Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Το’χα ποστάρει στο “δισκάρες που προτείνουμε…” αλλά νομίζω εδώ ταιριάζει καλύτερα…

Προσθέστε και γενναίες επιρροές από Entombed, και έχετε ένα από τα καλύτερα δισκάκια της χρονιάς που πέρασε…

Οι The Crown ειναι αναμεσα στις 10 αγαπημενες μου μπαντες… οποτε… :dunno:

Grind και ξύλο από τη Νορβηγία!

http://www.myspace.com/whipband

Ιδου και το καινουριο project του Chris Beattie μπασιστα των Hatebreed αλλα και του πρωην drummer τους.Προσφατα κυκλοφορησαν το ντεμπουτο τους This Means War,αν ψηνεστε ριξτε μια αυτια

Το καινούριο Cannibal Corpse είναι αρκετά καλό αν και δεν είναι τόσο πιασάρικο όσο το προηγούμενο. Μέχρι τώρα ξεχωρίζω τα Priest of Sodom, To Decompose και το ομώνυμο. Έχει και άλλα καλά όμως,

Το μεταφέρω κι εδώ, γιατί στο “δισκάρες που προτείνουμε” ίσως χαθεί.
ολα τα κρέντιτς στο Νομιστεράκι.

Εγώ, ο Μάτια κι ο Ντέθστερ έχουμε στήσει τρελό πανηγύρι με δαύτο.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΝΙΩΣΤΕ!

Να προσθέσω μόνο μια δόση Napalm Death μεσαίας περιόδου στο όλο σύνολο
(καταλαβαίνετε δηλαδή. “οικοδομικές” καταστάσεις!)

νταξει για το παραπανω δισκιο δεν υπαρχει και τιποτα να πεις…σαν να περνα απο πανω σου μεραρχια panzers

γερμανικος στιχος σε στυλ bolt thrower=Tod

WAAAAAS IST DIE WAHHHHRHEIIIT??? :metal::metal:

Bring me the horizon ακουσα προσφατα και μαρεσαν 1-2 κοματακια…
Βεβεα ειναι λιγο κακομαθημενα ποζερια αλλα το Chelsea Smile ειναι πορωτικο!

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω σε ηλεκτρονική μορφή το Audio Collapse? PM please…

για μια πρώτη “γεύση” (= ηχητική σφαλιάρα) εδώ.

το βραδάκι θα’χεις πμ.

Ευχαριστώ πολύ!!

Haliseco μια χαρά δούλεψε το link σου! Και πάλι ευχαριστώ!! Λοιπόν μόλις μπήκα σπίτι από δουλειά άκουσα το Audio Collaps, μιλάμε για ισοπέδωση! Πάρα πολύ καλό! Μετά έβαλα να πάρω μια γεύση από το καινούριο Napalm Death, όπως καταλαβαίνεται κουδούνισα λιγάκι από τις θεσπέσιες μελωδίες !!!

Ρε δε χορταίνεται το άτιμο…τι παραγωγάρα είναι αυτή ΡΕΕΕΕΕΕ…μιλάμε τα drums ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ…βασικά ΟΛΑ σκοτώνουν…φωνή Karl Willets σε γερμανική έκδοση ΟΡΓΩΝΕΙ ΛΕΜΕ…τα drums ώρες ώρες ακούγονται σα ΑΤΟΦΙΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ…thrashogrind περάσματα που σε ανατριχιάζουν…ρε KAPUUUT REEEEEEEEEE

σόρρυ που πετάγομαι ενώ εκθειάζετε το παραπάνω δισκιο. αλλά πόσοι γελασαtε με την λιστα με τα 111 καλύτερα death metal τραγουδια?

Εγώ γέλασα.

Παναγιώτη, κι εγώ γέλασα.:lol:
Αυτό το πράμα δεν υπάρχει!

έτσι μου’ρθε να ξαναβάλω Audio Kollaps να ισιώσω!
Δισκάρα λέμε! KAPUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUTT!!!

Αλλα τώρα νυστάζω. Αύριο πάλι. :smiley:

ξεθαψα σήμερα αυτό:

Agoraphobic Nosebleed / Converge - The poached diaries split CD (1999)

Μπορεί κάποιος να μου εξεηγήσει ποτς γκένεν μια τόσο μεγάλη μπάντα σαν τους Converge, με κομματάρες σαν το Locust Reign, να ΣΒΗΝΕΤΑΙ απ’το χάρτη σ’αυτό το CD? Τελικά οι Agoraphobic μάλλον είναι το grindcore της εποχής μας… “pentagram prayer” και τα μυαλά στα μπλέντερ!!!

η λιστα ηταν gtp

Mαζι σας.Η λιστα ηταν εποιεικως γελοια…
Κατα τα αλλα τωρα που χαλαρωσανε λιγο τα πραγματα
Ελα μωρη τρελα Audio Kollaps ! :bounce: :vibrate:

Ολο το φορουμ οαρακρουση με AudioKollaps

E τι εχω παθει εδω και κατι μερες!
Ε δεν ειναι και λιγο να βρισκεις μια μπαντα που να φτανει εστω και
λιγακι το μεγαλειο των Bolt Thrower…

Eν τω μεταξυ τα μισα και βαλε τραγουδια του τοπ-10 των γερμανων ειναι Nuclear Blast…