Guns Ν' Roses

Μαλλον μας κανει πλακα ο rose,που ξαφνικα θυμηθηκε να δωσει δημοσια συνεντευξη,να απαντησει σε ερωτησεις και να αποκαλυψει οτι εχει στα σκαρια νεο υλικο που τα ακουσαν slash/duff και τους αρεσαν(απο CD 2 μηπως?) και οτι συζηταει με angus για νεο υλικο με AC/DC.Eιπε οτι κανει φωνητικη με δασκαλο.

Καθοτανε για 20 χρονια και μαλακιζοτανε για να ερθει στα 54 του να τα κανει ολα πουτανα?:lol::stuck_out_tongue:

Δικιο εχεις.Απο την αλλη , δεν με χαλάει καθόλου μα καθόλου που “ζωντάνεψε” …

Ποιον χαλαει? Εστω και αν ολα γινονται για τα φραγκα,θα δουμε νεο υλικο με το παρον line up και ο AXL θα εχει βουλωσει καποια στοματα με την αποδοση του σε GNR/AXL/DC

Steven Adler χθες για 2 κομμάτια.

O Ferrer δεν μ’αρεσει και καποια κομματια τα χαλαει,ο adler μαλλον για μια ξεπετα τον φερανε για να μην μεινει και αυτος παραπονεμενος.Ο Izzy εχει περιεργη συμπεριφορα και δεν εμφανιζεται.

Το όνειρο μου πραγματοποιήθηκε. Είδα το αγαπημένο μου συγκρότημα το Σάββατο που μας πέρασε στο Νιου Τζέρσεϊ.:)Η καλύτερη μέρα της ζωής μου.:smiley:

:thumbup: =D>

Μπράβο και πάλι μπράβο!!! =D>

Άλλοι λένε μεγάλα λόγια (όπως εγώ που έλεγα ότι “ας γίνει reunion και πάω μέχρι την Ανταρκτική να τους δω” και μετά είπα “αστο μωρέ, ας περιμένουμε μήπως μαζευτεί κι ο Izzy κι ο Steven”) κι άλλοι κάνουν πράξεις!

Επίσης να πω:

  1. Ότι με έχει καταπλήξει ο Axl, ο οποίος αποφάσισε να χάσει 10 κιλά και 20 χρόνια. Δεν το περίμενα προσωπικά τέτοιο comeback.
  2. Ότι η διάθεση και η χημεία φαίνεται φοβερή.
  3. Κι ότι τα κομμάτια του Appetite πρέπει να τα παίζει ΜΟΝΟ ο Steven Adler. 2 εμφανίσεις και φάνηκε πόσο σημαντικό ήταν το drumming του σαν συστατικό του Καλύτερου Rock Δίσκου Όλων Των Εποχών. :wink:

:smiley: :roll:

Για τον Steven θα συμφωνήσω!! Ο Frank προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να φτάσει τον Adler. Σίγουρα θα το 'θελα πολύ να δω και τους 5 μαζί ( μαζί με Izzy και Steven ) αλλά πάλι μόνο πού είδα στην ίδια σκηνή Axl και Slash μετά απο 23 χρόνια, αυτό ήταν το τοπ :):smiley: :roll::bounce::band:

Δε θέλω να υποτιμήσω τον Frank Ferrer, τεχνικά είναι μάλλον καλύτερος drummer από τον Stevie. Αλλά είναι πιο “Matt Sorum”, πιο οδοστρωτήρας, πιο ταιριαστός για να παίζει Use Your Illusion και Chinese Democracy κομμάτια.

Το Appetite είναι άλλο φρούτο κι εκεί το groove που δίνει στα κομμάτια ο Steven είναι μνημειώδες. Χωρίς αυτόν θα ήταν άλλο άλμπουμ, βασικά αυτό το άλμπουμ πρέπει να το παίζουν μόνο οι original 5. Είναι κάτι σαν τον Bill Ward και τους Sabbath, η μαγεία του ήχου τους οφείλεται και στην ιδιαίτερη - κι όχι “σωστή” τεχνικά - αντίληψή του για το χρόνο.

Αλλά έχεις δίκιο, το να βλέπεις Axl/Slash/Duff πάλι μαζί είναι πολύ μεγάλο πράγμα! Φαίνεται τόσο… σωστό!

Ναι ο Matt θεωρώ είναι ανώτερος και από τον Frank και από τον Steven απο τεχνικής απόψεως… Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε τώρα είναι να ευχηθούμε να έρθουν Ευρώπη να τους απολαύσουμε και εδώ :)8)

Καπου διάβασα οτι θα συνεχισουν συναυλίες και το 2017 οποτε σιγουρα θα ερθουν Ευρώπη.
Το αν θα περάσουν απο εδω , ειναι αλλη ιστορία.

GUNS N’ ROSES’ North American ‘Not In This Lifetime’ Stadium Tour Sold Over Million Tickets

Απολυτα πετυχημενη η περιοδεια του reunion,ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι ο izzy δεν εχει εμφανιστει εστω για 2 τραγουδια,οπως εκανε ο adler,ο οποιος μονο με αυτα τα 2 κομματια που επαιξε,φανηκε η διαφορα απο τον frank.

Βάστα γερά Izzy!! Αν και του έχω δώσει πολλές ευκαιρίες μουσικά, δεν μ’αρεσει σχεδόν τίποτα απ’οτι έχει κάνει, νεροβραστα τραγούδια αλλά στην συγκεκριμένη φάση απλά respect, του βγάζω το καπέλο. Ελπίζω μόνο να κρατήσει χαρακτήρα και να μην με κρεμάσει σαν τα άλλα τα ξεπλυματα. If money talks then bullshit walks…Για να δούμε. Αν και εδώ κοτζαμ udo σε ντεμεκ περιοδεία " No more Accept" και καλά και τώρα βγαίνει και λέει θα ξαναπαιξω Accept αλλά με προϋποθέσεις!!! Izzy είσαι το τελευταίο προπύργιο!

:lol: Έχεις δίκιο, τον είχα ξεχάσει τούτον!

Το βασικό της συνέντευξης είναι η επιβεβαίωση του Axl πως οι Guns N? Roses έχουν ηχογραφήσει καινούργιο υλικό.

Ναι,αλλα παλι δεν καταλαβαμε γιατι ο izzy δεν ηρθε εστω σαν guest,κατι ψελισε ο Axl οτι ντεκεμ ειχαν συμφωνησει αλλα ο izzy εκανε κατι αλλο,δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος με τον izzy(ενω με τον Axl ε):stuck_out_tongue: κλπ.