Guns Ν' Roses

Τελικά η απάντηση ήρθε από τον ίδιο τον Izzy γιατί δεν συμμετέχει στο reunion.

Guns χθες ξεκίνησαν Ευρωπαϊκό τουρ με πρώτο λάιβ στο Slane, Ιρλανδία.

Αρχικά έχει πολύ φάση να βλέπεις αυτούς τους 3 ξανά μαζί. Ένα σετ απ’ το οποίο πραγματικά δεν έλειψε τίποτα (μόνο το Don’t Cry, χοχοχο) και διάρκειας 2μιση ωρών. Sold out με 83000 κόσμο, η μπάντα σε απίστευτα κέφια. Και έπαιξαν και Black Hole Sun για τον Κρις.

1 Like

Είμαι ο μόνος που ξενέρωσε με την ανακοίνωση που τελικά είχε να κάνει απλά με περισσότερες συναυλίες? Είμαι ο μόνος που θα ήθελε έναν Reunion δίσκο?

Έχω την εντύπωση ότι θα περιοδεύουν για καιρό ακόμα. Και ελπίζω όταν γεμίσουν (αρκετά) οι τσέπες τους να κάτσουν κάτω και να γράψουν κάτι.

Όταν βγήκε το Chinese Democracy υπήρχαν διάφορα σενάρια στο ίντερνετ για ηχογραφημένα τραγούδια εκτός αυτών του Chinese Democracy. Νομίζω ο χρόνος θα δείξει.

Το ευχάριστο είναι ότι φαίνεται να το διασκεδάζουν κι εκείνοι που είναι πάλι μαζί.

1 Like

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/18739067_10155489589944548_7642800209618027042_o.jpg?oh=13ee077b74dffce4e7cad7ad82c84e1b&oe=59A9CFC7
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18813437_10155489589954548_4043574472771331648_n.jpg?oh=cf33ad8957b4556be1f7615298cce215&oe=59AD8F00

3 Likes

Εν τω μεταξύ τεράστια ανακρίβεια από το άρθρο:

“It’s been almost 10 years since Axl Rose, Slash and the gang released their last record, Chinese Democracy.”

Ο Slash και κατ’ επέκταση ο Duff δεν ήταν μέλος της συμμορίας (gang) και δεν συμμετείχαν στο Chinese Democracy.

Οτι να ναι,ρεπορταζ του κολου,καραγκιοζ μπερντε.

http://straightonmusic.com/2017/07/guns-n-roses-isopedwsan-emporika-thn-pop-mesa-sto-2016/ οι τύποι έχουν χεστει στα φράγκα

Άρα το ριγιούνιον πέτυχε τον στόχο του.

2 Likes

Εννοείται ρε για αυτό άλλωστε έκαναν και το reunion

1 Like

επισης πετυχε οτι εγιναν και πραγματικοι επαγγελματιες .

6 Likes

Καλά μην παίρνεις και όρκο απλά μεγάλωσαν πλέον δεν είναι 20αρηδες

Σήμερα παίζουν Νέα Υόρκη για τα 30 χρόνια του Appetite for Destruction. Υπάρχει η φήμη ότι η πεντάδα θα είναι και πάλι μαζί.

1 Like

Ελπίζω να μην με διαψεύσει ο Izzy και να τους γράψει κανονικά. Άσχετα όμως απο αυτό…

πόσο δισκαρα, μα πόσο δισκαρα το Appetite. Ονειρεμένο ντεμπούτο!

3 Likes

Απ τα καλύτερα ντεμπούτο στην ιστορία

3 Likes

Γιατί να μη πάει σήμερα;

Κοίτα, εκτιμώ και σέβομαι το πάθος και την καύλα των ανθρώπων που έχουν την ευκαιρία και την δυνατότητα να δουν ξανά την μπάντα live. Αν υπήρχε περίπτωση να ερχόντουσαν Ελλάδα, θα στριμωχνόμουν πολύ οικονομικά αλλά θα προσπαθούσα τα μέγιστα να καταφέρω να πάω. Όμως…

Αυτό δεν αναιρεί σε καμία περίπτωση στα μάτια μου ούτε το τι έγινε στο παρελθόν, ούτε τον τρόπο που έγινε και σίγουρα οι συνθήκες κάτω απο τις οποίες γίνεται αυτο το πετυχημένο reunion δεν μου αποπνέουν (προσωπικά μιλάω) υγεία. Τους έχω ικανούς να μην μιλιούνται μεταξύ τους ΚΑΝ. Την κόβω κομμάτια οτι έχουν μπει οι managαρεοι στην μέση και η όλη φάση μου βρωμάει πολύ.

Επέτειος λοιπόν του Appetite…Και? Γιατί πρέπει να πάει ο Izzy? Τι ανάγκη έχει απο ολη αυτην την ιστορία? Πέρα απο το χρηματικό ετσι? Αλλα αν υπαρχει ενας (εστω και ένας!) καλλιτέχνης που δεν βάζει τα χρήματα πανω απο αξιοπρέπεια και αρχές, γιατι αυτο θα πρέπει να μας ξενιζει ή να μας φαινεται παραξενο? Αν παρουσιαστεί εστω και σαν guest θεωρω θα φανει καραγκιόζης. Αν είναι έτσι γιατι δεν συμμετέχεις σε όλη την περιοδεία ρε μεγάλε να τελειώνουμε. Από την στιγμή που για κάποιους δικούς του λόγους θεωρεί οτι δεν θέλει/πρέπει να παρει μερος σ’αυτο που γίνεται, τελειώνει εκεί. Τυγχάνει προσωπικά να με βρίσκει σύμφωνο ένας τέτοιος τρόπος σκέψης και κάθε παρέκκλιση απλά θα ενισχύει τον κανόνα και όχι την εξαίρεση: If money talks & bullshit walk, then we’re walking. Ειδάλλως γίνεσαι Udo που δεν θέλω μεν να συμμετάσχω στο reunion Accept αλλά κάνω περιοδεία παίζοντας μόνο τραγούδια Accept!! Μιλάμε για παράνοια του πράγματος!!! Κονομαω, ρίχνω και καμία μπηχτή για τους υπολοίπους και είμαι cool.

Αμ δε…

Δεν ειπα οτι πρεπει να παει. Αλλα αμα παει σημερα, δε θα καταπατησει και καμια αρχη του. Εχει ανεβει πολλες φορες στη σκηνη μαζι τους. Με τον Αξλ εχει μεγαλωσει μαζι. Ο συγκεκριμενος εχει δειξει πως γενικα κανει οτι του γουσταρει, οποτε, με 'γεια του και με χαρα του το αν θα παει.

1 Like

Νταξει το τουρ το έκαναν για τα λεφτά και λογικό άμα το σκεφτείς είναι τεράστιο όνομα και γεμίζουν στάδια. Αλλά στα live εμένα μου φαίνονται μια χαρά ιδιαίτερα η σχέση Slash/Axl τώρα το μόνο που δεν θέλω να δω είναι σταματήσουν έτσι χωρίς να βγάλουν ένα δίσκο γιατί πιστεύω ότι κάποια στιγμή πρέπει να γίνει και αυτό

Σαφέστατα και οτι γουστάρει κάνει και με γεια του με χαρά του. Το ότι για μένα ιδανικό θα ήταν να μην ανέβει επάνω μαζι τους δεν αναιρεί το γεγονός οτι σχεδόν το 90% των οπαδών τους θέλει κάτι τέτοιο.
Προσωπικά κολλήματα είναι αυτά, μη δίνεις σημασία :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes