάμε για νεο χαμηλό.
σκατά στα μούτρα τους

εγω θα συμφωνησω με τον Ντον.

παντα απορουσα πως γινεται να λεμε οτι οι Stones και οι GnR εχουν προσφερει περισσοτερα απο καθε αλλη μπαντα. ειδικα στο θεμα GnR εχω ιδια αποψη με τον iron ari. αφηστε που θεωρω και απολυτως υπερεκτιμημενο τον Slash σαν κιθαριστα

Σοφτ…?Εννοείς είχανε “μαλακά” τραγούδια?

κοιτα(προς τα που)

απλα συνδεω την απαντηση μου με το θεμα rock n roll .

στοιχειο που αντιπροσωπευει την εκτονωση

προσωπικα,οι στοουνς ειναι μια μπαντα συμβολο της ροκ και επισης οπως ειδα και ενα ποστ του αναφλεκτορα μαλλον οι στοουνς κατεχουν την θεση της πιο διαβοητης μπαντας.

πολυ καλα τραγουδια,προσεγμενα,σε υφος “τα κακα παιδια” απο λυρικη μερια και πολυ πιασαρικες κιθαριστικες συνθεσεις και φτιαγμενα με ψυχη.

αλλα οταν λεμε τα κακα παιδια,sex drugs and rock n roll οι ac/dc του 70 κυρίως ραπιζουν ραχοκοκκαλιες.

και κανοντας μια τετοια συγκριση ναι οι στοουνς εχουν πιο μαλακα τραγουδια.


http://ultimateclassicrock.com/guns-n-roses-threaten-walk-out/

ο τιποτας νομιζει πλεον οτι ειναι diva.

πρεπει να σταματησει ο κοσμος στα live μπας και αλλαξουν λιγο attitude

Ο ορισμός του “κακά παιδιά” είναι οι Rolling Stones.Oι AC/DC μπροστά τους είναι γατάκια.Αν εξαιρέσουμε τον αλητάμπουρα Bon Scott και τις κραιπάλες αυτού και του Malcolm Young κυρίως,τι???

Οι στόουνς τραβάγανε μαχαίρια σε DJ’s,σκοτώνονταν μεταξύ τους,"ανακουφίζονταν από θάνατο μελών τους γιατί τους έβγαζαν από την δύσκολη θέση να τους απολύσουν.Προκαλούσαν στιχουργικά με θέματα που κανείς (σχεδόν) δεν τολμούσε να πιάσει εκείνες τις εποχές.

Κατά τ’άλλα η βαρύτητα αυτή καθαυτή ας πούμε, πρέπει να βγάζει εκτός και τον Chuck Berry ή τον Carl Perkins.Για να μη μιλήσω για Elvis.

Δεν πιάνω ίσως ακριβώς τον συλλογισμό σου,τι να πω.

μουσικα με πειθουν περισσοτερο.

Για τον Slash συμφωνω…μελωδικος, αλλα αυτη η ρημαδοεισαγωγη του Sweet Child O’ Mine ακομα κλαιει απο τις φαλτσαδουρες του οταν ητανε λιαρδα και high…απλα ολη η πιτσιρικαρια της ηλικιας μου τον εχει για θεο και δεν ξερω γω τι.

οι ΑC/DC είναι ίσως η πιο βαρετή μπάντα στην ιστορία. Επίσης αλλο rn’r και άλλο εκτόνωση (σημείωση ότι χρησιμοποιώ τον όρο ροκ εντ ρολλ με την έννοια του μη μουσικού ύφους (αν και οι Στοουνς [I]έχουν[/I] rock n roll τραγουδια). Τώρα για τον Σλας, θεωρώ ότι στους Guns κάτι έγραψε, αλλά ο Izzy ήταν η καρδιά της μπάντας (μαζί με τον Axl).

ρε φιλε δε μπορει να λες βαρετους τους ac/dc…

οσο ψαγμενος να ειναι καποιος οσο και να θες νεα ακουσματα ,οταν ακους ac/dc ανεβαινεις θες δε θες…

ολα τα τραγούδια τους μου ακούγονται ίδια και ποτέ δεν μου άρεσαν τα σόλο τους. Αλλά γούστα είναι αυτά.

το atittude των AC/DC ηταν πολυ πιο ροκ ν ρολλ απο τους Roses. οσο βαρετοι και αν γινονται απο 2 ωρες και μετα. αλλα αν εχεις ορεξουλες κωλοχτυπιεσαι μια χαρα. επι της ουσιας καμια απο τις 2 μπαντες δεν εχει καποιο βαθος. το υφος των GnR παντως και η “αλητεια” μου εκανε λιγο εως πολυ φεηκ μπροστα στον Bon Scott.

ρε σοβαρευτείτε λίγο. δε γίνεται να σκέφτεστε τη σύγκριση bon scott - axl rose και γενικά guns n roses σε θέμα αλητείας. οι gnr ας πάρουν τα κουβαδάκια τους και αλλού.

Μιλάμε για το μεγαλύτερο αλητάμπουρα της μουσικής που πάτησε το πόδι του στο πλανήτη

τωρα μιλαμε σωστα.

Ας μην είχε πεθάνει ο Scott και θα σου έλεγα αν θα τον είχαν τώρα ολοι ως θεό. Επίσης, την εποχή του AFD οι Guns δεν ήταν καθόλου fake. Οι μόνοι που τους τρώνε όλους τους άλλους λάχανο είναι ο Richards και η παρέα του.

Νομίζω ότι θα με φάει:p

No fucking way!!!