Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Severe Torture

Αν και τα ψιλοεκοψα αυτα τελευταια,οι Sever tortute είναι πολυ ωραία μπάντα.
Το έχει η ολλανδική death metal σκηνή.

Severe Torture
Inhume
Pyaemia
Inhume

και φυσικά οι παλότεροι Sinister,Asphyx,Gorefest,Pestilence etc etc

Χωρίς πολλά λόγια…

http://myspacetv.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=3974639

προσκυναμε. cephalic και τα μυαλα στα καγκελα. το νεο δε το χω πολυακουσει ακομα δυστυχως.

δισκαρα με τα ολα της. τσεκαρετε ριβιου παρακαλω. δεκτα οσα σχολια θελησετε να κανετε.

http://www.rocking.gr/review1401.php

τι λετε για through the eyes of the dead,suicide silence και my bitter end για extreme πραγματα
ή the bled, i killed the prom queen , nehemiah , from a second story window
και best sleep terror

Λοιπον να πω και γω για κατι Αυστραλους με Ελληνα τραγουδιστη που πετυχα τυχαια στο MySpace.

Be’lakor - The Frail Tide

Πολυ ωραιο Melodic Death,ακουστε το και κρινετε μονοι σας.
Εχει και ωραιο εξωφυλλο.

Between the Buried and Me - Colors

Οτι ειδος (progressive,death,hardcore κτλ) και να ακουτε πρεπει να το ακουσετε αυτο το album.

Album of the month? Try album of the year.

Βασικα αυτο το συγκροτημα μαρεσει παρα πολυ γιατι με καθε κυκλοφορια που βγαζει προοδευει ολο και πιο πολυ (σπανιο στις μερες μας) και αυτο μπορει να το διαπιστωσει καποιος αμα ακουσει τα cd τους με τη σειρα.

για να τιμησουμε λιγακι και τα χωματα που παταμε…

HOMO IRATUS ολοι οι δισκοι τους!!! brutal deathcore στα καλυτερα του!!

προσωπικη αγαπη το πρωτο τους, “human consumes human”, αλλα και το τελευταιο τριτο cd τους, το οποιο ακουσα προσφατα, και με αφησε αφωνο… εχουν προσθεσει μεσα πολλα post hardcore στοιχεια τυπου neurosis, pelican και σε συνδυασμο με την καφριλα το αποτελεσμα ειναι γαμω!!!

τσεκαρετε το οπωσδηποτε!!!

Αλήθεια οι φοβεροί και τρομεροί Less than Human τι απέγιναν?:-k Ξέρει κανείς?

Θα προτείνω και εγώ τους Βέλγους Aborted.

Αν και το άκουσα μια φορα μονο,με κέρδισε ήδη και μπορώ να πω ότι άνετα μπαίνει στις top κυκλοφορίες της χρονιας.Και τώρα που το λέω ας το βάλω να το ξανακούσω.

Οι τύποι είναι θεοί.Ο τραγουδιστής ενοχλεί πολλά φλωρικα αυτιά και αυτό είναι
ένα συν για οποιαδήποτε ακραία μπάντα.Μια μίξη death/grind.Συστήνω
ανεπιφύλακτα το Goremageddon album τους.

M’ αρεσει οπως το θετεις. 8)

Inveracity, το ελληνικο death metal στα καλυτερα του. Τσεκαρετε το νεο τους δισκο, γκρεμιζει πυρηνικα εργοστασια. :smiley:

εχουν διαλυσει και πρεπει να ειναι ανενεργοι εδω και αρκετα χρονια. κριμα ρε γμτ επειδη μετρουσαν.

χεχεχεχεεχ…

ετσι ετσι! επιτελους αναφερει καποιος αυτη τη γκρουπαρα. οφειλει να αναφερθει οτι με ελαχιστο προμοσιον, τα παλικαρια πηγαν ευρωπαικη περιοδεια. μπαντα που δουλευει σκληρα, μετραει ασχημα και αν και underground, εχει το δικο της κοινο.8)

δεν εχεις ακουσει το apocalypse απ οτι καταλαβα. εγω παντως σου το προτεινω. :thumbup: αξιζει…

Scary face…you rock 8)

Tωρα ακουω την εξης δισκαρα La Dispute - Vancouver


Πραγματικη hardcore-ιλα :wink:

εννοειται οτι το εχω… γαμαει!
απλα προτιμω τα αλλα δυο…!!!

δεν θυμαμαι αν εχουν προταθει,μια ενδιαφερουσα μπαντουλα απο γαλλια ειναι οι Dagoba.
το στυλακι τους ειναι πολυ κοντα στους fear factory.οχι οτι ειναι αντιγραφη.πολυ καλοι και με μια φοβερη συνεργασια στο τελευταιο τους αλμπουμ What Hell Is About,Οπου στο κομματι It’s All About Time τα φωνητικα στο ρεφραιν τα κανει ο φοβερος και τρομερος Vortex aka Simen Hestnaes.

τους εχω ακουστα ως ονομα, μαλλον λογω της συνεργασιας που ανεφερες. καλη φαση. θα τους τσεκαρω καποια στιγμη, μονο και μονο λογω “λατρειας” στο προσωπο του παλαβου κυριου…

Απο οτι βλεπω δεν εχει προταθει μια κλασσικη μπαντα στο χωρο του συγχρονου hardcore (με την ευρυτερη εννοια του ορου!)
οι διαλυμενοι πλεον coalesce!!!
καταγωγη απο το kansas,συνοδοιποροι με converge,cave in κλπ,κυκλοφορησαν το πρωτο τους ep “002” το 1995 απο την earache και στη συνεχεια ενα split με τους napalm death,το πρωτο τους full length “Give Them Rope” το 1998,καπακι ενα ep “Functioning On Impatience” και ενα split με Boy Set Fire.Στη συνεχεια πανε στη relapse και κυκλοφορουν το “There’s Nothing New Under The Sun” ενα φοβερο (κατα τη γνωμη μου) αλμπουμ διασκευων σε κομματια των led zepellin!,και στη συνεχεια το καλυτερο τους αλμπουμ (κατα τη γνωμη μου παλι)
το “0:12 Revolution Is Just Listening” και τελος το ep “A Safe Place”.o ηχος της μπαντας χαρακτηριζεται απο τεχνικο παιξιμο,αλλαγες ρυθμων,groove και στριφνα ριφς!πολυ πρωτοποριακη μπαντα με μοναδικο ηχο και στυλ που επηρεασε παρα πολλες μπαντες στη συνεχεια!ο τραγουδιστης τους συμετειχε στο τελευταιο The Ocean!πιστευω οτι τους αξιζει απλα ενα μεγαλο respect!