Ο Gus G ειναι ο νέος κιθαριστας του Ozzy!

Νταξ’. Μερικά πράγματα δεν γίνονται…ακόμα.

Μεταμόσχευση φωνητικών χορδών του Dio στον Ozzy?

__Ναι, τον πήρε για κάποιες συναυλίες, δεν αποτελεί -σύμφωνα και με το συμβόλαιό- του μόνιμο μέλος της μπάντας (τουλάχιστον όχι ακόμη) και σίγουρα το ότι παίζει με τον ozzy δε σημαίνει πως θα γράψει και στον επόμενο δίσκο του. Αν και προσωπικά πιστεύω πως θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα για τον Ozzy (Σ’ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ) και ακόμη καλύτερη ευκαιρία για τον Gus κάτι τέτοιο.

__Και έτσι ήταν και το λογικό, τον δοκιμάζει και βλέπουμε…

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο GUS ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΝΕΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕ ΤΟΥΣ FIREWIND ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΑΜΕΡΙΚΗ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ZZY

review?

Shadowcaster wannabe

_

επειδη δεν εχει πεσει ακομα στα χερια μου το χαμμα με τη συνεντευξη τους γκας και θα θελα να τη διαβασω μηπως ξερει κανεις που μπορω να τη διαβασω απο ιντερνετ;;

__Ναι, το έχουν σχεδόν έτοιμο… Συνθέσεις οκ, τώρα ηχογραφούν τα μέλη… Αλλά δεν ήξερα πως είναι στανταράκι το ότι θα πάει USA για να γράψει το νέο του Οζυ!

__Οπως έχω ξαναγράψει, για μένα αυτά είναι καλά νέα! Και για τον Gus και για τον Ozzy… Ο πρώτος δεν έχει να χάσει τίποτα και ούτε το βάρος του να συγκριθεί με ένα προηγούμενο καλό (και καλλιτεχνικά και εμπορικά) άλμπουμ, και ο δεύτερος γιατί μπορεί να του βγει κάτι ενδιαφέρον και διαφορετικό που τόσο το έχει ανάγκη (ιδίως μετά το black rain), αλλά και για τις πωλήσεις του gus στην Ιαπωνία (που τόσο τις έχει ανάγκη… χοχοχοχοχο :stuck_out_tongue: :lol: :D).

__ :stuck_out_tongue:

Μακαρι να ηχογραφησει ο Gus το νεο αλμπουμ του Ozzy και να γινει μονιμο μελος… Θα γουσταρουμε τρελα…:smiley:

Ο ΟΖΙ

Mπαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ!

Του πεσε το παντελόνι.:stuck_out_tongue: Οντόπικ, ρε νέκρο δε χρειαζόταν μπαμπ. Ούτως ή άλλως, ποιος ασχολείται?

Ε είναι τόσο γελοία η φωτό και δεν κρατήθηκα!:stuck_out_tongue:

#-o
απο που ειναι ρε παιδια αυτη η φωτο;;;;

8O 8O 8O

αυτή η φωτό είναι αληθινή?? :-s

Χαχα, τι θεϊκή φώτο είναι αυτή! Δεν τον κόβω να είναι αληθινή πάντως ούτε η φώτο ούτε η “δήλωση”, απλώς είναι σε σατυρικό ύφος, στυλ maxim, nitro κτλ :stuck_out_tongue:

Προσωπικα δεν με νοιαζει αν ειναι αληθινη ή οχι η φωτο, θελω καλο νεο αλμπουμ Ozzy με Gus G., να πωρωθουμε… Αυτο με νοιαζει…

Μπράβο στο παληκάρι που κατάφερε ότι δεν κατάφερε κανένας ΕΛΛΗΝΑΣ κιθαρίστας μέχρι σήμερα.Οχι μόνο να βγεί απο τα σύνορα αλλα να παίζει και με έναν θρύλο της metal.Μια φιγούρα γνωστη σε όλο τον πλανήτη.
Όλοι μας που γρατσουνάμε μία κιθάρα το είχαμε ονειρευτεί αλλά μόνο αυτός τα κατάφερε.Σα να κλέβω κι εγώ απο τη χαρά του.

Δεν ξέρω άν μπορεί να σταθεί στο ύψος του Randy ή του Zakk (ειδικά του Zakk) παιχτικά και εμφανισιακά, δύσκολο, αλλά εύχομαι το καλύτερο.

Όσον αφορά τη μιζέρια που διάβασα στις 7-8 πρώτες σελίδες (βαρέθηκα να διαβάσω 60 σελίδες) τι να πώ… πολύ ζήλεια, πολλά απωθημένα … ήταν και η Τουρκοκρατία που κράτησε πολλά χρόνια…
Μέχρι που διάβασα την θεϊκή κυνική ατάκα που θα μπορούσε να την έχει πεί και ταλαίπωρος συνταξιούχος ταξιτζής :
“Ειτε στον Οζζυ παιξει,ειτε στους Ζεπελιν ειτε στον Μαζωνακη εγω τα ιδια λεφτα θα βαζω καθε μηνα στη τσεπη μου”… :slight_smile:
Όσο για τα λεφτά… ναι με τα λεφτά είναι όλα πιο εύκολα.Ανοίγεις πόρτες και υπερπηδάς τα εμπόδια, αλλά για να σταθείς πρέπει να έχεις και κάποιο ταλέντο, δε γίνεται… κάτι πρέπει να έχεις.
Και αυτός που έχει πολύ ταλέντο αλλα δεν έχει τα λεφτά? Ναι είναι λίγο άδικο αλλά έτσι είναι. Χρειάζεται περισσότερος κόπος.Πάντως δε φταίει αυτός που τα έχει.
Ο καθένας πολεμάει με τα όπλα του.

Όσο για τον Gus G αν δεν αξίζει ,ο “Prince of darkness” θα τον σουτάρει… ανάγκη που είχε τον Έλληνα…
Αλλά προσωπικά εύχομαι για το αντίθετο.

Συμφωνω μαζι σου, ειναι μια τεραστια επιτυχια για Ελληνα κιθαριστα και μπραβο στον Gus… Απο εκει και περα αυτο με τα λεφτα ειναι λαθος (δεν φταιει ο Gus φυσικα σε αυτο) γιατι ετσι χανονται τεραστια ταλεντα που θα μπορουσαν να διαπρεψουν και να δωσουν την φρεσκαδα τους στο μουσικο τοπιο… Αλλα δυστυχως και η μουσικη σημερα εχει γινει μπιζνα…

και ποτε δεν ηταν μπιζνα? το’20?