Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

σώπα ρε:!:

εσύ μην μιλάς, έχεις απουσία και κίτρινη κάρτα
παλικάρι της φακής!

λόγοι ανωτέρας βίας με κράτησαν μακριά από τη μάχη!

Το άλλο κομμάτι απ’ το demo των Stone Dagger, δηλαδή το Black Clad Rider (…ναι, είναι κι αυτό φανταστικό), μπορείτε να το ακούσετε σε [B][I][U]αυτό εδώ το podcast.[/U][/I][/B] Είναι το δεύτερο κομμάτι που ξεκινάει γύρω στο 5’40’’.

Το μοναδικό μ’ αυτή τη μπάντα είναι ότι δεν ακούγονται σαν την τυπική “ρετρό” 80’s μπάντα που προσπαθεί να αναπαράγει αυτό τον ήχο στο σήμερα - ακούγοντας αυτό το demo νομίζεις ότι ακούς όντως μια κλασσικομεταλλιά που ηχογραφήθηκε πίσω στα 80’s. Μιλάμε για απίστευτη πιστότητα στο feeling.

2 στα 2, μωρέ μπράβο!! κρατάτε μας ενήμερους για τυχόν μελλοντική κυκλοφορία, εγώ παρακοκολουθώ τα νέα των manowar μόνο :stuck_out_tongue:

Gatekeeper απο Καναδα πλευρα…epic/doom φαση…

not bad…

και αυτό επειδή πολύ απλά είναι χέβι μέταλ παιγμένο από punks, το συγκεκριμένο :stuck_out_tongue:

Και να προσθεσω οτι οι περισσοτεροι των Stone Dagger (δεν θυμαμαι ποια μελη ακριβως), εχουν και μια doom μπαντα ονοματι Magic Circle με μια μοναδικη (ως τωρα), ομοτιτλη, φετινη δημιουργια που απο 1-2 κομματακια που τσεκαρα ειναι μουρλια. Βαριεμαι να ψαχνω λινκς, καντε τα κουμαντα σας.

Θα σου αντιστρέψω την προβοκάτσια στα μούτρα λέγοντας ότι η μουσική των παλιών τους συγκροτημάτων ήταν πανκ παιγμένο από χεβιμεταλλάδες, που κάποια στιγμή κατάλαβαν τι τράβαγε η καρδιά τους να παίξουν.
Γατάκι.

έλα όμως που δεν ισχύει εν προκειμένη…αλλά τελοσπάντων, αστειεύομαι!

Εγώ όμως δεν αστειεύομαι καθόλου, οι ίδιοι οι δικοί σας εγκαταλείπουν τις γραμμές σας και έρχονται με μας, πάρτε το χαμπάρι ρε γατάκια πάνκηδες, είστε τελειωμένοι, ξοφλημένοι, δεν υπάρχετε πουθενά λέμε, μόνο χέβι μέταλ ρε μουνιά.

Το νέο Hell το έχει ακούσει κανείς; Εμένα με 1-2 μου φάνηκε πολύ πολύ ωραίο πάντως, ειδικά εκείνο το something wicked,

Εγώ το άκουσα δυο-τρεις φορές και μου φάνηκε καλύτερο από το Human Remains, για το οποίο δεν είχα ενθουσιαστεί.

Εγώ ξενέρωσα με το Hell πάντως. Χωρίς πάθος και με μέτριες συνθέσεις εκτός 1-2 εξαιρέσεων. Το Human Remains ήταν οδοστρωτήρας απλά λόγω των φωνητικών ήταν love it or hate it. Στον δεύτερο χαλάρωσε λίγο τις ανωμαλίες ο τραγουδιστής αλλά δεν υπάρχει μουσικό υπόβαθρο αντίστοιχο του πρώτου ούτε κατά διάνοια.

Μια από τα ίδια. Το Human Remains στα αυτιά μου είναι πιο εμπνευσμένο και έχει μεγαλύτερη ποικιλία προς ατμόσφαιρες που μου αρέσουν πολύ. ΠΙο θεατρικά και σκοτεινά τραγούδια. Πχ Macbeth, Blasphemy and the master κτλ

Και εγώ προς τα εκεί πάω για το νέο Hell. Το πρώτο το είχα λιώσει κανονικά, αυτό αν και μου άρεσε δεν μου κάνει όρεξη για πολλές ακροάσεις, ακόμα τουλάχιστον.

Black Trip,με εισαγωγη καρφι Diamond Head

Stone Dagger συνεχεια λοιπον…μεσα στην εβδομδα βγαινει σε 7" το εξαντλημενο demo…

cheers!!

update γ@μω την τρελλα μο

Likewise, Stone Dagger?s The Siege of Jerusalem 7?-single is also delayed but will be out around April. There will be no pre-orders for this but rest assured that there will be plenty of copies to go around!

http://electricassaultrecords.com/post/77085813355/some-unfortunate-news-for-today-punk-survival

:metal: