Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Good news 8) Agalloch 8O

Για το 666ο ποστ μου ειπα να επαναφερω ενα πολυ αγαπημενο μου τοπικ και να εκθειασω
μια απο τις αγαπημενες μου Death Metal μπαντες.Ο λογος για τους Malevolent Creation.
Μια μπαντα που πιστευω οτι εχει αδικησει τον εαυτο της πρωτον και δευτερον δεν εχει την
δημοτικοτητα που της αξιζει.Οι 2 παρακατω δισκοι τους ειναι απλα τελειοι.Με φοβερες εναλλαγες,
πολυ καλη τεχνικη και με εν γενει γαματα τραγουδια.
Μιλαμε για τα :
The Fine Art Of Murder ( 1998 )

The Will To Kill ( 2002 )

Δυο ποιοτικοτατες δουλειες για οποιον θελει να ακουσει καλο US death metal.

Deathster δεν τα έχω ακούσει τα συγκεκριμένα, αλλά πως και δεν πρότεινες το κλασσικό τους ( ten commandments ) ? Επειδή είναι αρκετά γνωστό , ή επειδή αυτά που λες τα θεωρείς καλύτερα???

Ε τα 2 πρωτα ειναι κλασσικουρες.Το retribution ειδικα το θεωρω στα καλυτερα Death Metal albums ever.
Προτεινα αυτα τα 2 μπας και τα ακουσει κανενας.Το Fine art ειδικα το ομωνυμο εχει μια πολυ αρρωστη
ατμοσφαιρα.Γενικα ειναι 2 φοβεροι δισκοι απο μια μεγαλη μπαντα.Μαρεσουν παρα πολυ σαν δισκοι και ειδικα
το Fine Art ειχε παει απατο.Πολυ λιγους ξερω να το εχουν ακουσει.Το αλλο ολο και καποιος το εχει ακουσει.
Παντως ακουσε τα.Πιστευω οτι θα σαρεσουν.

Ten Commandments και Eternal FTW…:smiley:

δεν πιστευω να υπαρχει αμφιβολια απο κανεναν για το ποιον του ten commandments!!! :slight_smile:
τα συγκεκριμενα 2 δισκακια που προτεινε ο deathster,ειναι κορυφη.ΣΠΕΡΝΟΥΝ!!!
θυμαμαι οταν πρωτακουσα το the will to kill ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο!!τι ειναι αυτο λεω??
ΤΕΛΕΙΟ!!!US FUCKING DEATH METAL!!!ετσι οπως πρεπει να παιζεται!!!

πάντως το φετινό τους πώς σας φάνηκε?

Εμένα έτσι κ έτσι.

Και μενα δεν με ξετρελανε.Δεν παυει να ειναι ενας αρκετα καλος δισκος.

Retribution μαγκες. Για μενα ο καλυτερος δισκος τους. Και καπακι οι Δεκα Εντολες

οποιος και να ναι ο καλυτερος δισκος τους μια ειναι η αληθεια…

NO ONE CAN DESTROY THIS MALEVOLENT CREEEAAATIIIOOOOOOOOON!!!

πω πω αυτά είναι ρε συ

Και για μενα οπως προειπα.Coronation of this our domain :metal:

AAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRGGGGGHHHHHHH!

μιας και θυμηθήκαμε παλιά κλασσικά άλμπουμς:

Cancer - The Sins Of Mankind ( 1993 )

Death - thrash καταστάσεις, από τα ιστορικότερα death συγκροτήματα της αγγλίας. Βασικά αυτός είναι ο πιο thrash δίσκος τους, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν τα death χαρακτηριστικά τους. Πολλά heavy riffs, και πολύ ωραία φωνητικά. Από τις αγαπημένες μου κυκλοφορίες. Δεν είναι τυχαίο ότι σε έναν άλλον δίσκο τους έπαιζε ο James Murphy, αλλά αυτός είναι μακράν ο καλύτεροτεροτεροτερος τους!! ( επίσης έχουν και έναν δίσκο ονόματι Black Faith, όπου το γυρίσανε στο techno thrash, φάγανε το κλασσικό κράξιμο, αλλά για αυτό θα πω περισσότερα κάποια άλλη στιγμή στο αντίστοιχο τόπικ )

εσκασε απο το πουθενα!!!
νεο αλμπουμ απο sworn enemy!!!MANIACAL!!!

holy fuck ή αλλιως κατι μεταξυ hatebreed και stampin ground.slayer,beatdowns,ρεφραιναρες και thrash ταχυτητες!μεχρι και σολος εχουνε!(οχι σε ολα τα κομματια φυσικα!!!) και κανα 2 blastbeats!!!
γυρω στο μισαωρο,μουσικη για moshpits!!!
πω πω πω τι μας βρηκε!!!οντως μανιακοι!!!

αυτούς δεν τους ξέρω καν που λέει o signal.

ρε οι κάφροι επέστρεψαν με αρκετά άγριες διαθέσεις:

Angelcorpse - Of Lucifer and Lightning ( 2007 )

[CENTER][/CENTER]

Για όσους δεν τους ξέρουν, έχουεμε να κάνουμε με brutal death metal με κάποια black στοιχεία σε κάποια ριφφς. Κανένα ίχνος μελωδιάς, blastbeats και δίκαση μαζί με άρρωστα σόλος. Υπάρχουν και διάσπαρτες κάποιες στιγμές όπου οι ταχύτητες πέφτουν όπως στο 6 - λεπτο κομμάτι Saints Of Blasphemy, αλλά είναι μια χαρά και αυτές. Να πω την αλήθεια ποτέ δεν γούσταρα τέτοιου είδους γκρουπς, αλλά τούτοι δω πάντα αποτελούσαν εξαίρεση. Έτσι λοιπόν αν αναφέρω ότι είναι κάτι ανάμεσα σε morbid angel και immolation ( με την απαραίτητη δόση Slayer - ιλας ), δεν θα έπειθα ούτε τον εαυτό μου να ασχοληθεί μαζί τους!

drummer ειναι o λορεανο??

ναι δεν τον ήξερα τον κύριο, αλλά από ότι είδα παίζει αυτός. Έχει πλούσιο βιογραφικό, indeed!

Ναι ρε παιδι μου μπραβο!Cancer !
Οσον αφορα τους Angel πιστευω οτι εχουν βγαλει και καλυτερα αλμπουμακια.
Ο Λορενο ειναι μηχανη του πολεμου.Ο τυπος οπου εχει παιξει εχει αφησει σκονη και θρυψαλα στο
περασμα του.
Sworn Enemy ? Τα σχολια του Signal Με εψησαν και θα τους ακουσω ευθυς αμεσως.

Edit : Στο Hammer of Gods των Angelcorpse εχει διασκευη το Pleasure to kill (τι παει να πει ποιων ?)

αυτά είναι. υποτιμημένη μπάντα.