Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

ε τι με βαζεις και γραφω βραδιατικα?

Άλλο το ότι δεν μου αρέσει κάτι κι άλλο να θέλω να μάθω λεπτομέρεις για ορολογίες κλπ :wink:

ναι ρε πλακα κανω…:slight_smile:

(end of spam)

Δεν ξέρω για τα άλλα -core, αλλά η καλύτερη hardcore κυκλοφορία/πρότασή μου είναι η εξής:

Νομιζω πως αυτη η προταση ειναι η πιο δημιουργικη απο ολες…δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο εκτος απο να την ασπαστω και να την παρακολουθησω με την δεουσα προσοχη…

Εκεινη την εποχή κυριαρχούσε ο όρος crossover οπότε…

¶ξιοι προσοχής και οι Cadaver, Botch, Benediction, Bolt Thrower.

οι rotting christ ειναι και έλληνες ( εχουν ενα μαματο τραγουδι στα αρχαια ελληνικα αθανατοι εστε)

βασικα καλυτερους ορισμους για τις ορολογιες δε μπορουσες να δωσεις ευγε λεμε!!:smiley: :thumbup:

λεπον. συνεχίζουμε.

ιδου μια μπαντα που μετανιωσα αρκετα που δε πηγα να δω οταν ειχαν ερθει…

σαπιο hardcore. πρωιμο. επος. http://www.rocking.gr/review1003.php

edit: οι σερβερς μου την εσπασαν. δοκιμασα 4 διαφορετικους για να βαλω τη φωτο και να δουλεψει. αι σιχτιρ.

πράγμα πού σημαίνει ότι ακόμη και οι servers δεν αντέχουν το hardcore! :smiley:

Hθικό δίδαγμα: Μετανόησε αμαρτωλέ!! :papas:

λολ! καλο το αστειο! εις ωραιος!:smiley: :lol:

thanxxx…:smiley:
το εχω ψαξει το θεμα…

on topic: οσοι εχετε γερα νευρα για δοκιμαστε αυτο ----> dillinger escape plan- miss machine

…δισκαρα!!!:slight_smile:

βασικα τα παλια ειναι για γερα νευρα. αυτο ειναι σε πιο prog/math εκδοχη. ανετα ομως το αγαπημενο μου. δισκος με τον οποιο επαθα τρελο σοκ.

παρτε εδω ενα καλο

Earth Crisis - Slither

μελη τους εκαναν τους freya σε καποια φαση. αυτος ο δισκος τελος παντως ηταν ο τελευταιος πριν διαλυσουν. hardcorades, που στο τελευταιο βαλαν αρκετα nu στοιχεια, αλλα οχι σε φαση maistream τοσο. σπερνει, worth checking και worth buying. οι φαν του ειδους που δε το χουν ακουσει, να το προτιμησουν με κλειστα ματια.

φετος επανενωθηκαν παντως. ελπιζω σε κατι καλο…

Δεν έχουν μόνο ένα γαμάτο κομμάτι, αλλά 9 γαμάτες δισκάρες, αλλά δεν ξέρω κατά πόσον ταιριάζουν σε αυτό το τοπικ, αφού παίζουν Black.
Οn topic : Λένε πολύ και οι ολλανδοί God Dethroned και Gorefest.

Oi God Dethroned παίζαν πάντα όπως στον τελευταίο δίσκο???
Όποιος ξέρει ας με διαφωτίσει, γιατί μόνο αυτό έχω ακούσει, και αν και μου άρεσε πάρα πολύ, τους είχα για πιο κάφρους!

Aρχικά ήταν πολύ πιό βίαιοι, από το Into The Lungs of Hell και μετά άρχισε σιγά σιγά να μειώνεται η καφρίλα, αλλά προσωπικά δεν χαλιέμαι καθόλου.

αν ο αλλος δεν εχει ακουσει καν dillinger ή γενικα το ειδος, με το που θα το ακουσει θα τρελαθει!!! δεν παιζει!!!
… καλα τα παλια δεν ειναι μονο για γερα νευρα, ειναι για ενεση στο ματι!!! δεν καταλαβαινεις χριστο!!

το miss machine ομως ειναι δισκαρα και παρα πολυ ωριμο, αν και θελει αρκετες ακροασεις για να το αγαπησεις…!!!

οποιος γουσταρει τετοια φαση αλλα στο πιο “χαλαρο”, “ευπεπτο” και “trendy” ας ακουσει και every time i die. προσωπικα θεωρω καλυτερο δισκο τους τον τελευταιο τους “gutter phenomenon”. ψαξτε το. μαμαει…

Εχω το Calculating Infinity σε limited (1000 αντιτυπα) :smiley:

Μια απο αυτες τις μερες θα παραγκειλω και το American Nervoso Reissue απο Botch (link)

Επισης checkαρετε και τους The Number Twelve Looks Like You. mathcore παιζουν με λιγα grind στοιχεια, αν και το καινουριο album τους με απογοητευσε λιγο

Tσεκάρετε το νέο των Nightrage. εγώ δεν είχα ξανα ακούσει κάτι απο αυτούς και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Που να ακούσεις και τα προηγούμενα…(Eιδικά το Descent Into Chaos…)