Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

για λατρεις πρωτων Incantation τσεκαρετε το
http://www.metal-archives.com/release.php?id=13986

Λεγονται disciples of mockery και εχουν βγαλει 1 αλμπουμ,μελη εχουν τα αρχικα των Incantation.Σιγουρα ακουγονται τοσο βαλτωδεις σαν αυτους,αλλα η ταχυτητα ειναι
πιο γρηγορη αυτη τη φορα.Πορωτικο.

Οσα λεει ο brizola ειναι αρκουντως ενδιαφεροντα !

Για οσους δεν προλαβαν να αγορασουν το split ep των Dead Congregation/Hatespawn
στο http://tentacula.org/nuclear.winter/intro.htm?f=0 με 5 ευρω παιρνετε το mcd.

Εγω το τσιμπησα (και αυτο) παντως.

να πω την αληθεια εχω τσαντιστει λιγο με τους nuclearwariotες

στην τελευταια συναυλια στο αν(με asphyx) υπηρχε το κλασικο μαγαζακι του Ανεστη

αγορασαμε μια χαρα μπλουζακια κ μια χαρα cd’s (απο βινυλια δεν σκαμπαζω)

εκει που παω να φυγω μου κανει ο μαγαζατορας,’‘α εχουμε καποιες κοπιες απο την digipack
εκδοση του graves of th archangels’’, οποτε ψαρωμενος το τσιμπαω κ αυτο.

Το θεμα ειναι οτι δεν παιζει το cd !!! ενω τα αλλα που αγορασα απο εκει ακουγονταν μια χαρα
το digipack ειναι εντελως αφρικανικο σε ποιοτητα, κολλαει κ τα σχετικα.

φανταζομαι βεβαια οτι η μονη καλη πλευρα του θεματος ειναι οτι θα παω στην κολαση
σαφεστατα πιο αργα αν αυτο το αλμπουμ δεν το ακουω στο σπιτι μου.

μα τον αζαζελ ειμαι πολυ τσαντισμενος.

digipak εκδοση του Graves ? :-s :expressionless:
Στειλτου ενα email ρε.Ξηγημενο ατομο φαινεται…

Έχουμε πει τους Youth Of Today; Φαντάζομαι ότι πολλοί μεταλ φανς τους αγνοούν αλλά αντίστοιχα πολλοί θα γουστάρουν γιατί είχαν ΠΟΛΥ σκληρό ήχο για την εποχή τους. “We’re Not In This Alone” λοιπόν και τα μυαλά στα sXe κάγκελα.

σχεδον μια σκηνη μονοι τους…μεγαλη μπαντα :):slight_smile:

Γενικως οπου ανακατευτει ο Ray Carpo κανει θαυματα(μη ξεχναμε και τους Shelter,Better Than A Τhousand που επισης γαμανε).

Αλλη μια μπαντα που αποτελει κι αυτη μια σκηνη απο μονη της

Από ελλήνικά πως πάμε??? Καλό old school hardcore από ελλάδα είναι οι Censored Sound… Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί, αν όχι τσεκάρετε εδώ: http://www.myspace.com/censoredsound

Οι Youth of Today είναι ιστορία! Τσίτα φωνητικά λέμε και ένταση.

μια απο τις μετρημένες στα δακτυλα που παιζουν old school

ακουγα το νεο asphyx και πιστευω ειναι μεγαλη κυκλοφορια που παει να περασει στα ψιλα…τελοσπαντων

:!:8O

μιλαμε εχω παθει πλακα

εντιτ
οι reign supreme ειναι το χαρντκορ οπως πρεπει να ακουγεται για μενα :smiley:
εντιτ 2
ουτε ενα μετριο ριφ ρε πουστη!!

Μαζί και εγώ, τι να πώ που έχω πάθει ΠΛΑΚΑ, όπως λέει και ο τίτλος του Death…The Brutal Way…

Μου έχει φέρει στο μυαλό το υπερθεϊκό Cursed των Morgoth…έχει αυτή την ατμοσφαιρική deathila αλλά ταυτόχρονα Η ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΚΙΘΑΡΕΣ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ…

Μόνο και μόνο έτσι που αρχίζει ο δίσκος με το Scorbutics…πάρτα στη μάπα, πάρε να χείς να με θυμάσαι κλπ κλπ

Και επειδή δεν μπορώ θα κράξω πάλι…όταν αναφέρονται τέτοιοι δίσκοι σε αυτό το thread το Deathcore θα πρέπει να σβήνεται από τον τίτλο του thread και να ξαναμπαίνει την επόμενη μέρα…:x

Tι ειπε ο θεος ρε ! :lol:
Πεστα ματια μου !

Ρε μην είστε χαζοί, μια χαρά γαμεί το ντεθκορ.

Αυτοί οι δίσκοι πχ.

E;;

Οχι ρε φιλε, πιστευω πως το ^%&*%(^% ειναι καλυτερο.

Λοιπόν, επειδή μερικοί είστε ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ, έχουμε και λέμε:

  1. Whitechapel - The Somatic Difilement

  2. Annotations of an Autopsy - Before the Throne of Infection

  3. I Declare War - Amidst the Blodshed

Πορωθείτε!

Το deathcore σηκώνει μεγάλη συζήτηση.
Έτσι πως πάει θα ξεφτιλιστεί γρηγορότερα από το metalcore, αυτό είναι το κακό εξάλλου όταν ο τύπος/δισκογραφικές κτλ “φτιάχνουν” συγκροτήματα με μοναδικό σκοπό να πουλήσουν στα 17χρονα.

Δηλαδή ωραίο το Unanswered των Suicide Silence αλλά όταν βλέπεις κοτζάμ earache να υπογράφει τους Oceano και τις γελοίες κριτικές καταλαβαίνεις πως δεν αξίζει να ασχοληθείς περισσότερο, μιας και σε 5 χρόνια κανείς δεν θα τους θυμάται.

Χμ, τι να σου πω. Εγώ ξέρω ότι οι παραπάνω δίσκοι με πορώνουν αυτή τη στιγμή. Τώρα για hypes κλπ ποτέ δε νοιάστηκα, ίσως το ντεθκορ να ξεπεραστεί κι αυτό πολύ γρήγορα. Κάποιοι δίσκοι και μπάντες θα μείνουν πάντως και θα ξεχωρίσουν από το συρφετό (όπως έγινε και με το μεταλκορ).

εγω πιστευω πως το deathcore σιγα σιγα θα μεγαλωσει και θα μπουν και αλλες μπαντες σε αυτον τον τομεα. αλλα εκτος απο το μεγεθος αυτου του ειδους,αν ασχολεισαι καταλαβαινεις πραγματικα ποσο αγρια κοβει (ακομα και συγκροτιματα οπως οι caliban ή οι cryptopsy).:-k
υπαρχουν επισεις αρκετες μπαντες που ψιλο-αγγιζουν το deathcore οπως cannibal corpse και behemoth που πραγματικα αξιζουν τα λεφτα τους…

ετσι ηταν και το hardcore…το θεμελιωσαν μπαντες οπως οι sepultura-soulfly και οι hatebreed αλλα εγινε γνωστο απο αλλες που μειωσαν το επιπεδο οπως slipknot (και αλλες που τους αντεγραφαν σε στυλακι scar symmetry,sonic syndicate και ετσι)… :!: :!: :!: :!:

εεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;