Ο Gus G ειναι ο νέος κιθαριστας του Ozzy!

Ειρωνικά φαντάζομαι το έγραψε ο monster, και επιτυχημένα βέβαια, γιατί έχει καταντήσει αηδία να θεωρούμε οτιδήποτε τέτοιο εθνικό θέμα και καλά
Όταν πχ έχασε η ομάδα ποδοσφαίρου 1-4 από την αντίστοιχη τουρκική, μόνο που δεν έγιναν εθνικά δικάστήρια.
Στο θέμα μας πάλι, το ζήτημα πήρε για κάποιους εθνικές διαστάσεις…

Χτες στο eurobasket οταν σηκωσαν οι Σκοπιανοι τα πανό “Κick Hell-ass” και το αστερι της Βεργινας ενας δικος μας σηκωσε πανω που εγραφε “Εσεις ομως δεν εχετε Gus G”

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Δεν υπάρχεις ρε τόλκη, δεν υπάρχεις…

γιατι εχουνε καν Κατη; (ωραιο ακουγεται)

Ο Κατης ειναι πιο ιντελεξουαλ/αντεργκραουντ/τρου.
Εδω μιλαμε για εθνικη περιφανεια μωρε.
Μνημειο gus G στις θερμοπυλες και τα σχετικα

ειδα καποια απο τα βιντεακια του live που εγινε και δεν λεω πολυ καλο για τον GUS αλλα δεν μου αρεσε το γεγονος οτι αντεγραφε την σκηνικη παρουσια του υπερτατου κατα την αποψη μου ZAKK WYLDE…και αυτο γιατι δεν καταλαβαινω τον λογο αφου ο gus εχει το δικο του στυλ…δεν ξερω τι να πω…[-X[-X

Δυστυχως ξερουμε γιατι!!!8O

ΕΤΑΙΡΙΕΣ η ESP τον εβαλε να κραταει les paul και οχι το δικο του για να πουλησει λιγο,δικσογραφικες ηθελαν οτι εκανε…

Ο Gus G, θα παίξει και δεύτερο show ως κιθαρίστας του Ozzy Osbourne, αυτή τη φορά στο Sunset Strip Music Festival που θα πραγματοποιηθεί από 10 ? 12 Σεπτεμβρίου στο House Of Blues!

Καλυτερα να παιζει με την δικη του κιθαρα παρα με les paul.:stuck_out_tongue:

αντε να ερθουν κ απο τα μερη μας!!!

Eπισης θα ηταν καλο να παιζει με το δικο του στυλ και οχι να κανει τον Ζακκ σαν τον Μητσικωστα…αλλα για να παιξεις με δικο σου στυλ,πρεπει να χεις κιολας…ουπς…μου βγηκε αυθορμητα,σορρυ για την ανθελληνικη παρεμβαση πατριωτες.

Εντιτ!

ΧΑΚΟ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΡΕ!

Ε πρωτο live του ηταν με τον οζζυ ετσι,λογικο να υπαρχει ακομα το φαντασμα του wylde εκει γυρω…:stuck_out_tongue:

καλα ο ozzy κατι παραπανω απο τραγικος πλεον…π.χ. εδω…http://www.youtube.com/watch?v=8PTnvzELrbA&feature=related

ασε μας ρε κομπλεξικε Ελληνα.
μη δεις να μεγαλουργει καποιος Ελληνας κατευθειαν να τον φας.
Ο Οζζι ακομα και τωρα που δε μπορει να περπατησει,ακομα και τωρα που δεν μπορει να μιλησει,ακομα και τωρα που δεν μπορει να τραγουδισει ειναι ο μεγαλυτερος ολων.Ειναι τιμη και το μεγαλυτερο κατορθωμα να παιξεις διπλα του.Φαντασου τι θα ηταν να επαιζες διπλα του οταν ηταν ακομα ζωντανος.

Ακου εκει “ειναι οτι σπουδαιοτερο εχει καταφερει ελληνας μουσικος στο μεταλ”.
Ακου τι ειπε το μπετο.
Ο πανασχετος.

υ.γ Χακο Καλο βραδυ

Δν νομιζ πως το εννουσε ετσι.lol

Καληνυστα χακο

Πρεπει να εχεις προσωπικα με τον gus εσυ δεν εξηγειται αλλιως τετοιο μενος και χολη. :?

Ο οζζυ και 400 χρονων να γινει,οσο και να ξεφτιλιστει ακομα θα ειναι ο οζζυ,οταν θα φτασουν καποιοι αλλοι που μπορει να καλυτεροι και απο αυτον να ειναι εστω και για μια βραδια κιθαριστες του οζζυ τοτε ας βγουν να πουν οτι θελουν.

Απο εκει και περα ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε,εδωσε λεφτα στο ταδε περιοδικο για να τον διαφημισουν και ενα καρο μαλακιες,καλα εκανε αν ειχε και εδωσε,ουτε εμενα θα ρωτησει ουτε εσενα, ουτε κανενα,ουτε ο πρωτος ηταν αν εκανε κατι τετοιο ουτε ο τελευταιος θα ειναι.

Δεν μπορω να το καταλαβω γιατι απο καποιους εχει δημιουργηθει ενα κλιμα αντιπαθειας και… ο πανασχετος,ο αταλαντος,ο ετσι ο αλλιως.:-s

Ενταξει σε καποιους αρεσει σε καποιους δεν αρεσει σαν κιθαριστας,αλλο αυτο και αλλο να βγαινει καποιος και να αρχιζει τα μπινελικια χωρις λογο,χωρις να υπαρχει λογος.

Διαλεξε ο οζζυ τον gus προφανως για καποιες συναυλιες να παιξουν μαζι,ουτε ξερουμε αν θα ειναι αυτος που θα γραψει για τον νεο του δισκο,ουτε αν θα συνεχισουν μαζι και για ποσο καιρο.

Δλδ το εχουμε ξεφτιλισει το thread ετσι…:-s

Eχω ηδη καληνυχτισει τον Χακο.
Θα σου απαντησω αυριο το πρωι με την καλημερα μου :slight_smile:

+1.
Το παράξενο είναι οτι έχει για nickname τον tolkki, που είναι ο Φινλανδος Gus G. :lol:

Αν ειχα τη δυνατοτητα να αλλαξω νικ θα το εκανα.
Μεγαλωσαμε βλεπεις…:wink:

OK… δεκτόν!

ωπ! Ατάκα! :lol:

Πάντως ρε παιδιά, τζάμπα χαμός γίνεται κατά την άποψη μου. Σε περιοδεία τον πηρε ο Όζυ γιατί δε μπορούσε ο Ζακ. Ναι, ωραίο σίγουρα κι αν ήξερα κιθάρα και μου έλεγαν “αν βάλουμε μέσο θες να πας περιοδεία με τον Όζυ” κι εγώ ναι θα έλεγα, αλλά δε βγάζει δα και κανένα δίσκο μαζι του. Αν και όταν το κάνει, τότε να πούμε μπράβο. Γιατί περιοδεύει με Ozzy ως “session” δε μου λέει και πολλά. Και σε αρκετές άλλες συναυλίες καλλιτεχνών με πολλές πωλήσεις είχε έλληνες session μουσικούς είχε έλληνες μουσικούς και δε θυμάμάι να έγινε τόσο πανικός (βασικά, μία θυμάμαι 100% με τον Moby το 2003).

Και ακόμα κι αν είχε δικό του στυλ (δεν έχω άποψη γιατί ελάχιστα έχω ψάξει το τι παίζει), δε νομίζω πως είναι ακόμα τόσο μεγάλο όνομα για να το δείξει σε live με τραγούδια που έγραψαν άλλοι πριν από αυτόν. Με το στυλ του Ζακ θα του ζητήθηκε να παίξει.

Ηρεμήστε. Ούτε τα καράβια μας θα πέσουν έξω τώρα που τον μαθαίνουν περισσότεροι ενώ δεν είναι ο Θεός της κιθάρας, ούτε θα ανέβει η ελληνική μουσική σκηνή ή θα αφήσει ο κόσμος τα σκυλολαϊκά…