Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Ισως. Στους Μανογουάρ. Γιατι στ άλλα ΔΕΝ.

2 Likes

Για τα φωνητικά των Pagan Altar μην πεις κουβέντα, ξέρω ποιος είσαι και τί κάνεις :joy:
Είναι love or hate, μόνο μην τα βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με άλλες μετριότητες…για μένα είναι ιδανικά.
Και στην τελική φάλτσος ήταν και ο Ύψιστος Quorthon αλλά γ@μεί._

Επισης προσπαθω να θυμηθω εαν σχολιαστηκε η φωνη της Britney, οχι ρε της Spears, της αλλης της Hayes λεμε…α και για φωναρα πιο πανω σχετικα με τους PAGAN ALTAR ειπωθηκε για τον Brendan Radigan που εκαναν live παρουσιαση στο δισκο στις 9.9 στο Montreal

Πολύ καλό το πρώτο δείγμα του δίσκου. Αναμένουμε…

1 Like

Σεβαστό μεν να μην αρέσει σε κάποιον η φωνή στους Pagan Altar, ακατανόητο δε!
Οσοδήποτε ιδιότροπα, ειδικού γούστου, ειδικών συνθηκών κλπ και να τα χαρακτηρίσεις, η ουσία είναι ότι τα φωνητικά του Terry Jones που με το αφηγηματικό (όχι απαγγελία, αυτό είναι άλλο) στυλ του, εξιστορούσε “σιγοτραγουδώντας” τις ιστορίες τρόμου στους δίσκους των NWOBHM θρύλων, ήταν μαγευτικά – η μισή μαγεία των Pagan Altar για την ακρίβεια!

Κατά σύμπτωση, ο μακαρίτης έφερνε στο νου τον Ozzy και τον Ian Anderson, περιορισμένων “αντικειμενικών” δυνατοτήτων τραγουδιστές που άφησαν “παραδόξως” τεράστιο αποτύπωμα στην rock Ιστορία.

Αυτό τον καιρό ξέθαψα τα παρακάτω…

1 Like

τραγουδάει ο paul στο καινουριο Desolation angels. Πολυ καλό.

Ενδιαφέρον και τούτο δω…

1 Like

Heavy-Doom

2 Likes


1 Like

για ΑΥΤΑ ζουμε. Αν και ηδη μου ειχε αρέσει απο τις πρωτες κιολας νότες, με το που μπηκε το leadaki στο 3.40 πέταξα τον καφέ και ανέβηκα στο πατάρι να ξεθάψω το σπαθί. ΕΥΓΕ!

EDIT : sto bridegeist αναφέρομαι, μαλλον μπέρδεψα τα quotes.

1 Like

Διαμαντάκι!

Sanctuarικο χεβυ απο την χωρα του Μαραντονα

3 Likes

ένα παλιο

και ένα καινούργιο

Βρε αυτό είναι καλό!Αυτά τα guitar solo μπέιμπι!
Ολλανδία,1988 κυκλοφορία!
Mercyful Fate-Accept επιρροές!

1 Like
2 Likes


3/3

2 Likes

Μόνο το Other World έχω ακούσει (από εδώ τους γνώρισα) το οποίο ήταν ποοοοολυ καλό. Θα τιμήσω και αυτό.

1 Like

Einai para poly kalo ki auto

Το Other World ήταν εκπληκτικό, δεν είναι υπερβολή παρόλο τον κορεσμό του genre.

1 Like