Guns Ν' Roses

Περα απο τον μεγαλυτερο αληταμπουρα,μιλαμε και για τον μεγαλυτερο μαλακα(αλλα ταλαντουχο). Στην τελευται συναυλια των GnR δεν επετρεπε στους θαυμαστες του να φορανε T-shirts με τον Slash!!! Τετοια ντεμεκ εχθρα!!! Ελεος.

ναι αναφερθηκε παραπανω.

το αληταμπουρας στον Μπον δεν πηγαινε?με θετικη εννοια σαφως.

^^ Ναι,στον Bon.

Βρε ας λετε οτι θελετε για Bon Scott κτλ κτλ, ωστοσο εδω μιλαμε για τοπικ GnR.

Εχτες γυρισα απο Λονδινο - ημουν κ στις δυο συναυλιες μεσα, κ οποιος μπορει να μου αναφερει συγκροτηματα σημερα που κανουν 3ωρα σετ να ερθουν να μου το πουν…
Φωνη κομπλε, σοου φοβερο, ηχος που αγκιζε την τελειοτητα.
Μπορει να ειναι 50αρης, κωλοεγωιστης κ μαλακας, το να αμφισβητει ομως καποιος την μουσικη του ποιοτητα (συνθετικα κ στιχουργικα) ειναι τραγελαφικο.

Οσον αφορα την κουβεντα για το ποιο συγκροτημα ειναι πανω απο το αλλο, εγω δεν θα αναφερω ποιος ειναι τι, απλα θα πω κατι που μονο οσοι ειναι πανω απο 35-37 (no offense για τους μικροτερους) εδω μεσα θα το καταλαβουν :

Οσα χρονια ζω, αυτο που εγινε οταν βγηκαν αυτα τα 5 τσογλανια στο MTV με το βιντεο του PC (ξερω ηταν το 2ο τους απο το AFD μετα το WTTJ) δεν το εχω ξαναζησει εως τωρα, κ πιστεψτε με ασχολουμαι με την μουσικη εκ βαθεως κ ανελλειπως. Το βιντεοκλιπ παιζοταν πανω απο 10 φορες την ημερα, μιλαμε για παρανοια.

Αυτα

φωνη κομπλε???

εχω δει κατι βιντεο και η ομαδα δε τραβαει…

Για πολλα μπορεις να πεις , αλλα οχι για αυτο
Η ομαδα τραβαει και με το παραπανω.

Αντε λιγες μερες ακομα για να τους δω για 4η φορα

ε αυτο δε λεει κατι για την παραπανω κουβεντα παντως

ε…αφου πουλουσε.

Παίδες, 2-3 επισημάνσεις…

Δεν έχει σημασία, κατ εμέ, ποιος την έχει πιο μεγάλη - την αλητεία εννοώ :stuck_out_tongue:
Δεν είναι αυτό το μέτρο σύγκρισης όταν μιλαμε για μουσική. Όταν πρωτοξεκίνησαν, όλοι αυτοί, ήταν μέσα στην αλητεία. Σήμερα πάντως ΟΛΟΙ είναι εκατομμυριούχοι, και αυτό δεν αλλάζει…απο εκεί και πέρα, ο καθένας γουστάρει όποιον του κάνει κλικ.

Η αντικειμενική αλήθεια είναι ότι σήμερα, ο Axl και η παρέα του παίζουν 3 ώρες εκπληκτικά! Μην κρίνετε από βιντεάκια στο youTube. Αν δεν το έχετε δει από κοντά, απλά μην κρίνετε…Και επειδή έχω βρεθεί να τους δω από κοντά, πιστέψτε με, μόνο μαλάκας δεν είναι ο Axl με τους οπαδούς του. Μιλάει με όλους όσους τον πλησιάσουν, βγάζει φωτογραφίες και γενικά είναι πολύ ευγενικός.
Το θέμα με τα μπλουζάκια του Slash ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ. Τελεία.

ΥΓ: η φωτό στην προηγούμενη σελίδα, δεν είναι ο Axl. Ελπίζω να το ξέρετε αυτό :stuck_out_tongue:

Έχοντας ζήσει την περίοδο 87-89, το AFD πουλούσε, όντας όμως ντεμπούτο! Η τρέλα που υπήρχε τότε, δεν ήταν ούτε ούτε διαφημιστικό κόλπο, ούτε “στημένο” Ήταν απλά τρέλλα!8O

Μα τι λες, αφού το έγραψε το rocking :!:

Γνωρίζω πως δεν υπάρχει ιδιαίτερο νόημα να σου απαντήσω, αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω γιατί το κάνεις.

Η είδηση υπάρχει σε πάρα πολλά (αξιόπιστα) ξένα sites και πιθανολογώ πως το ξέρεις.

Όπως και να έχει, κανείς δε φαίνεται να μπορεί να αλλάξει άποψη σε κανέναν για τους GNR και τον Axl Rose. Μόνο κουραστικό γίνεται.

Να βάζατε την πηγή, να έλεγα πχ “το έγραψε το blabbermouth”.

Δεν ξέρω πού υπάρχει η είδηση γιατί δεν διαβάζω κανένα σάητ για τέτοιου είδους ειδήσεις, ακριβώς επειδή τα θεωρώ όλα αναξιόπιστα. Είδα πάνω δεξιά στο φόρουμ τον τίτλο και είπα να ρίξω μια ματιά για να μάθω τελικά ότι επρόκειτο για την “αποκάλυψη ενός οπαδού”.

Κουραστική είναι η εμπάθεια που έχεις εσύ και κάποιοι άλλοι στο σάητ για τους GnR. Είπαμε είναι μαλάκας ο Αξλ, δεκτό και κατανοητό, τέλος. Το να ασχολείστε κάθε δυο μέρες με φήμες γι’ αυτούς είναι γελοίο.

Έχουμε μεγάλη εμπάθεια, η αλήθεια είναι. Εγώ προσωπικά απεριόριστη. Άλλη δουλειά δεν έχω…

Αν θες να κρίνεις κάτι, καλό είναι να το ψάχνεις λίγο καλύτερα. Φιλικά.

Πηγή 1.
Πηγή 2.
Πηγή 3.
Προφανώς υπάρχουν κι αλλες αλλά δεν έχει νόημα.

εμπάθεια :!:

  • κυνήγι αναγνωσιμότητας = killer combination

…είπε ο άνθρωπος που γράφει και διαβάζει μόνο φόρουμς…

με κάλυψες. απλά δεν είμαστε μονο εμείς εμπαθείς, είναι κ κάτι άλλα site τύπουclassic rock κτλ

Συμφωνω σε ολα :wink:

Οσον αφορα το θεμα με τα μπλουζακια απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,
Ειδικα την πρωτη μερα καθομουν στο block 109, που ειναι το σημειο ακριβως πανω απο την εισοδο-εξοδο του κοινου στην αρενα. Πολυ ψεμα.

υγ : Κ εγω να ειχα site καθε μερα για τους Guns θα εγραφα προκειμενου να εχω μεγαλη επισκεψιμοτητα κ να τα παιρνω απο τις διαφημισεις…[Steven Adler κ ετσι]

Επειδη ξεφυγαμε, σκαστε :stuck_out_tongue: και κουμπωστε κανα “November Rain” στο στερεο-pc-μπ3, βαλτε καναν Ιακωβο Δανιηλ με εναν το πολυ παγο και νιωστε τι σημαινει Guns N’ Fucking Roses.