Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Now we’re talking. Το συγκεκριμενο δεν το χω ακουσει. Προσωπικα στηριζω The Supreme Force Of Eternity

Ενω κι αυτο δεν ειναι κακο. Αλλη φαση ομως

τελικα μας το πεταξες εσυ το μυαλα απ’ εξω.
βρε ειναι οι arkangel, οι merauder, οι cursed και οι 25 ta life deathcore; απο που κιως που;
νταξ, μην κραζεται τον giorgos δεν εχει την παραμικρη επαφη. απλα δειξτε του το δρομο(προς την εξοδο).

:lol2::lol2::lol2:
Ψόφησα στο γέλιο. Giorgos giorgos είσαι εδώ?

Bασικα έχω μια μικρη αδυναμία γι αυτη τη μπάντα οποτε εγω θα πω ολα ενα κι ενα. πιστεύω οτι αδικουνται λιγο.

Α και απο ποτε ρε Nameless μπαντεσ οπως οι 25 ta life ειναι ντεθκορ;

Εγώ βασικά όταν ακούω τον όρο deathcore βγάζω καντήλες και βάζω ένα Inside The Wire να έρθω στα ίσα μου…όποιος νιώθει το ίδιο ας πάει εδώ να ξεδώσει μια στάλα —> Inside The Wire VideoREEEEE
Inside The Wire Audio Only

Για μένα (θα ήθελα να πώ για όλο τον κόσμο αλλά τέσπα) δεν υπάρχει deathcore, ούτε και metalcore ούτε καν nu metal…θές να το πείς hardcore/metal, heavy hardcore, hardcore σκέτο πάει καλά…το death τι το θέλετε δλδ…ορίζει τα φωνητικά? την μουσική? μοιάζει με death? μοιάζει με thrash? μοιάζει με black? μήπως μοιάζει με τους Limp Bizkit τελικά και μας έχουν γίνει τα @@ τούμπανο?

Ε ΡΕ BOLT THROWER ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ…

Kαι καλα κανεις ! Οι All Out War γαμανε.

Πολυ υποτιμημενη μπαντα !

Μπανταρες αλλα οχι ολες deathcore,oπως σου λενε και τα παιδια.Πω θα χωσω Merauder γιατι μου
λειψανε.

Και εγω και εγω !

Το ειπα και πιο πανω.Δεν τα εχω ακουσει ολα,ειναι και πολλα εξαλλου,αλλα προκειται περι εξαιρετικης
μπαντας.

Οι φανς των All Out War καντε ενα κοπο ν’ακουσετε τους Decimate.

Εχουν καποιες πολυ καλες δουλειες(οπως το ep In the name of god που κυκλοφορησε μεσω της Blackfish του αγαπητου Ian Glasper,η οποια δυστυχως δεν υπαρχει πια)που αξιζει να ψαξετε.

Πιθανον ν’αρεσουν και στους death metallers(εχουν κατι απο Sepultura εποχης arise).

Μια χαρα καλη μπαντα ειναι και αυτοι !
Θυμαμαι να διαβαζω γιαυτους σε ενα αφιερωμα του Horror για το underground το οποιο και κρατησα για
αναφορες και οντως ειναι καλοι !

Τσεκαρετε και τους 50 Caliber.Αλλη μα μπανταρα της UKHC σκηνης,επισης απ’τη Blackfish.

Νομίζω ότι η προσμειξη metal και hardcore έχει γίνει τόσο πολύ ο κανόνας (χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχουν βγει και μπαντάρες/δισκάρες από αυτό) που έχουμε χάσει το μπούσουλα. Στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον, οι Arkangel έχουν τίγκα death metal ριφφολογία. Αλλά πλέον νομίζουμε ότι το ακραίο metal που έχει δέκα μπινελίκια και δυο beatdowns ανάμεσα, λέγεται hardcore. Αλλά δεν είναι έτσι.

Ξέχασα πριν να αναφέρω και τους Morser, αν τους έχει κανείς υπόψη. (βλ. “10.000 Bad Guys Dead”)

Ναι τα εχω ξαναπει κι εγω γι’αυτους,η μπαντα με τους 3 τραγουδιστες και τους 2 μπασιστες.Περα απ’το δισκο που ανεφερες εχουν και τον παρακατω με το γαματο εξωφυλλο.

Τσεκαρετε τους Kingdom

Οι obscura εχουν αναφερθει?

Μπραβο! Οι Kingdom τα σπανε ομορφα. Και κουκλιτσα η τραγουδιστρια, μη τη βλεπετε ετσι. Εχω φωτος στις οποιες δε γκαριζει. :stuck_out_tongue:

i second that…
Ηταν αρκετα ωραια (εμφανισιακα) οχι σαν κατι αλλες βλεπε Candyce απο Walls Of Jericho…

Βεβαια μου φανηκε ψιλοκαπως σαν τυπισσα αλλα whatever…sXe ειναι :p:p

Πλακα πλακα κι εγω απο τοτε που την ειδα τη προτιμω απ’τη Candace.:-k

Πολυ cool ατομο επισης.

ε ναι ρε μλκ η Candace ειναι χαλι μαύρο.

Καλά cool ήταν μεχρι που την πλησιασα και κράταγα ενα ποτήρι μπύρα…:p:p

γιατι χάλι μαύρο ρε παιδιά;

Επειδή είναι σαν φυλακόβιος μπετατζής με βυζιά.

A εκει το πατε;

Τωρα τελευταια βεβαια. Παλιοτερα ήτανε ωραια