Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Χμ. Θα τσεκαρω απο myspace. Εμενα παλι μ’ ειπανε οτι τσακιζει και γκρεμιζει. Για να δουμε.

Edit: Του ριξα δυο ακροασεις. Νταξ, με περισση ανεση δεν ειναι ελληνικου επιπεδου. Το πανε καλα. Παρολα αυτα θελω ν’ ακουσω τον δισκο στο συνολο του για πιο εμπεριστατωμενη γνωμη.

Για να δουμε…οντως θυμισε Incantation σε σημεια…Ειμαι περιεργος να ακουσω τα μεγαλα σε διαρκεια κοματια που ειδα οτι εχει…

Επισης απο myspace ακουσα καποια κομματια απο το νεο δισκο των In Utero Cannibalism…τα οποια και αυτα μου φανηκαν μια χαρα!

Mygrain - Signs Of Existence

Φιλανδοι που Σουηδίζουν. Αν σας αρεσουν οι In Flames των τελευταιων δισκων θα γουσταρετε κι αυτους. Αν και δε τους λες ιδια φαση (π.χ. εχουν πολυ περισσοτερα καθαρα φωνητικα και γενικα αλλου τυπου δομες), απευθυνονται στο ιδιο κοινο. Θα τσεκαρω και το πρωτο, μου κινησαν την περιεργεια.

http://www.myspace.com/mygrain

το νεο hate eternal το ακουσε κανεις?εμενα η πρωτη ακροαση με αφησε πολλυ μουδιασμενο…:frowning: ακουω γνωμες…

δεν ξερω που αλλου να το ποσταρω!!

οπωτε

Drum Nation Vol 3

ειναι κυκλοφορια του 2006 νομιζω απο την Magna Carta

στα 2 προηγουμενα volumes ειχε καλεσμενους πολυ γνωστους ντραμμερ (απο portnoy μεχρι chambers)
και χωρις να μαι πολυ σιγουρος παιζανε ενα κομματι που χανε γραψει αυτοι!περισσοτερες πληροφοριες αφου το ψαξω (ή το ψαξετε)

στο vol 3 λοιπον
αποφασιζει η καλη αυτη εταιρεια να φωναξει drummer απο την συγχρονη σκηνη και να παιξουν ενα κομματακι ετσι για το καλο!χεχε

χωρις πολλα πολλα
οι drummer ειναι οι εξης:

1.Jordan Mancino (As I Lay Dying)
2.Chris Adler (Lamb Of God)
3.Jeremy Colson (Steve Vai, Marty Friedman)
4.Justin Foley (Killswitch Engage)
5.Jason Bittner (Shadows Fall)
6.Kenneth Schalk (Candiria)
7.Joe Nunez (Soulfly)
8.Tom Taitano (Totalisti)
9.Chris Pennie (Dillinger Escape Plan)
10 Derek Roddy (Blotted Science)
11 Raanen Bozzio (Stasis)
12.Michael Justice (Unearth)

ολα τα κομματια ειναι με συνοδεια κιθαρας.και κοντα στο στυλ του καθενος επι το πλειστον.εξαιρεση ειναι ο chris pennie Που πειραματιζεται με ηλεκτρονικη μουσικη.
δυστυχως δεν ξερω ποιος εχει παιξει την κιθαρα σε καθε κομματι.καθοτι ειναι και καλοπαιγμενη
μοναχα ξερω οτι στο κομματι του chris adler παιζει κιθαρα ο μεγας jazormbek!!!και το συγκεκριμενο κομματι σκοτωνει!!!

πιστευω οτι ειναι περιττο να δειξουμε αυτο

για να καταλαβετε τι παιζουν τα ατομα

edit : ο raanen bozzio ναι!,ειναι ο γιος του bozzio!

Devian - Ninewinged Serpent

http://www.myspace.com/truedevian
Πρώην μέλη των Marduk (Legion , Emil Dragutinovic) σε φάση thrashodeath μελωδικό. Μερικά ανατολίτικα περάσματα φέρνουν σε Marduk.
Δεν το έχω πολυακούσει ακόμα. Σιγά σιγά. Α ρε Legion :stuck_out_tongue:

Αν και δε το χω ακουσει (:stuck_out_tongue: ) δυο - τρια ατομα ηδη εξεφρασαν την δυσαρεσκεια τους. Καλα και το προηγουμενο βασικα δεν ελεγε τιποτα. Κατα τ’ αλλα Conquering The Throne και King Of All Kings.

Ξεχασα να τ’ αναφερω: Οι Morbid Angel ειναι στο ‘‘σταδιο παραγωγης’’ νεου δισκου ε. Εδω και καιρο μαλιστα. Και αρχιζουν να κλεινουν για Ευρωπαικα φεστς.

:!:

Eπειδή είδα ότι αναφέρατε τους Rotten Sound, να πω ότι έχω ακούσει ένα κομμάτι τους που λέγεται blind και τα σπάει. Grind/ Punk / hardcore - ίζει πολύ καλά!

Απ’ αυτο το δισκο ειναι. Και γκρεμιζει εξ ολοκληρου.

Γραφω αποθεωτικο review με υπερβολες. Αναμενω μετεπειτα θετικα σχολια & κραξιμο. Απλα ειναι το πρωτο πραγμα που μου εκανε τοσο μπαμ απο τη διαλυση των Nasum.

Με την πρώτη ακρόαση φαίνεται αρκετά καλός δίσκος. Ξεχωρίζει η πεντάλεπτη εισαγωγή (Martyrdoom) και το ομώνυμο κομμάτι. Οι συνθέσεις έχουν στοιχεία από Deathspell Omega, όχι στον ήχο αλλά στη δομή. Χρειάζονται αρκετές ακροάσεις πάντως.

Τί έχει λέει? :? :? :?

Ρε δεν κατάλαβες, έχουν αυτό το χαοτικό στοιχείο που έχουν και οι Deathspell στια κομμάτια τους. Δεν εννοώ πως έχουν Deathspell συνθέσεις.

Φίλε μου Ζαφείρη το χαοτικό που λες δεν το ανακάλυψαν οι DSΟ. Άκου μία το EP των Dead Congregation άκου λίγο καλύτερα Incantation, Immolation και Morbid Angel από το “Covenant” και μετά και θα δεις γιατί το album ακούγεται έτσι.

Ναι έχεις δίκιο, τα έχω ακούσει αυτά φίλε μου Φίλιππε. Απλά κάποια σημεία μου θύμισαν τα χαοτικά των Deathspell, αυτό είναι όλο. :wink:

Endless - Beauty, tears & The Setting Sun

Δεν βρήκα μεγαλύτερη εικόνα για το εξώφυλλο. Τους ανακάλυψα τυχαία, όταν ένας φίλος μου έδωσε να ακούσω τον δίσκο, ο οποίος έχει φάει αρκετό λιώσιμο. Παίζουν death metal με μπόλικη μελωδία και αρκετά Entombed/Dismember στοιχεία…

Aκουω το ομωνυμο των Strapping Young Lad.Γνωμη μου ή αυτη η μπαντα ειναι
απιστευτη ?

γαμαει

Νέο τραγούδι στο Myspace των Deicide.

Ατσα ο Μανος! Και Deicide.
Αναμενουμε τον διαδοχο του φοβερου και τρομερου The Stench Of Redemption.

Για δες με πρόλαβε ο Μάνος. :oops:

Μοντς κάντε ένα delete στο τοπικ για τα νέα ρε.