Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Φίλε Deathster, οι Father Befouled έχουν προφίλ στο myspace(http://www.myspace.com/fatherbefouled). Έχουν υπογράψει στη Gas Mask Prod. και τους τσέκαρα τυχαία μιας και ήταν στο section με τις καινούργιες κυκλοφορίες της εν λόγω εταιρίας. Μια τέλεια Death Metal μπάντα Aμερικανικής σχολής(Incantation/Immolation κυρίως). Τα αργά τους μέρη είναι απίστευτα!

άκουσα μερικά τραγούδια από αυτό:

όσα λοιπόν, κατάφερα να ακούσω, είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!:thumbup::thumbup:
Δυναμικά, ό,τι πρέπει!!!:smiley:
Feed the Fire!:bow::bow: Τhe dead!:bow:
=D>

υ.γ: σταδιάλα, δε μπορουν να ανεβάσουν περισσότερα σε αυτό το αναθεματισμένο το youtube? φτου.

Εξαιρετικο το Evocation!
Dimi δεν ξερεις τι εστι blogspot ? Θα βρεις αρκετα καλουδια σε αυτα.
Θα τσεκαρω Father Befouled και θα επανερθω.Ακουγα το μεσημερι το αλμπουμ
των Dead Congregation ακομα μια φορα.Ρε!Παρα ειναι καλο…

Bασικά είναι το ιδανικό death metal άλμπουμ. Ιδανική παραγωγή, τέλειο παίξιμο, φοβερές δομές. Και γενικά ο δίσκος ρέει, τον ακούς μονορούφι δηλαδή χωρίς καμία δυσκολία (πράγμα δύσκολο αν σκεφτούμε το είδος κλπ).

Είναι ο καλύτερος death δίσκος που έχει βγει από Ελλάδα, και μάλλον ο κορυφαίος στο είδος του φέτος. Ίδωμεν αν θα υπάρξει άλλος αναγωνιστής.

To ακουω μετα απο πολυ καιρο και εχω ξανασοκαριστει!

Και ελεγα που τους ειχα πετυχει…Ρε αυτοι τα σπανε !

Οτιδηποτε (studio εστω) εχει κυκλοφορησει υπο το ονομα Burnt By The Sun θεριζει. Αναμενω πως και πως το τριτο full length… και χαιρομαι ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ που το αργουν επειδη δε λεει να σπασει η παραδοση…

Burnt by the Sun, ρε, ναι. Ti RIFF- ARA είναι αυτή στην εισαγωγή του ‘‘Spinner dunn’’;;; 8O Γενικώς πρόκειται για ένα από τα πιο πορωτικά κομμάτια ever.

Διερευσε το νεο αλμπουμ των Bloodbath.
Για να δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος τους πλεον.

Το Ep τους καλό ήταν.
Αυτή την περίοδο όμως ακούω το λάιβ τους.

Την γουστάρω τρελά αυτή την μπάντα.

Το χω πετυχει ρε σε αρκετα τσαμπα τιμη και το σκεφτομαι… λεω να κοιταξω κανα βιντεακι απο youtube. Απλα δε ξερω, σπανια αγοραζω live cd/dvd…

i m born to conquer so you die

i live inside you so you die

i wont give in so you fuckin die

Ένα νέο ΜΕΤΑL mailorder με πραγματικά [SIZE=“3”]καλές τιμές[/SIZE].

Από HARD ROCK μέχρι BLACK METAL! Και [SIZE=“3”]κλασσικό[/SIZE] ΜΕΤΑL και[SIZE=“3”] UNDERGROUND[/SIZE]!!!

Τσέκαρέ το και θα καταλάβεις τι εννοούμε!

Νέο υλικό προστίθεται διαρκώς, ενώ πακέτα αξίας 90 Ευρώ και άνω αποστέλλονται χωρίς καμία ταχυδρομική επιβάρυνση!!

Nαι,μη το σπαμαρεις παντου ομως

Για παμε για κατι παλιο και ξεχασμενο.Μιλαω για τον δευτερο δισκο των Sentenced.
Θα πει καποιος τι δουλεια εχουν οι Sentenced εδω?Εμ ο δευτερος δισκος τους ειναι ενα αμιγως death metal
αλμπουμ το οποιο ειναι και εξαιρετικο!Μαζι με το επομενο (κλασικο) Amok ειναι τα αγαπημενα μου απο αυτη
την μπαντα.Ακουστε το και δεν θα χασετε.Δεν εχουμε να κανουμε με brutal death αλλα σιγουρα με κατι βαρυ
που εχει φοβερες ιδεες και μπολικα καλα τραγουδια!Ειναι μεν Sentenced αλλα αρκετα βαρυ σε σχεση με τα
επομενα.Δεν εχω ακουσει το ντεμπουτο που ειναι σχεδον brutal death 8O .
Sentenced - North From Here λοιπον!

Mεγάλη δισκάρα. Όπως επίσης και το πρώτο τους.

Είναι αρκετά experimental αλλά θα τους αναφέρω εδώ, χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

Τους παρακολουθώ καιρό τώρα, έχουν ένα δίσκο τον οποίον δεν έχω ακούσει ολόκληρο γιατί δε βρίσκεται καν στο νετ περά από τα 5-6 τραγούδια που είχαν στο myspace και γούσταρα πάρα πολύ.

Προχθες παρατήρησα ότι υπέγραψαν σε δισκογραφική, έβγαλαν τα παλιά τραγούδια απ’ το myspace και έβαλαν καινούρια από το νέο demo τους.

Επιρροές αναφέρουν τους Faith No More
Skinny Puppy
JESU
Mastodon
Crisis
Fantomas
Isis
Slayer
Meshuggah
Neurosis
The Cure
Godflesh
Opeth
Dead Can Dance
Morbid Angel
Behemoth
(old)Helmet
Melvins
Confessor
Rush
(old)Sepultura
Jane’s Addiction
Poison
TomWaits
Snoop
NWA

Meet Gollum

edit: Ο πραγματικός λόγος αυτού του ποστ είναι να δω αν κανένα τσακάλι μπορέσει να βρει το δίσκο τους. Ξέρετε πιεμ κι ετς

#-o Θεουλης!

Για παμε για αλλη μια μπαντα απο τον Βορρα.Οι Σουηδοι Nominon παιζουν αγνο και καθαριο
death metal.Οι στιχοι τους πραγματευονται με τα ρομαντικα θεματα που πρεπει να ασχολουνται
οι μπαντες του ειδους.Δεν ειναι στα χναρια του παλιου σουηδικου ηχου,αν και ολο και καποια στοιχεια
ειναι διασπαρτα,και βασικα μονο οτι ειναι DM μπορω να πω.Δυσκολευομαι να βρω τι μου θυμιζουν ας πουμε.
Οι φιλοι του αγνου death metal να τους ριξουν μια αυτια.Εχουν βγαλει και κατι 7ιντσα στην “δικια μας”
Nuclear Winter Records,η οποια εχει και μια εξαιρετικη προσφορα παρεπιπτοντως.
Check : http://nuclearwinter.cjb.net/
Προτεινομενο αλμπουμ το Recremation το οποιο υπαρχει και σε εξευτελιστικη τιμη στο Egay.
Το εχω και εγω και εχει και λαθος στο βιβλιαρακι.Cult-ιλα! :stuck_out_tongue:
[CENTER][/CENTER]

‘‘Ν.Υ.Η.C. documentary soundtrack’’.

Δίσκος- ντοκουμέντο μιας ολόκληρης σκηνής. Η ταινία γυρίστικε το '95 και δυστυχώς δεν την έχω βρει, πέρα από κάποια διάσπαρτα video στο youtube, που πορώνουν απίστευτα πάντως. Το C.D. είναι το soundtrack της ταινίας, και περιέχει live ηχογραφήσεις από το καλοκαίρι του '95. Έχουμε και λέμε:

25 ta Life
Madball
108
District 9
Crown of Thornz
Vision of Disorder
No Redeeming Social Value

Τα κομμάτια είναι γαμηστερά, η ατμόσφαιρα φοβερή, και γενικώς νιώθεις το peak της σκηνής μέσα από τα κομμάτια. Ωραίες και οι συνεντεύξεις που ακούγονται. Όλα τα λεφτά είναι φυσικά τα κομμάτια των 25 ta Life, το ΚΟΡΥΦΑΙΟ beatdown πέρασμα στο τέλος του ‘‘Victim’’ από District 9 (από τα καλύτερα beatdown περάσματα που έχω ακούσει- ίσως και το καλύτερο) καθώς και οι υποτιμημένοι ΘΕΟΙ 108, που λογικά θα post- άρω στο μέλλον ξεχωριστά για αυτούς.

τσεκαρετε κυκλοφορια απο τους πολωνους old school death metal TEHACE, zipped noise from hell(2006) ,
πολυ καλη morbidangelia…