Τhe Avant-Garde/Εxperimental Thread

Πολύ μπροστά η φάση…

Καλά είδες και Unsne??? Τι θα γίνει με την περίπτωσή σου δηλαδής;

Τους PNEU θα τους ψάξω λίγο περισσότερο.
Ενδιαφέροντες φαίνονται.

Εντωμεταξύ μόνο εμένα δεν έχει πείσει το Bloodiest?

Μόνο εσένα ναι, είσαι εγκάθετος των Circle of animals.:har:

Είδα unsane :smiley:
O τύπος που έχει ποστάρει το αποκάτω βίντεο έχει ανεβάσει πρακτικά όλη τη συναυλία, έτσι για να γλυκαθείτε. Μία ιδέα της ατμόσφαιρας, αλλά δεν φαίνεται καθόλου πόσο ΓΑΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΟΣ ήταν ο ήχος. Και έπαιξαν και 2 απο τα αγαπημένα μου κομμάτια.

Επί του προκειμένου, κι εγώ είμαι εγκάθετη, και επί τα αυτά, των circle of animals, οπότε θα ακούσω bloodiest κάποια στιγμή και θα σας πω. έτσι, για το γαμώτο.

btw, για unsane το μάθαμε εντελώς τυχαία, ήμασταν παρίσι, απλώς εμφανιστήκαμε.
Και την ίδια μέρα με primus (που επίσης είδα) έπαιζαν boris/russian circles. so close dammit

Αν συνεχίσεις να καυχιέσαι προβλέπω να μην την βγάζεις σώα την εβδομάδα.

Aυτό ακριβώς, αφού της έστειλα απειλητικό πιεμ, η επόμενη κίνηση είναι ενέδρα σε κεντρική οδική αρτηρία.

Επικεντρώνεστε στις λάθος πληροφορίες.
Να εστιάσετε στο ότι ΔΕΝ είδα boris/ russian circles [-X

α, και στο οτι ΟΙ PNEU ΓΑΜΟΥΝ ΛΕΜΕ

Παρακολουθώ αυτό το θρεντ κοντά τρία χρόνια, από τότε που έκανα account στο φόρουμ. Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ. Ναι, για τους Pneu.

Μόλις ολοκλήρωσα την πρώτη ακρόαση του Highway to Health (μουαχαχαχαχα…). 27 λεπτά όλα κι όλα, κι όμως έχω την αίσθηση ότι έχω ακούσει καμιά δεκαριά δίσκους!

Απίστευτη πυκνότητα ιδεών, φουλ έμπνευση, τα μυαλά στο μπλέντερ. Τα σπουδαία πράγματα, όπως έχουμε πει πολλές φορές, κάνουν μπαμ με τη μία.

Btw, το Highway to Health είναι φετινός δίσκος ε. Ξέρετε τί σημαίνει αυτό - ότι αν ο ενθουσιασμός δεν κοπάσει πάει για πολύ ψηλά στους δίσκους της χρονιάς (!).

Πάω να το ποστάρω στις καινούριες κυκλοφορίες.

Και μετά ν’ ακούσω και τα υπόλοιπα που έχουν βγάλει.

Επίσης να κάνουμε και κάνα θρεντ σιγά σιγά, στο groups & artists.

Ω ρε μάνα μου…

Γράκχε έχω ειλικρινά συγκινηθεί.
Είμαστε ένα φαν κλάμπ των 3, ήδη προμοτάρω την ιδέα να τους φέρει καμια venerate για live, ή το λιγότερο καμιά διανομή των άλμπουμ.

Θάμπζαπ πάπια, θάμπζαπ.

Με άλλα λόγια, είμαστε ένα τρίο.

To Descend ποιός το πρωτοανέφερε;

Είναι πλέον στην κατοχή μου και είναι ότι καλύτερο (μάστερπις) έχω ακούσει για φέτος.

Δεν θέλω να προτρέχω αλλά είναι πολύ δύσκολο να αλλάξει αυτο :smiley:

:eek:
γαμησαν?

αυτοι(οι pneu) δεν ειχαν παιξει και street attack πριν 2 χρονια ή θυμαμαι λαθος?

Λοιπον,

Επειτα απο ενα ασημαντο ποστ που εγινε κατι μηνες πριν στο thread του Roadburn, νομιζω πως ηρθε η στιγμη να πω πεντε λογια για τους εν λογω κυριους μιας κι ετοιμαζουν το πρωτο τους full-length, το οποιο - για μενα τουλαχιστον - ειναι η πιο αναμενομενη κυκλοφορια της χρονιας.

Η μοναδικη τους δουλεια μεχρι στιγμης ειναι η αποπανω κασσετα με τιτλο [B]Dødsønske[/B], και πριν σκεφτειτε ‘‘παλι καμια καλτια θα βαλει’’ θα σας πληροφορησω οτι η παραγωγη ειναι μια χαρα γι αυτο που θελουν να παιξουν και το υφος τους κυμαινεται αναμεσα σε χμ doom / drone / ambient / black - δεν ξερω, εχουν λιγο απ ολα και τα συνδυαζουν με ενα τροπο τοσο μεστο και πιασαρικο που δε γινεται να μη σας αρεσει με τη πρωτη. Η ατμοσφαιρα τους ειναι το βασικοτερο ατου και πραγματικα μετα απο τοσο καιρο εξακολουθω να νοιωθω λες και δε μπορω να τη χορτασω με τιποτα.

Απο εκει και μετα αν σας αρεσε το παραπανω και θελετε να ψαξετε για κατι παρεμφερες υπαρχουν οι επισης Νορβηγοι κυριοι ονοματι [B]Detritivore[/B]. Καπως μεταγενεστεροι απο τους Altaar νομιζω, ο δισκος τους λεγεται [B]Pakt[/B] κι εμενα προσωπικα μου ακουστηκαν σαν μια μη-μεταλλαδικη ? εκδοχη τους με λιγο noise στοιχειο σαν επιπροσθετο συστατικο. Στο πολυ χοντροκομμενο αυτο αλλα το πιανετε το νοημα οπως και να χει.

Οι Altaar παντως, εδω θα ειμαστε και θα το δειτε, θα γινουν μεγαλη μπαντα. Μεγαλη, για τον ηχο στον οποιο απευθυνονται δηλαδη μιας και τα ακροατηρια αυτα ειναι συγκεκριμενα.

@Angmar

οι Altaar γαμάνε ρε φίλε,μπράβο:thumbup:. Από αυτά που άκουσα εγώ μέσω youtube τουλάχιστον…ωραίος.

Η αληθεια ειναι οτι μου τους εχει προτεινει εκλεκτο μελος του φορουμ που δε γραφει ποτε δυστυχως οποτε τα κρεντιτς πανε αλλου! Αν σου αρεσαν αυτοι θα σ αρεσουν πολυ οι Lykus που ειχα ποσταρει στα doom πριν απο μερικες μερες.

Γενικα παντως τρομερα πολλες [U]και[/U] καλες κυκλοφοριες βγαινουν πλεον σε κασσετες - και μου φαινεται λογικο απο την αποψη οτι υπαρχει μια γενικη back to the roots αντιληψη απο πολλες νεες μπαντες σημερα. Οσον αφορα σκοτεινες μουσικες αλλωστε δενει κι ομορφα ως concept.

τα 2 κομμάτια των Lykus τα κατέβασα κ ήταν γαμάτα.Έχω ένα θεματάκι με τις κασσέτες,τις έχω παρατήσει εδώ κ χρόνια.Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να δώσω χρήματα για κασσέτα,μου φαίνεται κάπως.έχω αρκετές από tape trading που έκανα πιτσιρικάς,όπου έμαθα ΠΟΛΛΑ.Από τις ανταλλαγές έμαθα κυρίως τον ακραίο ήχο κ μπήκα κ σε άλλα μονοπάτια.

Το τριτο κομματι ηθελε να δωσεις email, αλλα αξιζει γιατι ειναι και το καλυτερο. Σε καταλαβαινω παντως για τις κασσετες, αλλα επειδη μ εχει πιασει γενικα μια νοσταλγια τον τελευταιο πολυ καιρο στη φαση του ‘‘τι ωραια που ηταν ολα τοτε’’ εχω ξεθαψει οτι παλιες κασσετες ειχα απο συλλογες κλπ κι αγοραζω πλεον κανονικα οποτε υπαρχουν χρηματα. Το λεω επειδη η περιοδος δεν ειναι και τοσο καλη και τα πολλα τα εξοδα τα κοψαμε αναγκαστικα…

[B]YESH[/B] (:

[I]cover:[/I]

also:

[I]house anxiety:[/I]

[I]Miracle facebook:[/I]

[I]youtube official video:[/I]

[B][I]MIRACLE =
Steve Moore (Zombi, Titan, Gianni Rossi, Lovelock) + Daniel O’Sullivan (Mothlite, Ulver, Guapo, Æthenor, Sunn O))), Miasma & the Carousel of Headless Horses) [/I][/B]

Δεν ήξερα για το αποπάνω. Έριξα αυτιές σε αυτά που πόσταρες και μπορώ να πω ενδιαφέρον…

Με μεγαλύτερον ενδιαφέρον περιμένω αυτό…

Ελπίζω από Σεπτέμβρη.