Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

I weep for humanity

Πρέπει να επανέλθει η θανατική ποινή.

Επί του θέματος, το καινούργιο Arrayan μου άρεσε αλλά το ντεμπούτο των Astronomikon μου φαίνεται να είναι μία κλάση πάνω.

Νταξει ρε σεις ο λεπτος ειναι αναμφισβητητα φωναρα ισως η καλυτερη στην εγχωρια σκηνη αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα απεδιδε καλυτερα στους warlord. Πιστεω οτι ο lavery παρολο που σαφως ειναι χειροτερος τραγουδιστης ηταν οτι πρεπει για το υφος των warlord. Εγω το φχαριστηθηκα παντως.
Πιστευω οτι αυτο ηταν το κριτηριο για τον τσαμη οχι ποσο βιρτουοζος ειναι ο τραγουδιστης με τη φωνη του.

χειρότερος φωνητικά αλλά και απελπιστικά αμήχανος στη σκηνή
δεν υπάρχει καμία σοβαρή λογική πίσω από αυτό

[QUOTE=TRAMPAKOULAS;1552328απελπιστικά αμήχανος στη σκηνή
[/QUOTE]

Βασικό αυτό.
Αναφορικά με τη φωνή τη πάλεψα, βγήκε οκ.

και ανακοινώθηκε η κυκλοφορια του despair and hope, το νεο 7αρι των Dark Nightmare…παρτε και την εξωφυλλαρα

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες αλλά μια πολύ αξιοπρόσεχτη κυκλοφορία στον χώρο του power είναι το καινούργιο 2ο album των Twins Crew. Ρίξτε ένα άκουσμα σε κάποιο από τα Blade, Unholy Grail, Heaven Awaits και Take This Life. Γενικά το album ακούγεται πολύ ευχαριστα και προσωπικά σε κάθε άκουσμα μου ήταν όλο και πιο ενδιαφέρον.

Να συνεισφέρω κι εγώ στην κινητικότητα των τελευταίων ημερών: οι θεούληδες Sinister Realm έβγαλαν νέο αλμπουμάκι (World of Evil), το οποίο ακούτε εδώ:

Ναι μωρε μπανταρα περιμενουμε και το καινουριο αλμπουμ να τα σπασουμε ολα.

Δε τους ηξερα πολυ καλη προταση κανα δυο που ακουσα μ αρεσαν. Θα ερευνησω

:!: http://www.youtube.com/watch?v=IzAmAN87nzY

Μολις κυκλοφορησε και μας επισημαινει τους λογους για τους οποιους λατρευουμε αυτη τη μουσικη !!!

Δώσε λεπτομέρειες.

Από την εταιρία μου (Steel Legacy) πιθανότατα μέσα στον Οκτώβριο
330 κόπιες

Βρε καλώς τον. Μήπως η εταιρεία σου έχει και τους Solitary Sabred? Έτσι πήρε το αυτί μου, εκτός αν κάνω λάθος. Είχα ακούσει ένα περσινό πολλά υποσχόμενο πρόμο αλλά μετά άκρα του τάφου σιωπή.

Η εταιρεία του έχει βγάλει το compilation των Άγγλων Tyrant και γι’ αυτό και μόνο έχει κερδίσει την αιώνια αγάπη και εκτίμησή μου. Γιού αρ όουσαμ Τραμπ :stuck_out_tongue:

Tad Morose…10 χρόνια μετά…Ακούστε και γουστάρετε…

http://www.youtube.com/watch?v=xy5iIygNzj8

οι Solitary Sabred είναι καλοί μου φίλοι και τους είχα κυκλοφορήσει το ντεμπούτο πριν μερικά χρόνια. ο νέος δίσκος που ετοιμάζουν θα ξεράνει πολύ κόσμο και αξίζει να ψάξουν γιά εταιρία του εξωτερικού. σε αυτή τη φάση βρίσκονται τώρα

Ronny Hemlin στη φωνή, ταιριάζει πολύ με το νέο υλικό. θα παιχτεί καλή μπάλα όπως πάντα

σκαβοντας για us heavy/power,βρηκα τουτο

[B]Aska[B]- Absolute power[/B][/B]

σταθερά καλή μπάντα

Αμερικάνοι με Σουηδικό (νομίζω) όνομα. Killer συνδυασμός. Απ’ τα λίγα που έχω ακούσει δεν μ’ έχουν απογοητεύσει ποτέ. :smiley: Επίσης έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ο galloping ρυθμός (πχ το ριφ-αρμονία του κομματιού) που θυμίζει ταξιαρχία ιππικού να εφορμά κραδαίνοντας τα σπαθιά της, είναι το καλύτερο πράγμα στο heavy metal.