Ο Gus G ειναι ο νέος κιθαριστας του Ozzy!

Απλα πλεον εχει παραγινει το κακο…

Μ? αρέσει όταν φρασεολογία Μάκαρου αντηχεί στα θρέντς :stuck_out_tongue:

εδιτ: Tolki, Πού είσαι; ξάδερφος του Gus G (ή του Χάκου) γράφτηκε στο φόρουμ…

Κι άμα δεν καταλαβαίνετε τι πα να πει μπίζνα (διαπραγμάτευση δηλαδή) μπορώ να σας το ξαναφιξάρω λίγο.

και μην ξεχνάνε οι αχάριστοι αεκτζήδες ότι έφερε ολόκληρο Αμανατίδη στην ομάδα.
Εντάξει Ντέμη περαστικός ήμουνα…

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ετσι για να μη ξεχνιομαστε και να ξεκιναει με αφθονο γελιο η μερα μας.

:lol::lol:

Gus G.: Ο Ελληνας μάγος κιθαρίστας του Ozzy

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catID=3&artID=1242874

:p:p

Κατι ασχετα site που ποτε δεν ειχαν ασχοληθει με μουσικη ,που ουτε καν ηξεραν τον gus,ξαφνικα,με το που μαθευτηκε οτι πηγε στον ozzy εγιναν υπερευαισθητα,αρχισαν τα “το δικο μας παιδι”,“ο δικος μας κωστας”, αρχισαν τα αφιερωματα,μα πριν παει στον ozzy κανενας απο ολους αυτους ουτε τον ηξερε ουτε ειχαν ασχοληθει ποτε μαζι του,ουτε καν μια απλη αναφορα.Η espresso να γραφει για τον gus g κ τον ozzy.#-o

Ετσι ειναι στην Ελλαδα, ολοι ξαφνικα λατρεψαν τον Gus G. :-k

Απο την Εσπρεσσο…

[B]

“Είναι φίρμα σε τέτοιο σημείο που η ΕSP έχει φτιάξει ειδικό μοντέλο με το όνομα του”
[/B]

Τελος λοιπον οπως ανακοινωσε και ο ιδιος ο γκας (βρωμουσε εδω και καιρο)…
πισω ο ZW

Πίσω ο Ζακ ε;;;

Ε να ξανάρθει τότενες ο θείος κι ας έρθει και άφωνος

Νομίζω δεν τον έχουμε χαρεί με αυτον ή κάνω λάθος;;

Απο τη στιγμη που δεν ηταν στα πλανα του νεου δισκου ηταν φανερο οτι δεν τον υπολογιζει το μανατζμεντ και η σαρον…εεε ο οζζυ.

Προφανως ενας steve stevens,που επαιξαν και μαζι προσφατα ενα Live η ακομα και ο ταλαιπωρημενος τα τελευταια χρονια ZW,μπορει να προσφερει συνθετικα περισσοτερα απο τον κωθτακη.

Μόνο του όχι δεν τον έχουμε δει . Ήταν στο ozzy and friends .

Κρίμα για τον Κώστα αλλά ο Zakk ταιριάζει γάντι στον ozzy…

1 Like

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο ο ozzy να βγάλει καινούργιο δίσκο και το χειρότερο είναι οτι μολις κυκλοφορήσει θα κάνω πάλι το λάθος να τον ακούσω λόγω ηλίθιου φανμποισμου και στο τέλος θα απορώ με τον ευατό μου,’'μα πόσο πολύ the vo(d)i είμαι!!!
α είμαι και από αυτούς που θεωρώ κακό και το 13 με Sabbath!!

Ε όχι και κακό…αξιοπρεπές θα έλεγα. Είναι αλήθεια πάντως ότι το τελευταίο σοβαρό δισκάκι του Ozzy ήταν το Οzzmosis…

2 Likes

ισχύει αλλά και τώρα με τον Ζακ τι να περιμένουμε ;;

έχει να παίξει χαρντ ροκ στο στυλ που ταιριάζει για τον ο Ozzy , 20 χρόνια

Το “13” είναι ένας δίσκος με 2 καλά κομμάτια - χιτάκια και μέχρι εκεί

Eμενα η μπαντα του ZW δεν μου αρεσε και ιδιαιτερα ποτε,τωρα αν μπορει να εχει εμπνευση να γραψει κατιτις με τον παππου θα φανει.

Ο Gus ας παιζει κανενα cover στις συναυλιες του και ας κρατησει τις αναμνησεις,ειδικα εκεινη με Ozzy & Friends στο rockwave.

Εννοείται ότι ο Zakk Wylde είναι πολύ καλύτερος συνθέτης από τον Gus G. Τώρα για τον Steve Stevens προσωπικά δεν τρελάθηκα κιόλας με τις συνθέσεις του στο Kings & Queens of the Underground.

Μόνο οι Pride & Glory. Στ’ αυτιά μου οι BLS είναι μάπες.

Συμφωνω απολυτα, το 13 μια χαρα ειναι, οχι κατι υπερβατικο αλλα πολυ καλο. Σαν σολο ο τελευταιος καλος δισκος του Ozzy οντως ηταν το εξαιρετικο Ozzmosis. Το Scream παντως σαν συνολο ηταν ανωτερο απο τα Down To Earth και Black Rain.

Οσο για τον Gus G και ας εφυγε τωρα, εμαθε πολλα και απεκτησε εμπειρια στα μεγαλα σαλονια.

Zakk Wylde Was Asked to Rejoin Ozzy Osbourne’s Band Because Gus G. ‘Couldn’t Do It’

“Oz called up. He said at this juncture Gus couldn’t do it. And he said, ‘Who else could get the dishes as clean and the linens as fluffy as they were back in the day?’ So that’s the reason why. It really has nothing to do with the guitar playing. It’s just because Gus couldn’t do it. So they’re, like, ‘Well, we’ll let him play guitar while he’s here anyway doing dishes and linens.’”

Δεν πολυκαταλαβα αυτο το couldn’t do it,δεν ειναι διαφωτιστικος ο ZW.